Підвищення зарплати важливіше коштів на ЗСУ: як голова Черкаської облради противиться аудиту, кошти з якого мають піти на військових

У п’ятницю, 20 вересня, пройшла сесія Черкаської обласної ради, де перед початком обговорення порядку денного, ініціативна група депутатів облради звернулася до усіх присутніх та президії у якій були – голова облради Анатолій Підгорний із заступниками, голова військової адміністрації Ігор Табурець. У зверненні йшлося про те, щоб створити комісію з представників усіх фракцій політсил, які проведуть аудит майна обласної ради із можливою подальшою приватизацією тих об’єктів, які неефективно використовуються. А отримані кошти спрямують на допомогу ЗСУ. Таку пропозицію озвучив депутат обласної ради Ігор Новицький:

– Ми бачимо як держава зараз шукає додаткові ресурси для фінансування ЗСУ. Намагаються залучати міжнародну допомогу грантів донорів. З метою допомоги військовим продали готель «Україна» в центрі Києва. Обласні ради теж працюють в цьому напрямку: Хмельницька облрада за роки своєї каденції залучила на ЗСУ 60 мільйонів гривень від продажу неліквідного майна. Ми бачимо як громади Звенигородського та Уманського районів теж реалізовують такі програми приватизації неліквідного майна, і в тому числі ліквідного майна, яке застаріле та розвалюється. Десятки мільйонів гривень вже цього року направлено від громад на ЗСУ. То чому нам теж не рухатися у цьому напрямку? Для початку провести ревізію із використання майна Черкаської обласної ради. Це сотні об’єктів, які сьогодні рахуються на балансі обласної ради. Ми не говоримо про їхню приватизацію відразу, потрібно зробити прозорі аукціони, кошти з яких будуть надходити напряму на ЗСУ. Бо є купа майна, яке використовується неефективно: здається в оренду за дуже малі гроші, або будівлі стоять і просто руйнуються. А бізнес готовий був би туди інвестувати, розвивати і платити кошти, – наголосив Ігор Новицький.

Слово взяв ще один учасник ініціативної групи, депутат Черкаської облради Вадим Гайович:

–На бюджетній комісії головою облради Підгорним, стосовно нашої пропозиції провести аудит було озвучено таке: «Ми з колегами порадилися, це не на часі».

Питання, а хто ж такі ми з колегами? В нас кулуарно рішення не приймаються! Ми публічний орган і рішення за зачиненими дверима прийматися не мають.

Зараз бачимо, що ЗСУ потрібна допомога і треба провести аудит, для того, щоб знайти додаткові кошти на фінансування військових. За 5 років роботи Анатолія Вікторовича, як голови облради, не зроблено жодного кроку в напрямку законного способу залучати десятки, а може й сотні мільйонів гривень на реконструкцію, ремонт, підвищення капіталізації майна. Бо керівництво обласної ради, на мою думку, готується до приватизації тільки не такої, про яку ми зараз тут говоримо, прозорої відкритої, а до тіньової, несправедливої, – сказав Гайович.

Голова обласної ради Анатолій Підгорний відразу ж заявив, що такого не пам’ятає і за його словами, ініціатива групи депутатів має пройти комісії, а якщо результати комісій не влаштовують когось, то це не питання голови обласної ради, не його повноваження.

Про які повноваження може йти мова, якщо війна в країні триває ще з 2014 року, а вона довга та виснажлива і для економічного ресурсу, і для людського. То хіба обласні, районні ради не мають використовувати усі ресурси для того, аби залучити кошти на допомогу війську. А бачимо зовсім протилежне – голів рад цікавить лише власне збагачення, підвищення зарплати собі та премій.

Голова комунальної комісії, депутат обласної ради, Віктор Вусик теж закликає до прозорого аудиту:

–На комунальну комісію прийшло три заступники голови облради, що нетипово. Коли все-таки мова зайшла за аудит, Олександр Коваленко від ВО «Черкащани» та Олександр Олененко від ОПЗЖ почали говорити що не можна голосувати за приватизацію, вони не будуть цього робити, бо бояться, що їх арештує ДБР. Почав я розбиратись далі у комунальному майні. Я, як голова комунальної комісії, не знаю скільки у нас того майна, кому воно здається і за скільки. От тому підтримую прозоре проведення аудиту усього комунального майна обласної ради.

