Працівники комунального підприємства на Тальнівщині працюють понаднормово

Керівник комунального підприємства «Тальне-Сервіс» Віталій Марченко цінує тяжку фізичну працю своїх співробітників та наголошує, що нині вони працюють у режимі «нон-стоп». Траплялося, що люди робили безперервно протягом півтори доби без сну, бо в таку погоду доводиться працювати і вдень, і вночі. У лійку на тракторі, який автоматично посипає, хлопці лопатами вантажать за зміну 3-4 тони посипкового матеріалу, а 9 двірничок вручну відкидають сніг на тротуарах та посипають їх мучкою, коли ожеледиця, – розповідають у комунальному підприємсві «Тальне-Сервіс».
Поза тим, працює вся техніка. Та для того, щоб об’їхати місто і встигнути в селах, потрібно багато часу. Тож працівники комунального підприємства працюють тяжко, аби жителі громади могли спокійно ходити та їздити.


– Нині у наших працівників ненормований робочий день. Маємо певний графік чергувань. Черговий протягом доби слідкує за погодними умовами та прогнозом погоди. У разі потреби у телефонному режимі збираємо всіх працівників, які можуть бути задіяні в роботі. Основні – це водій МАЗа Сергій Педан, кермувальники тракторів Віктор Бондар, Олександр Галан, Сергій Сабадаш та водії Петро Ремович і Микола Луговський. Ці люди по першому дзвінку, не залежно від часу дня і ночі, за півгодини прибувають на місце. Тому й транспорт ми намагаємося завжди тримати напоготові. Інші робітники з благоустрою також задіяні. Бувають під’їзди, де велика техніка не проходить, то хлопці вручну розкидають посипну суміш з машини.


Двірники прибирають все те, на що пересічні містяни можуть не звертати уваги. У них навантаження дуже велике, бо надворі чи мінус 10, чи плюс 30 – вони працюють. Їхній робочий день з 6-ї до 15 години, але коли потрібно, то вони приходять раніше або затримуються на роботі.
У середньому по місту на одного двірника виходить до 1,5 км території для прибирання. Це тільки тротуари, але є ще інші об’єкти – парки, сквери та пам’ятники. Їхній робочий день починається з обходу своєї ділянки, прибирання сміття з урн, зупинок, тротуарів, а потім інші території. Є ділянки, за якими не закріплені двірники, тому дівчата прибирають там після того, як справляться на своїх дільницях.
Дуже неприємно, звісно, коли люди знахабніло вказують, чому тут чи там не посипали. Пробігти з відром мучки півтора кілометра і посипати всю ширину тротуару – тяжка справа. Тому хотілося б, щоб люди розуміли, що працівники комунального підприємства працюють тяжко та поважали їхній труд, – наголошує Петро Каплюченко інженер з охорони праці у КП «Тальне-Сервіс».


Як зауважує керівник Віталій Марченко, всі наднормові робочі години працівників фіксують, а потім проситимуть міську раду відшкодувати.

Ольга МОСКАЛЕНКО

Читайте також: Комунальне підприємство в Тальному отримало новенький самоскид

28.01.2022 14:20
Переглядів: 649
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.