Полковнику ніхто не пише: за що був заохочений поліцейський зі Звенигородки Ігор Голота?
Редакція газети «Новий Дзвін» звернулася з інформаційним запитом до Головного Управління Національної Поліції в Черкаській області стосовно посади та звання, які обіймає та має Ігор Голота та чи відповідає звання його посаді і коли отримав підвищення по службі.
Отримавши відповідь ми дізналися, що звання полковника, Голоті присвоєно 28 лютого 2023 року у порядку заохочення. Хоча за посадою, на якій перебуває Ігор Голота, граничним спеціальним званням є «підполковник». За які заслуги отримав звання полковника Ігор Голота? Можливо, за розкриття резонансної справи про загибель мешканця села Глибочок, який помер після відвідування Тальнівського відділку поліції, яку так і не розкрили до цих пір, або закриття наркоторгівців, які труять мешканців громади? А можливо за розкриту справу загибелі тальнівського бійця АТО Володимира Рябого, у побитті та вбивстві якого, за словами очевидців, були замішані підлеглі Голоти. Чи можливо звання полковника Голоті присвоїли за розкриття справ убитих валютників у Тальному? На жаль, деталі заохочення, за які отримав звання полковника Голота, нам не відомі. Запам’ятався полковник також, тим, що не надав відповідь нашим журналістам на запитання чи підтримує він УПЦ(МП).
До слова, пан Голота обіймає посаду заступника начальника Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області, подейкують, що цю посаду ввели персонально для нього, через те, що має впливові зв’язки в обласній раді.
Крім того, за словами людей, полковник Голота на прибудинковій території за адресую м. Тальне вул. Захисників 89 облаштував без усяких погоджень автопарковку для власного автотранспорту та автомобіля дружини чим порушує чинне законодавство.
Таке враження, що Голота отримує такі звання, ніби проходить службу не в тилу, а на передовій в окопі.
Він, як офіцер, має бути взірцем для інших громадян та захищати закон. Насправді для комфорту себе та своєї сім’ї, зухвало його порушує. Будучи посадовою особою порушує чинний закон України про благоустрій та зважаючи на кількість нерозкритих справ, не зрозуміло чи виконує взагалі свої посадові обов’язки.
У той час, коли усі від старого до малого волонтерять: печуть пироги, смажать гостинці для військових, збирають гроші на допомогу воїнам, продають вироби на благодійних ярмарках, зроблені власноруч, шановному Голоті захотілось стати полковником. І не просто стати, а отримувати ще й відповідну зарплату полковника, премії та надбавки. Ці гроші взагалі можна було б спрямувати воїнам на амуніції, адже вони ціною свого життя знаходяться під кулями, мокнуть та мерзнуть в окопах і навіть не здогадуються що тут, в тилу, «отакі кадри» як Голота, отримують звання полковників. Цікаво, а хто і за що ж так його заохочує?
Відповідно до Закону України «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України»: заохочення є засобом підтримання службової дисципліни, що полягає у відзначенні поліцейського за успішне виконання ним обов’язків, а також за інші заслуги перед державою та суспільством. Серед видів заохочень є й таке: присвоєння спеціального звання, вищого на один ступінь від звання, передбаченого займаною штатною посадою. У статті 9 закону вказано порядок застосування заохочень:
-заохочення застосовуються до поліцейських на підставі сукупної оцінки професійних якостей, результатів службової діяльності, ступеня службової активності, ініціативності та стану дотримання службової дисципліни на підставі подання про заохочення,
-у поданні про заохочення зазначаються конкретні заслуги поліцейського, що стали підставою для внесення подання про застосування до нього заохочення.
До поліцейського, до якого застосовано заохочення у виді дострокового присвоєння чергового спеціального звання, повторно такий вид заохочення може бути застосований не раніше ніж через три роки, крім випадків застосування зазначеного виду заохочення до поліцейських за виявлені мужність і героїзм під час рятування життя громадян або затримання особливо небезпечних злочинців.
Тобто, відповідно до Закону, пан Голота мав би затримати когорту небезпечних злочинців, чи розкрити кіпу справ із правопорушень, успішно виконувати свої професійні обов’язки, але ми бачимо зовсім інше. Під головуванням Голоти у Тальнівській поліції залишилось безліч загадково нерозкритих справ, які роками тягнуться без притягнутих до відповідальності злочинців.
Якщо ж так легко присвоїти звання полковника у поліції, людині, яка сама часто порушує чинне законодавство, то у хлопців, які воюють на передовій і кожну хвилину ризикують своїм життям, відбувається все по-іншому.
Військовий з Тальнівщини Олександр Р. розповів журналістом, як призначають звання саме військовим:
–Заохочення військові отримують за мужність і відвагу під час виконання військового обов’язку та бойового завдання. За зразкове управління військами, високі показники в бойові підготовці, оволодінні військовою технікою та озброєнням та інші заслуги перед Батьківщиною (згідно статуту ЗСУ). Чергові військові звання присвоюються, як правило, послідовно, за наявності позитивної характеристики та відповідності військовим званням, передбаченим штатними посадами, які займають військовослужбовці, за умови закінчення встановленого строку вислуги у попередніх військових званнях. Тобто, я з побратимами маю чітко і професійно виконувати бойові завдання, аби відбити ворога чи диверсійно-розвідувальну групу і так може продовжуватись роками, аж поки керівництво подати клопотання про присвоєння звання. Ми б’ємось тут зовсім не за звання, а за нашу Батьківщину, за дружин, дітей та усіх українців. Звання – це зовсім не головне, – говорить воїн.
За які досягнення по службі отримав звання полковника Ігор Голота? Редакція газети «Новий Дзвін» й надалі шукатиме відповіді на це питання. І обов’язково знайдемо, що ж це за таке заохочення і за яких обставин ним наділяють.
Далі буде….
Олександр ГРИГОРУК