Національно-патріотичне виховання та любов до мистецтва: історія вчительки з Тального - Вісті Черкащини

Національно-патріотичне виховання та любов до мистецтва: історія вчительки з Тального

Слова вдячності ми маємо щоразу говорити учителю, бо він своїм вихованцям віддає частинку свого серця, тепло своєї душі, знання. Це вони, учителі 80-х та 90-х виховали когорту покоління, яке зараз віддає своє життя у боротьбі з ненависним ворогом. 35-річні воїни, не вагаючись ідуть у бій і не повертаються з нього. Звичайно, це власне «я» кожного нашого захисника. Але роль учителя у їх вихованні неоціненна. Одна з таких учителів – Лариса Іванівна Шишкова з Тального. Народилася вона в Мошурові в працьовитій і шанованій людьми родині Івана та Параски Мошкутелів. Вони цінували простих працьовитих людей, намагалися завжди їм допомогти, що було в їх можливостях.

Відомий педагог, автор гуманної педагогіки Ш. Амонашвілі писав: «Нехай учитель поспішає до дітей, радіє кожній зустрічі з ними, тоді й діти поспішатимуть у школу і щиро радітимуть кожній зустрічі зі своїм учителем. Ці слова стосуються Лариси Іванівни. Вона – вчителька за покликанням, повністю віддається своїй улюбленій справі. У житті керується девізом: «Треба любити свою роботу, тоді буде результат».

Під час навчання в Черкаському педінституті на парах з методики мови мені запам`яталися слова: «У вчителя має завжди бути гарна зачіска і чисте взуття». У Лариси Іванівни все відповідає учительському етикету. Дітям подобаються особисті її якості та цікаві форми роботи.

Лариса Шишкова закінчила Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова. Починала свою трудову діяльність у Майданецькому учителем креслення та трудового навчання. Потім 33 роки працювала методистом з виховної роботи у відділі освіти. З 2021 року – на постійній роботі у Тальнівському ліцеї «Ерудит» учителем образотворчого мистецтва та мистецтва. Також веде гурток крою та шиття «Силует». Вона гордиться тим, що її вихованці навчаються далі на дизайнерів.

Лариса Іванівна у ліцеї продовжує свою роботу з національно-патріотичного виховання. Кімнату народознавства, яка налічувала 5 експозицій, розширила ще чотирма і перетворила на музей. Тепер учителі мають можливість його використовувати на своїх уроках як додаткову форму освіти для вивчення історії рідного краю, для проведення свят, пов`язаних з народними традиціями, на уроках української літератури, мистецтва, можуть проводити різні виховні заходи. Діти люблять фотографуватися у музеї на фоні різних експозицій.

У 2023 році ліцей взяв участь в обласному конкурсі «Край, в якому я живу» і зайняв ІІІ місце. У цьому році готується взяти участь в онлайн-конкурсі шкільних музеїв у номінації «Краєзнавчо-етнографічний музей». Нещодавно діти в ліцеї взяли участь в акції «Моя суперсила в тому, що я українка».

Робота Лариси Шишкової відзначена багатьма нагородами: грамотами, дипломами. Міністерство освіти у 1996 році надало звання «Відмінник освіти України». Федерація профспілок України відзначила її 15-річну діяльність як очільника районної профспілки.

Ларисо Іванівно, дякуємо Вам за Вашу неоціненну працю. Нехай ваші щасливі очі завжди сяють, а душа буде сповнена добра і спокою! Бажаємо вам удачі в усіх починаннях і справах, оригінальних ідей і блискучих успіхів!

Марія БІРЧЕНКО

Читайте також: Мерседеси, мільйони і статус інваліда: голова Черкаської облради очолює тренд серед чиновників-інвалідів

Читайте нас також в Telegram!

11.12.2024 09:30
Переглядів: 977
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.