Далі приведемо приклад, того, як Черкаська облрада фінансує комунальне підприємство «Фармація». У відповідь на депутатський запит підприємство має мінімальний прибуток – 2,5 %, 200 млн грн обороту і прибутку з цього лише 3 млн 800 тис. Працює там 180 чоловік, їхня зарплата за 2023 рік склала – 13 млн грн. На кінець року – 22 млн 400 тис. грн вони отримали 70% надбавки до окладів: виробнича премія, відпустки, надбавка за напруженість. 3 млн 276 тис. – лікарняні, 395 тис. – доплата за роботу в нічні зміни, 91 тис. – доплата за обов’язки, 243 тис. – винагорода до Дня фармацевтів, 691 тис. – винагорода до 8 березня, 641 тис. – матеріальна допомога. Скажіть мені і це 2,5% рентабельності? За 2024 рік винагорода до 8 березня – 792 тис. А де ж в цьому списку графа для ЗСУ? Як один із ще одних прикладів неефективного використання майна облради це здача в оренду квартири в центрі Черкас за 4 тисячі гривень в місяць. Нам необхідний аудит! Якщо його тут відмовляться робити, то я знайду вихід і запрошу із Києва службу аудиту.

Цікаво виходить, коли потрібно було голосувати проти московського патріархату, то скільки разів переносилось і провалювали голосування? А партія ОПЗЖ, чому її не прибрали як у міській раді? Бо це знову не на часі? Кожне важливе питання – валять! А хлопці приходять з війни і потребують допомогу на лікування, тим, що на фронті треба техніка, то не соромно вам дивитися на те, коли старенька бабка із села передає картоплю і тушонку на передову. А тут, в облраді, не хочуть залучати додаткові кошти на фронт? – додав Вусик.

Виступив і депутат обласної ради Олександр Вельбівець:

–Як колишній голова ОДА та Черкаської облради можу точно сказати, що майно облради є і воно використовується неефективно. А якщо проведуть аудит, зроблять прозорий аукціон, то кошти, які надійдуть в обласний бюджет, треба витратити на підтримку ЗСУ. Я пропоную усім колегам, які підтримують цю ініціативу об’єднатися та зафіксувати відповідним чином, – відзначив Вельбівець.

Після довгих обговорень депутат облради Анатолій Яріш вніс пропозицію про включення в порядок денний сесії проекту рішення про створення тимчасової комісії щодо вивчення питання аудиту та можливої приватизації об’єктів комунальної власності Черкаської облради. У підсумку ця пропозиція не була підтримана обласними депутатами. Лише 26 народних обранців проголосували «за».

Що цікаво, одним із «вкрай термінових» питання сесії звучало про надбавку до зарплатні голові облради Підгорному. Більшість депутатів проголосували «за». Зарплата Підгорного за минулий рік з усіма надбавками, преміями й доплатами склала 997 тисяч 280 гривень. Це майже мільйон гривень. Якщо все обрахувати, то виходить, що разом із преміями та допомогами Підгорний за свою тяжку роботу в облраді отримує у рік 1 мільйон 140 тисяч 160 грн. За наші з вами податки утримується чиновник, який, як кажуть, розвиває московський патріархат в області та підтримує партію ОПЗЖ в обласній раді. До того ж, чомусь, противиться проведенню аудиту всього комунального майна обласної ради. Мабуть квартир у центрі та приміщень, які здаються «своїм» за безцінь – не злічити. Аякже допомога ЗСУ? Про це мають лише думати звичайні жителі сіл, громад, які останніми грішми складаються, аби придбати дрони, тепловізори та продукти…

Анна ДРАГУН

Читайте також: Як голова Черкаської облради фінансує УПЦ МП за кошти обласного бюджету

Читайте нас також в Telegram!

04.10.2024 16:57
Переглядів: 3705
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.