На Тальнівщині вакцинували понад 3 тисячі громадян

На Черкащині уже зафіксували перші випадки інфікування штамом COVID-19 «Дельта», чи є на Тальнівщині такі випадки і, як убезпечити себе від цього захворювання, запитуємо у Наталії Тимченко, медичної директорки Тальнівського ЦПМСД.

– Останнім часом хворих на COVID-19 у нас не виявлено. І взагалі зараз захворюваність не на високому рівні. 26 серпня до нас звернулося четверо осіб з вірусною інфекцією, а госпіталізованих не було. Однак, коли змінюються погодні умови та діти йдуть на навчання, тоді рівень захворюваності збільшується. Ми це враховуємо, тому завжди готуємося до таких ймовірних спалахів, – каже Наталія Геннадіївна.

Стосовно того, як можна убезпечити себе від ковіду, то Тимченко запевняє, що потрібно вакцинуватися.

– За інформацією, яку маємо, людина може захворіти після вакцинації певним штамом COVID-19, але ускладнень буде набагато менше. Тож, ми вакцинуємо щодня, включно з вихідними. У закладі є пункт щеплень, який щодня обслуговує громадян з 9 до 12 годин. Він розміщений у 61-му кабінеті. Завжди працюємо до останнього пацієнта. Є ще центр масової вакцинації, який працює на вихідних з 9 до 14 години. Ще у нас функціонують мобільні бригади. Ми їздимо по селах і до населення, які самі не можуть дістатися до нас. Таким чином, намагаємося максимально спрощувати людям шлях до вакцинації, – каже лікарка.

Нині у доступі є всі вакцини, які наявні в Україні: AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer та Moderna. З кожним днем збільшується кількість вакцинованих. Станом на 27 серпня людей, які зробили ревакцинацію – 3064 особи, а тих, хто отримав одну дозу – 5178. Хоча, як розповідає Тимченко, кожного дня вони вакцинують від 100 осіб.

Нагадуємо, для того, щоб вакцинуватися, записуватися попередньо не потрібно. Можна запитати про щеплення у сімейного лікаря або звернутися у реєстратуру Тальнівського ЦПМСД. Враховуємо й те, що зараз у лікарні немає ковідного відділення. Тож Наталія Геннадіївна інформує, що варто робити у випадку захворюваності на COVID-19:

– Потрібно звертатися до сімейного лікаря і він допоможе вирішити всі питання хворого. Спочатку пацієнту можуть надавати амбулаторну допомогу у 12 кабінеті, де обстежується хворий на наявність захворювання. Якщо раптом потрібна госпіталізація, то цим займається адміністрація закладу. Ми знаємо куди госпіталізувати, контактуємо з екстреною медичною допомогою та із закладом, який госпіталізує.

Ольга МОСКАЛЕНКО

31.08.2021 12:02
Переглядів: 768
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.