Наслідки нелегального працевлаштування.

Які правові наслідки виникають для безробітного у разі його нелегального працевлаштування?

Порядком реєстрації безробітних передбачено, що реєстрація безробітного припиняється з початку зайнятості особи. Під такою зайнятістю мається на увазі, зокрема, працевлаштування за наймом на умовах трудового договору, укладення цивільно-правового договору про виконання робіт чи надання послуг. Реєстрація безробітного припиняється також у разі встановлення факту виконання ним оплачуваної роботи чи надання послуг.

Оптимальним, при працевлаштуванні безробітного, є повідомлення ним центру зайнятості (особистого консультанта – кар’єрного радника) про такий факт. Якщо безробітний працевлаштований за направленням центру зайнятості, він подає (виданий особистим консультантом) корінець такого направлення, заповнений роботодавцем. Якщо безробітний працевлаштувався самостійно, він обов’язково повідомляє про це особистого кар’єрного радника, при цьому вносяться записи до його трудової книжки про припинення виплати допомоги по безробіттю та зняття особи з обліку.

Окрім повідомлення про свій факт працевлаштування самим безробітним, центр зайнятості отримує таку інформацію також в результаті обміну з Пенсійним фондом України. Тому, якщо така інформація приховується особою, яка перебуває на обліку в центрі зайнятості, то безпідставно отриманні кошти будуть стягнуті з безробітного.

Безробітним рекомендується не допускати одночасного отримання допомоги по безробіттю та працевлаштування і своєчасно інформувати про це центр зайнятості.

Як вже було зазначено, встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи чи надання послуг є підставою для припинення його реєстрації в центрі зайнятості. Інформація про такі факти, зокрема, може надійти також від органів Держпраці, які проводять контрольні заходи щодо легалізації трудових відносин. Тому, якщо такі факти будуть встановлені, отриману допомогу по безробіттю необхідно буде повернути.

Телефон для довідок Тальнівської районної філії Черкаського ОЦЗ

(04731) 3-04-79, 3-04-80

13.05.2021 16:03
Переглядів: 250
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.