На Тальнівщині учні харчувалися за кошти батьків

Тальнівський район – один із кількох в області, де учнів харчували винятково за кошти батьків. Звичайно, окрім дітей пільгових категорій.

Ситуацію могла змінити сесія районної ради, яка відбулася 22 вересня. Натомість питання про харчування дітей було настільки погано підготовлене, що депутати вимушені будуть до нього повернутися ще й на наступній сесії.

І це при тому, що впродовж тижня комісія з даного питання засідала тричі! Востаннє, зранку в день сесії.

– Мої колеги мені просто поспівчували, почувши, що ми маємо гроші на харчування лише дітей пільгових категорій, – продовжує начальник відділу освіти Лариса Коваль. – Дуже тяжко організовувати харчування по тій причині, що у сільських школах мало дітей пільгових категорій. В одній школі може бути одна дитина, в іншій – 6. Тому якби «знайшовся» організатор харчування, то нам би було легше, але на таку кількість дітей вони не хочуть заходити. Ось чому ми ідемо шляхом постачання продуктів. – каже начальник відділу освіти Лариса Коваль.

Депутати запропонували, щоб було 15 гривень для дітей 1-4 класів, 16 гривень для дітей 5-11 класів і 20 гривень для дітей дошкільного віку. Відділом освіти було проведено розрахунки і поновному подано доопрацьований проект рішення.

У виставленому на сайті проекті рішення дещо інші розрахунки: «Встановити відповідно вікових норм вартість харчування на одного учня у загальноосвітніх навчальних закладах Тальнівського району на рівні 15,85 грн. на день для вікової категорії від 6 до 10 років, 18,38 грн. на день для вікової категорії від 10 років і старші та на одного вихованця дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів Тальнівського району на рівні 31,05 грн. на день для вікової категорії від 1до 3 років, 48,3 грн. на день для вікової категорії від 3 до 6 років, що становить 100 % від потреби».

Пропозиції і цифри змінювалися настільки, що на сесії начальник відділу освіти Лариса Коваль доповідала одне, а голова профільної комісії Валентина Сарана – зовсім інше.

Зокрема, Валентина Петрівна каже, що зранку на комісії депутати запропонували харчувати учнів 1-4 класів за рахунок бюджету. У попередньому проекті рішення для них передбачалося, що 50% буде покривати районний бюджет, а другу половину будуть платити батьки.

– Чому виник другий проект рішення? – каже Валентина Сарана. – Бо у попередньому, наприклад, на харчування одного дошкільняти, згідно вікових норм, припадало 48,30 грн. в день! Можете самі порахувати суму, яку треба внести батькам. Для села це непідйомна сума!

Але у районному бюджеті на все коштів не вистачає. Тому приймати таке відповідальне рішення без розгляду на бюджетній комісії депутати не наважуються.

– Пропоную тимчасово до наступної сесії, яка відбудеться 27 жовтня, проголосувати проект рішення, де для учнів 1-4 класів передбачене співфінансування 50 на 50. Тобто порівну, по 8 гривень за дитину батьки і районний бюджет, – каже голова районної ради Валентина Любомська. – А відділ освіти до 6 жовтня має подати зміни до прийнятого сьогодні рішення, щоб можна було його вчасно розглянути на всіх відповідних комісіях.

Депутати підтримують пропозицію одноголосно. А також додатково запроваджують 4,5 ставки кухарів та по півставки підсобних робітників кухні в кожну школу.

Олег ШАТАЙЛО

29.09.2017 10:16
Переглядів: 924
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.