Порада логопеда з Тального – розмовляйте з дітьми, як з дорослими

14 листопада у Міжнародний день логопедів вітаємо всіх наставників правильного мовлення з професійним святом. Неспірно, що кожному хочеться, щоб його дитина заговорила раніше, хоча потім починає тривожити, коли, здається, що малюк довго не вимовляє певний звук. Наша співрозмовниця логопед Альона Безчастна з Тального, що на Черкащині, наголошує, що це і має насторожувати, бо якщо дитина неправильно говорить, тоді у неї можуть бути проблеми з писанням і читанням.
Альона Сергіївна навчалася в Уманському педагогічному університеті. Вона завжди мріяла працювати з дітками. Хотіла бути вчителем молодших класів. Однак, коли подавала документи до вузу, в останній момент обрала все ж таки спеціальність логопеда і дошкільного навчання дітей. Спочатку працювала логопедом ще у Тальнівському реабілітаційному інклюзивному центрі та вихователькою у тальнівському дошкільному закладі «Світлячок», а зараз жінка перебуває у декретній відпустці.
– Мені дуже подобається працювати з дітками. Найбільше радує результат нашої співпраці. Коли дитина починає вимовляти звуки, які не могла вимовити раніше, починає говорити, хоча до цього не розмовляла. Ось це справді ощасливлює і дає розуміння того, що ти на правильному шляху, – розповідає Альона Сергіївна.
Каже, коли її малюкові було два місяці, отримала пропозицію працювати логопедом у Центрі розвитку дітей «UA Kids». Проте тоді вирішила почекати, щоб синові виповнилося хоча б 6 місяців і потім приступити до роботи. Тож із серпня цього року Альона Сергіївна вже допомагає діткам навчитися правильно вимовляти звуки і слова.
До логопеда, як розповідає Безчастна, можна звертатися тоді, коли дитина не вимовляє деякі звуки, або взагалі не розмовляє. Однак радить бити батькам на сполох, якщо малюк у свої 3-ри роки взагалі не говорить, а раніше цього не варто робити. Бо, як наголошує логопед, діти можуть бути різними і хтось може починати розмовляти ще з 1,5 року, а інші – пізніше. Також наводить приклад, що її старша донька почала говорити у 3 роки і це нормально, не варто перейматися.


Водночас Безчастна радить, щоб батьки не затягували, якщо у дитини є суттєві розмовні проблеми, адже виправити їх буде легше до початку шкільного навчання.
– Якщо дитина не вимовляє звуки, тоді вона погано читає, погано пише. Це все між собою пов’язане. Також не раджу батькам під час розмови з дітьми пом’якшувати звуки, як кажуть, «не сюсюкати». Навіть якщо дитина малесенька, все одно з нею варто говорити, як з дорослою. Вона це все чує і тоді повторюватиме за вами. Я про це завжди кажу, хоча не всі, на жаль, слухають.
Також є норми, скільки слів і які словосполучення дитина повинна вимовляти. Якщо у батьків є бажання, то з трьох років вони можуть привести дитину до логопеда, там її послухають і дадуть професійну пораду, – каже наша співрозмовниця.
Зараз пані Альона займається із 6-ма дітками. Розповідає, що кожне заняття проводить індивідуально по 30 хв. Перші 15 хв. вона навчає малюків, як правильно вимовляти звуки, а потім проводить з ними час в ігровій формі. Адже стверджує, маленька дитина не може довго висидіти, займаючись. Їй стає нецікаво і вона буде неуважною. Тому кожного разу потрібно ловити увагу дитини, розповідати і показувати щось нове.
– В кінці навчального курсу вручаю дітям дипломи, як своєрідне заохочення. За цих пару місяців своєї праці один із моїх вихованців уже отримав диплом, він молодець, старався і тепер вимовляє всі звуки, – розповідає логопединя.
Зараз Альона Сергіївна працює лише два дні в тиждень і неповний робочий день, бо вдома на неї чекає маленький синочок. У час її відсутності малюком опікуються чоловік або бабуся. Жінка радіє тому, що її підтримують рідні. Так вона може постійно розвиватися і практикувати, продовжувати займатися з дітками і збільшувати свої напрацювання.

Ольга МОСКАЛЕНКО

14.11.2021 10:47
Переглядів: 1184
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.