Олександр Бридкий із Тального розповів про свою викладацьку діяльність

«Інженерних думок багато, тому замовник дивитиметься на те, як саме представлений проєкт»

Після закінчення школи Олександр Бридкий із Тального з вибором професії визначився зразу: знав, що на гуманітарія не піде точно, був переконаний, що це має бути технічна спеціальність. Тому у 1998 році став студентом Тальнівського будівельно-економічного коледжу: «Який би не був час, будівельники потрібні постійно. Тим більше, можна працювати в суміжних галузях, перекваліфікуватися досить легко», – розповідає Олександр Володимирович. Здобувши освіту бакалавра за напрямком «будівництво», почав працювати лаборантом у коледжі. Пізніше, коли заробив кошти, щоб оплатити своє навчання у вузі, вступив до Львівського державного аграрного університету: «Тоді десь 1200 гривень на рік треба було платити за навчання. Я вчився в університеті заочно. Отримав диплом спеціаліста за спеціальністю «Промислове і цивільне будівництво» та здобув кваліфікацію «Інженера-будівельника».

Фактично, з 2002 року і дотепер Олександр Володимирович ділиться своїми знаннями зі студентами, адже працює у коледжі, викладає дисципліну «Основи розрахунку будівельних конструкцій» та «Системи автоматизованого проєктування». Це порівняно новий напрямок у галузі, що почав розвиватися у 1980-х роках. Чоловік каже, що найголовніше у роботі зі студентами – прищепити бажання до навчання, спонукати їх займатися саморозвитком і як під час навчання у коледжі, так і після його закінчення, адже технології не стоять на місці. «Все розвивається, – каже викладач, – тому не можна залишатися у старому часі. Навіть ті, хто вчився років 10 тому, зараз працювати, якщо не займалися самоосвітою, зможуть тільки майстрами. А якщо взяти якісь проєктні бюро, то й поготів, бо усі розрахунки виконують на комп’ютерах».

Цього року Олександр Володимирович отримав сертифікат «АСК Консалтинг», опанувавши одну із провідних комп’ютерних програм. Чоловік каже, що коледж має ліцензії на 2 програми. Одну придбав навчальний заклад, іншу надали безкоштовно, як рекламний хід. Аби опанувати одну з програм та могти проводити розрахунки на комп’ютері, варто починати з азів. «Якщо людина 2 роки навчалася за фахом, – ділиться викладач, – то за місяць-два вже зможе працювати у цій програмі на середньому рівні чи нижче середнього. Для нашого навчання цього поки що достатньо».

У коледжі Олександр Володимирович – куратор групи БП-13. «У мене студенти – після ПТУ, вони можуть сформулювати свою думку, з ними цікаво спілкуватися на професійні теми. З ними простіше – вони володіють професійною мовою. Стараються навчатися, – з посмішкою ділиться викладач. Каже, що під час карантину вчилися дистанційно, але ніщо не замінить живого спілкування. Та й на перевірку робіт йому довелося витрачати чимало часу. Чоловік переконаний, що для кожного студента важливо також навчитися висловлювати та відстоювати свою думку: «Інженерних думок багато, тому замовник дивитиметься на те, як саме представлений проєкт», – каже Бридкий.

Саме тут, у стінах коледжу, чоловік познайомився зі своєю майбутньою дружиною, вона теж будівельник. «Ми знаходимо спільну мову – це основне». Вдома, а живе молода сім’я у приватному будинку, усі будівельні роботи виконують своїми силами. Олександр Володимирович у стінах коледжу разом із колегами теж будує: то вікна замуровувати треба було, то мурувати стіни нових  котелень.

Молоде подружжя має 5-річного сина Андрія. Тато часто бере його на ставок рибалити.  Олександр Володимирович має цілу низку захоплень. Коли був малим, колекціонував марки. Альбоми з ними зберігає й досі. Полюбляє і тихе полювання – ходити по гриби. Цій справі, як і прекрасно орієнтуватися у лісі, навчив його дідусь. Їздить збирати гриби переважно у Колодисте. Сюди дістатися набагато легше, адже ходить рейсовий автобус. Зараз багато читає, цікавиться історією сучасної України. Особливо періодом, починаючи з 2014 року. Фактами залюбки ділиться зі своїми студентами. Каже, що сьогодні кожен повинен усвідомлювати і розуміти, що він – українець, повинен не забувати про це та працювати на благо нації.

Ольга ОСІЯНЕНКО

02.07.2020 13:00
Переглядів: 1365
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.