Найцінніше, що мають батьки, – це діти!

1 червня – одне з найстаріших міжнародних свят – День захисту дітей. Його почали святкувати з 1950 року з ініціативи Міжнародної демократичної федерації жінок. ООН також підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним із пріоритетних напрямів своєї діяльності.
В Україні День захисту дітей встановлено відповідно до Указу Президента від 30 травня 1998 року і відзначається щорічно, так само 1 червня.
Дотепер у перший день літа для дітей традиційно проводилися різноманітні святкові заходи, розважальні програми, спортивні ігри та конкурси.
Цьогоріч буде по-іншому, бо війна, розв’язана нашим агресивним сусідом, порушила невід’ємне право кожної дитини – право на життя, гарантоване Конвенцією ООН. За офіційними даними, на сьогодні в Україні загинуло 232 дитини, 430 поранено. Це так само, як стерти з лиця землі одну середньостатистичну школу.
Про які права дітей йдеться наразі? У більшості маленьких українців забрали право на лікування, а декому з них довелося народитися в бомбосховищі чи метро, бо ворог повністю зруйнував сотні медзакладів та пологових будинків. Не меншу кількість пошкоджено чи вщент знищено дитсадків, шкіл та дитячих будинків. Чим порушено право наших дітей на освіту. Ще однією статтею Конвенції нашим дітям гарантовано право на відпочинок і дозвілля, на участь у культурному житті та мистецтві. Проте реалізувати його також неможливо, через те що ворог навмисно знищує заклади культури, музеї, клуби, бази відпочинку.
До то ж, половина українських дітей більше не мають свого дому – вони стали вимушеними переселенцями. Сотні з них втратили своїх рідних – сім’ю, і стали сиротами, дехто залишився опікуном своїм молодшим братам і сестрам через смерть батьків. Є, на жаль, сьогодні діти, про долю яких ми взагалі нічого не знаємо. Вони зі своїми батьками перебувають в окупованих містах чи, що ще страшніше, – вивезені до росії.
Схоже, для окупантів всі ці права дітей не мають жодного значення.
Та грізний час розплати обов’язково настане: на кривдників українських дітей чекають суди. Не уникнути відповідальності тим шкуродерам, що скидали бомби й ракети на школи й лікарні, вокзали й житлові будинки, що розстрілювали впритул автівки та ґвалтували українських дітей.
І відповідати будуть не лише перед людьми, а й перед Богом.

З повагою редакція газети «Новий Дзвін»

Читайте нас також в Telegram!

01.06.2022 09:00
Переглядів: 406
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.