Подружжя з села на Тальнівщині створює громадський простір

– Раніше тут були зарослі та смітник, – розповідає нам підприємець з Майданецького Євген Гаркуша про те, який плачевний і неприглядний вигляд донедавна мала занедбана територія біля приміщення у центрі Майданецького, де не так давно вони разом з дружиною відкрили магазин-кафе. А поруч, за цими непролазними кленками та купами сміття – сільський ставок, який мав би бути окрасою і місцем, де відпочиватимуть люди. Тож як тільки викупили приміщення, подружжя взялося наводити лад: «Цієї зими порозчищали кленки, зарослі, а навесні повивозили сміття. Разом з дружиною вирішили створити тут гарне місце для відпочинку, облаштувати територію на березі ставка. Дуже приємно, коли люди зараз приходять і дякують», – каже Євген Євгенійович.


Та й є за що, варто тільки зайти за приміщення кафе – тут все як на долоні: є столики під накриттям, є де присісти, кругом чистенько. Але найбільше нашу увагу привертає понтонний місток з оглядовою критою площадкою, також зі стільчиками та столиками. Уява вже малює картинку ранкової ідилії: тихо хлюпочеться вода у сільському ставку, у чашці – ароматна свіжозварена кава. І все це на свіжому повітрі, де ти ніби зливаєшся з природою, перебуваєш в гармонії з нею. Або ж прийти сюди, на цей місток, надвечір, коли світло ліхтарів над ставком розчиняється у нічній темряві – романтика.


Насолодитися красою природи тепер сюди приходять місцеві жителі. Таке приємне місце одразу запримітили та вже встигли облюбувати і переселенці: воно лікує душу, заживляє рани на серці після пережитого у цій клятій війні. Люди – молоді, з дітьми, у віці – часто їдуть сюди цілеспрямовано, бо точно знають, що саме тут панує краса, затишок – такий собі райський куточок на землі, і він у Майданецькому.
Євген Гаркуша скромно каже, втілювати задумане йому допомагали друзі – так, наприклад, варили металоконструкції. Звісно, не обійшлося без фінансових вкладень – на матеріали, ліхтарі та все інше. Але Євген говорить, на цьому зупинятися не збираються: на наступний рік хочуть зробити тут фонтан та облаштувати пляж.

– Хочу висловити подяку Євгену Гаркуші та Людмилі Степаненко за благоустрій у Майданецькому. Здоров‘я вашим ручкам і багато креативних ідей у ваші світлі голови! Тут все так по-розумному, естетично зроблено: і мангал є, щоб м’ясо посмажити, бачки для сміття. Зона відпочинку освітлюється в темну пору, є батут для дітей. Приємно, що тут чиста та зручна вбиральня. Наші сусіди із Вишнополя та Зеленькова тепер часті гості у нашому селі, – написала у одній із груп у фейсбуці Ольга Озерна, уродженка села, розмістила також відео, аби всі могли побачити, яка краса нині у центрі Майданецького.


– Молодці, що не тільки відкрили магазин, а й потурбувалися про громадський простір. Адже коли роблять – значить є життя, – каже староста Михайло Капериз.
І з цим важко не погодитися. Надзвичайно приємно, коли підприємці, які будують свій бізнес – неважливо, великий чи маленький – дбають не тільки про свій достаток та добробут, а й про навколишнє середовище. Хай би в який спосіб вони це не робили, але дія – ось це найголовніше!
Варто додати, що зробити гарну справу для свого села і вдихнути у нього життя можна і без особливих фінансовий вкладень. Взяти хоча б родину Онищенків із Гуляйки, які торік наводили лад у сільському парку, прибрали смітники.
Хотілося б, аби тільки таких прикладів ставало дедалі більше. Дай, Боже!

Ольга ОСІЯНЕНКО

Читайте також: Війна не повинна забирати дитинство: у школі на Тальнівщині дітям подарували 3 тижні свята

Читайте нас також в Telegram!

12.08.2022 09:00
Переглядів: 2405
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.