На Тальнівщині ввели жорсткіші обмеження в зв’язку з COVID-19 - Вісті Черкащини

На Тальнівщині ввели жорсткіші обмеження в зв’язку з COVID-19

«Такої критичної ситуації в нас ще не було»

Сьогодні, 5 квітня, відбулося засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Тальнівської міськради. Зібрання було зумовлене тим, що на території Тальнівської громади епідеміологічна ситуація з поширенням коронавірусу збільшується швидкими темпами. Попри те, що Черкаська область залишається в «помаранчевій» карантинній зоні, комісія вимушена прийняти додаткові протиепідемічні заходи.

Як пояснив на комісії Олег Солодько, головний лікар КНП «Тальнівська багатопрофільна лікарня Тальнівської міської ради», ситуація з захворюваністю на Covid-19 зараз дуже напружена, хворих багато.

– Такої критичної ситуації в нас ще не було, чесно кажучи, – каже Олег Володимирович. – На даний час ліжковий фонд лікарні становить 130 ліжок. Під ковідних хворих виділено інфекційне відділення, терапевтичне відділення з неврологічними ліжками, дитяче відділення. На даний момент на цих відділеннях розгорнуто 95 ліжок, інші 35 – для надання іншої допомоги, бо її теж ніхто не відміняв. Ще додатково в дитячому відділенні ми зможемо розгорнути 15 місць, інфекційне і терапевтичне відділення заповнено повністю, там вже й на коридорах стоять ліжка. Майже весь персонал ми перекинули на ковідних хворих, в інших відділеннях залишилось по 1-2 медсестри. Є потреба в матрацах, постільній білизні та ліжках. Ліків та кисневих концентраторів достатньо. Держава фінансує лікування ковідних пацієнтів. Якщо так буде продовжуватись, ми просто всі ляжемо, медицина вся ляже і допомогу надавати буде нікому. Якщо нічого не змінювати, то через 10 днів ситуація буде набагато гірша. Треба терміново вводити додаткові протиепідемічні заходи. Велике прохання дотримуватись усіх карантинних норм. Минулого разу, коли в області була введена «червона» карантинна зона, був результат, кількість хворих значно зменшувалась.

Головна лікарка КНП «Тальнівський ЦПМСД» Ганна Данилюк повідомила, що за останні 3 доби було обстежено 229 осіб, із них у 129 осіб результат на ковід позитивний.

– Хворих, які проходять через 12 кабінет, дуже багато. В зв’язку з цим, ми відкриваємо другий кабінет, де будуть обстежуватись хворі на ГРВІ, з ознаками, схожими на ковід. Обстежуватись ці пацієнти будуть 7 днів на тиждень. Записуватись можна по телефону через реєстратуру. На сьогодні йде дуже велике навантаження на сімейних лікарів, тому дуже просимо без нагальної потреби не звертатися, тримати зв’язок в телефонному режимі. На даний час буде надаватись тільки екстрена медична допомога нашим пацієнтам, – зазначила Ганна Данилюк.

На комісії кожен присутній висловив свою думку щодо функціонування закладів освіти, культури, автобусного сполучення, закладів харчування, роботи ринку, магазинів. Водночас вели мову і про контроль за дотриманням людьми режиму самоізоляції. Люди все рідше одягають маски, не дотримуються правил карантину.

Міський голова Василь Сідько зазначив: «Кількість хворих на коронавірус збільшується швидкими темпами: не щогодини, а щохвилини. Нам необхідно ввести додаткові карантинні заходи».

Отже, на Тальнівщині вирішили ввести такі додаткові протиепідемічні заходи:

– забороняється приймання відвідувачів у закладах громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), окрім адресної доставки;

– забороняється приймання відвідувачів в закладах розважальної діяльності;

– забороняються культурно-масові та спортивні заходи;

– забороняється відвідування фітнес клубів та кінотеатрів;

– забороняється приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім: торгівлі виключно товарами, що належать до продуктів харчування, на торговельних площах, не менш як 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин;

– дозволено діяльність перукарень та салонів краси тільки за попереднім записом;

– забороняється діяльність непродовольчих ринків;

– школи навчаються дистанційно до 9 квітня (поки що), садочки продовжують свою роботу у звичайному режимі.

Що ж до транспортного сполучення, рейсові автобуси курсуватимуть у звичному режимі з дотриманням карантинних вимог, бо на місцевому рівні заборонити перевезення пасажирів в громадському транспорті не мають права за постановою КМУ. Тому будуть звертатись з цим питанням до регіональної комісії.

Такі заходи діятимуть з 7 квітня 00 годин до 12 квітня. Проте це рішення може змінитися вже в найближчі дні.

Світлана САВЧЕНКО

05.04.2021 19:27
Переглядів: 3752
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.