Нардеп розповів, скільки мільйонів вдалося спрямувати для округів на Черкащині

Сергій Нагорняк, народний депутат України від ПП «Слуга Народу», обраний як мажоритарник у 199 виборчому окрузі. У Верховній Раді він очолює підкомітет з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.
Зустрічаємось по обіді, Нагорняк тільки з дороги, розповідає, що об’їжджає громади на своєму окрузі.
– Зараз зосереджую увагу на зустрічах із очільниками ОТГ, депутатами, громадськістю. Спільно визначаємо пріоритетні напрямки роботи на цей рік. Кожна громада підготувала проектно-кошторисні документації, пройшла експертизи. Частина цих проектів буде фінансуватися з грошей соцекономічного розвитку, які я маю можливість залучати. Інше джерело фінансування – Державний фонд регіонального розвитку, – стверджує Нагорняк.
За словами нардепа, вже цього року у Ватутіному буде зроблена повноцінна реконструкція з добудовою стадіо­ну «Шахтар». Також мають завершити реконструкцію місцевого палацу культури. На будівлі встановлять яскраву підсвітку, аби палац культури мав гарний та солідний вигляд, як у великих містах. Днями Ватутінська лікарня отримала наркозо-дихальний апарат, на придбання якого Нагорняк залучив спонсорські кошти. У Маньківці модернізували одну із опорних шкіл. Наступна на черзі – місцева школа мистецтв. Там реконструюватимуть дах. На це витратили більше 2 мільйонів гривень, без жодного фінансування із місцевого бюджету. У Жашкові продовжують будівництво багатофункціонального спорткомплексу, який скоро планують завершити. На Шевченкове, Звенигородського району, буде виділено більше 1 млн. грн. для реконструкції басейну опорної школи. У Бужанську громаду, що на Лисянщині, спрямовано близько 1,5 млн. грн. на проведення водогону. У Лисянській громаді мають капітально відремонтувати дах дитячого садочка, реконструювати харчоблок. В Іваньківській ОТГ минулого року повністю відремонтували теплотрасу та санвузли у школі. Також провели нову лінію електропередач за рахунок домовленостей із ПАТ «Черкасиобленерго». Тепер громада розробляє проектно-кошторисну документацію на проведення водогону.
Буцькій ОТГ закуплять в лабораторію аналізатори крові та сечі.
Не забуває Сергій Нагорняк і за медицину, яка завжди є у пріоритеті на його окрузі.
– У всі лікарні округу під час активної фази ковіду закупили засоби індивідуального захисту, загальна вартість яких склала більше 400 тис. грн.. Були придбані наркозо-дихальні апрати, ШВЛи, монітори пацієнта. Лікарні повністю забезпечив кисневими балонами та концентраторами. Зокрема, Тальнівська лікарня отримала 100 нових балонів з киснем чеського виробництва. Загальна сума, що була витрачена минулого року на допомогу 6 лікарням, склала понад 5 млн. грн.. Ці кошти були спонсорські, безвідмовно допомагали всі: газовики, нафтовики, енергетики, – акцентує нардеп.
За його словами, лише після особистого втручання у розподіл МОЗ, де потрібна апаратура для лікарень спрямовувалась тільки на великі міста, такі як Черкаси та Умань, лікарні 199 округу отримали 3 апарати ШВЛ. Все це стає можливим лише за домовленістю із владою у столиці.
– Під час розподілу кошти завжди йдуть у центр та великі міста (Черкаси, Умань), а такі, як Тальне, Маньківка, Звенигородка, Лисянка, завжди фінансувались по залишковому принципу. Але я за цим слідкую і намагаюсь перерозподілити кошти на міста мого округу. Нещодавно державою було закуплено 8 автомобілів для екстренки, я сподіваюсь, що якась кількість автомобілів приїде на 199 округ. У планах придбати автомобілі на вторинну ланку медицини. Треба, щоб при кожній лікарні були такі автомобілі. Ми будемо над цим працювати, – запевнив народний обранець.
Цікавлюсь роботою громадських приймалень, які ще перед виборами до ВРУ запустив Сергій Нагорняк:
– Сьогодні працює 5 приймалень, у планах відкрити ще одну у Ватутіному. До мене звертаються люди як усно, так і письмово. За кожною приймальнею закріплені помічники. Усі звернення надсилають у центральний штаб столиці. Там працюють мої помічники, які реагують та розглядають звернення від громадян. Часто звертаються люди за фінансовою допомогою на операції. Ми не маємо фондів, з яких можемо надати таку допомогу, якщо є можливість – допомагаємо самі. Не можу дати мільйон, але можу домовитись про знижку у потрібному для людини медзакладі, – додав нардеп.

Анна ДРАГУН

02.04.2021 12:10
Переглядів: 580
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.