На вкрадених досягненнях далеко не поїдеш… - Вісті Черкащини

На вкрадених досягненнях далеко не поїдеш…

Днями раніше ми інформували про те, як ВО «Черкащани» в своєму бюлетені з агітаційними матеріалами хваляться своїми нібито «виконаними обіцянками». Привласнили собі поточний ремонт автодоріг Тальне-Лісове-Чижівка, реконструкцію школи №2, ремонт сільських будинків культури та капремонт водопроводу в Романівці. Але на цьому не зупинилися. Провівши невеличке журналістське розслідування, ми знайшли ще декілька вкрадених досягнень. Оскільки за тиждень вийшла ще одна агітка з подібним матеріалом під гучним заголовком «Результати нашої роботи за 5 років оцінить громада».

Серед перелічених досягнень сумнозвісна партія вказує, що 398 тис. грн. вони залучили на шкільні інтерактивні конструктори LEGO для Тальнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2. Начальник відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради Раїса Карман запевняє: «Це державна програма, яка виділяє такі набори в усі школи України відповідно до кількості дітей. Скажу відверто, ми ще їх не отримали, оскільки це відбувається почергово, відповідно до графіку. Ми заберемо ці набори 22 жовтня в Черкасах. Останнім часом, можливо, це пов’язано з агітаційним періодом, Тарасу Васильовичу Солошенку (кандидат у депутати від партії ВО «Черкащани») приписують багато заслуг і те, що він виграв якісь гранди. Це не правда. Все, що було зроблено,  – це результат роботи відділу освіти, нашої молодої і перспективної команди за державний кошт і частково за рахунок місцевого бюджету. ВО «Черкащани» ні копійки ні на що не дали. Мені це болить, бо це не чесно і несправедливо».

Відповідний Меморандум було підписано між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation. Документ передбачає, що The LEGO Foundation безкоштовно забезпечить наборами усі початкові класи України (близько 17 тисяч шкіл). Також компанія допоможе педагогам опанувати методики для ефективного використання конструкторів у навчанні.

Ще одне  привласнене досягнення – фінансова допомога для проведення у Тальному ІІ Міжнародного конкурсу-фестивалю «Золота скрипка» імені М.Ельмана. Ми зв’язалися з працівниками Тальнівської дитячої музичної школи, в якій щорічно проводиться цей конкурс. Вони стверджують, що фінансової допомоги від членів партії ВО «Черкащани» ніколи не було. Матеріальну допомогу на цей конкурс надавав Іван Кіндратович Терещук та були залучені кошти від громадської організації «Золота скрипка», яка створена на базі музшколи. Кандидати у депутати від ВО «Черкащани» Анатолій Підгорний та Олександр Гижко тоді привезли нагороду для дітей – книги (на суму близько 1,5-2 тис. грн.), але ніякої фінансової чи організаційної допомоги не було. Тобто, приїхали на «все готове». За останні роки значну матеріальну підтримку музичній школі надавав відомий на Тальнівщині благодійник Володимир Мовчан. Нещодавно він подарував школі сертифікат на суму 13 тис. грн. для придбання мікшерного пульту. Виділив 10 тис. грн. на бандуру, подарував принтер. Найбільше, за що дякують працівники дитячої музшколи, – придбання сучасної музичної апаратури (на суму близько 100 тис. грн.).

Окрім того, в останньому бюлетені від ВО «Черкащани» зазначено  – 20 тис. грн. обійшовся Черкащанам ремонт містка у межах села Здобуток. Якби не одне але. Селяни однозначно не могли просити про ремонт цього містка. Ним майже ніхто не користується. Окрім клієнтів та власників пташника. Місцеві подейкують, що пташиний двір належить Скіченку. Принаймні, там торгує його теща. Кошти на ремонт були залучені з депутатського фонду. Жителі не розуміють, чому за ці ж кошти не придбати обігрівачі для будинку культури чи бібліотеки.

Шкода бачити, як діюча влада вирішила вести геть не чесну передвиборчу агітацію. В погоні за рейтингами вони поцупили чужі досягнення без докорів сумління. А навіть те, що добре зробили, робили в своїх інтересах.

 

Марина ДОВЖУК

01.11.2020 09:41
Переглядів: 3711
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.