Пляжі для Тального і району – ''дорогостояща штука''

Середина літа – розпал пляжного відпочинку. На жаль, наша Тальнівщина розташована не так близько від морських узбереж. Не кожен тальнівець і житель району може дозволити собі відпочинок на морі. Тож рятуватися від спеки доводиться біля водойм. Ми вирішили перевірити, чи відповідають вони нормам безпечного відпочинку на воді.

У замітці з газети «Поле Честі» від 4 липня «Як у калюжі обіцянку втопили» від жителя Майданецького Олександра Кугая читаємо: «Наше Майданецьке завжди мало найкращі водойми по Тальянці. В останні два роки пляж зник і заріс. Хтось там до виборів намірявся устаткувати човнову станцію, ну а після виборів забув. Ні станції, ні човнів, ні пісочку, ні грибочків, нема де у воду зайти, самі куширі. Дітям купатися ніде». Та й в інших коментарях, зокрема у групі «Майданець як на долоні» під подяками Бобову бачимо обурення людей відсутністю місця для відпочинку дітей.

Михайло Капериз, сільський голова Майданецького так коментує ситуацію:

-Коли у 2015 році я прийшов на посаду, було 10 метрів водоростей на пляжу. Заставив рибаків прибрати, викосити очерет. І зараз там метрів 40-50 чистої зони. Пляжу такого, як в Одесі, Грибовці чи Затоці, затямте, – такого у Майданці не буде. Цей ставок знаходиться в оренді у Василя Кихтенка. Минулого року він завозив 2 Камази піску, поставив лавочки, грибочка. У цьому році обіцяли ще з весни, але чомусь не завезли. Це у нас не пляж, а місце відпочинку. Пляж має бути паспортизований. Як на мене, то пляж зараз у кращому стані, ніж був колись, коли я привозив своїх дітей купатися (редакція: дітям уже за 20!) Я не читав статтю, але це неправда. Там є доступ до води, викошений очерет, бур’ян вибрали уручну з дна. Вода чиста. На березі стоїть рибальська будка, завжди є сторож. Отже, діти під наглядом.

А місць відпочинку, де можна просто посидіти біля води, у селі предостатньо.

У Тальівській ОТГ місце відпочинку біля водойм знайти так само важко.

– У нас взагалі річки протікають, у них купатися не можна, бо туди потрапляють стічні води. Щодо ставків, яких у нас небагато, то Тальнівська міська рада до них відношення не має, оскільки земельні ділянки під водними ресурсами, як правило, це державна власність і ними розпоряджається Тальнівська райдержадміністрація, – надає роз’яснення начальник земельного відділу Тальнівської міської ради Михайло Солошенко. А міський голова Олексій Юрченко взагалі вважає пляж «дорогостоящою штукою для громади». І починає називати цілу купу причин, що заважають облагородити хоча б за мінімальні кошти місце водного відпочинку (дозвільна документація, дороговартісна послуга водолазів, рятувальна вежа і т.д.) – Ви знаєте наші першочергові напрямки видатків (лікарня, водоканал), то пляж відходить на друге місце. Хоча це не зовсім правильно, – виправдовується мер.

Та «краще за всіх» пояснює ситуацію перший заступник голови Тальнівської районної адміністрації Володимир Гречка. Через свою гіперзайнятість, протягом робочого тижня не знаходить часу поспілкуватися з кореспондентами, а у п’ятницю на офіційному сайті Тальнівської РДА з’являється інформація про «Стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах» за підписом районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Із допису зрозуміло, що усю відповідальність за підготовку пляжів Гречка перекладає на місцеві органи влади. Нічого дивного, у Тальному так прийнято: міська рада звинувачує районну, районна влада – місцеву (у тому числі й міську), ніби та не хоче брати на себе відповідальність за вирішення даного питання. Зате очільники району, найкращі, проводили численні наради, засідання, одним словом, велику роботу, наслідком якої стало зменшення у районі до 2 місць для масового відпочинку населення біля водойм, проти 7 у минулому році. Отака от справа. Та місцеві не забарилися з коментарями, порадивши відпочивати на нарадах і радіти програмам.

Ліна ЯЛОВСЬКА

20.07.2019 13:16
Переглядів: 3137
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.