На Тальнівщині одна з політичних партій присвоює собі чужі заслуги

2 жовтня цього року на Тальнівщині вийшов інформаційний бюлетень з агітаційними матеріалами сумнозвісної партії ВО «Черкащани», що випадково потрапив до наших рук. Перше, що кидається в очі – виконані обіцянки та гучні слогани, такі як: «Все робимо для людей», «Головне наше завдання – комфортне життя людей у громадах», «ВО «Черкащани» – це ті, що роблять без зайвих балачок» і так далі. Вирішили розібратись, що ж саме з тих виконаних обіцянок вони дійсно зробили, а які з чужих заслуг приписали собі.
Серед перелічених досягнень, як виявилося, вони привласнили собі поточний ремонт автодоріг Тальне-Лісове-Чижівка О-241403 та Іваньки-Мошурів О-241121 на суму 10 млн гривень. На сайті Prozorro, де інформацію може перевірити кожен, оприлюднено договір про закупівлю послуг на поточний ремонт автодороги Тальне-Лісове-Чижівка, де замовником вказаний ДП «Служба місцевих автомобільних доріг в Черкаській області», а виконавцем – ТОВ «Уманьдоррембут». Загальна вартість проведених робіт – 2,281 млн. грн.. До того ж, було співфінансування з сільгоспвиробниками, які надали 80 тисяч на додаткові будівельні матеріали. Цю інформацію підтвердив Віталій Захарчук, начальник відділу містобудування, архітектури та інфраструктури, енергетики та захисту довкілля Тальнівської РДА. У 2020 році на цьому відрізку проводили роботи з капітального дорожнього ремонту у межах програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Замовник робіт – Департамент будівництва Черкаської облдержадміністрації. Питання: в чому заслуга ВО «Черкащани»?


Ще одне «привласнене» досягнення Черкащан – ремонт покрівлі та утеплення фасаду Тальнівської ЗОШ №2. Школу дійсно ремонтують, але теж у рамках проєкту «Велике Будівництво». Це спільний проєкт Президента Володимира Зеленського й Уряду, який реалізують бюджетним коштом. Згідно проєкту, у кожній області був погоджений із Міністерством розвитку громад і територій перелік об’єктів, які регіон планував побудувати або відремонтувати протягом року. Тальнівська школа №2 увійшла в перелік 6 навчальних закладів області, на які поширюється цей проєкт. Загальна вартість будівництва – 8,4 млн. грн..
Розглянувши агітку далі, побачили ще одну нібито виконану обіцянку – відновлення сприятливого гідрологічного стану річки Гірський Тікич. На одному з берегів Тікича понад місяць працювали потужні екскаватори – тендер на проведення робіт з очищення річки (на ділянці протяжністю 800 м) виграло «Київське управління теплових мереж». Загальна вартість складає 1 млн. 840 тисяч гривень: 1 млн. 613 тис. 640 грн. – кошти з обласного бюджету, 226 тисяч 560 грн. – місцеві. Те, що Анатолій Підгорний є головою Черкаської облради, не означає, що державні кошти є його особистими і він вправі привласнювати собі ці досягнення.
Ще один момент – яку саме допомогу на ремонт та обладнання для будинків культури Тальнівської громади надав хтось із членів партії ВО «Черкащани» на суму 280 тис. грн.. У бюлетені вказано декілька сільських будинків культури. За словами Глибочівського сільського голови Василя Мельника, ремонтні роботи клубу в них проводяться постійно: побудовані нові великі східці зі сторони фасаду, встановлені нові пластикові вхідні двері, частково – вікна. До ладу приведена сцена: нові штори, нове сучасне світлодіодне кріплення, музична апаратура та ще багато чого було названо. Але, що головне – ніхто із ВО «Черкащани» на це ні копійки не дав. Василь Григорович каже, що найбільше коштів пішло із сільського бюджету, але крім цього, допомагали підприємці: Валерій Коваль, Володимир Постоловський та відомий благодійник на Тальнівщині Володимир Мовчан. Також за матеріальної допомоги Володимира Мовчана відбувалися ремонти та придбання обладнання в Кривоколінський та Павлівськоперший будинки культури, які теж вказані у бюлетені.
Присвоїли вони собі ще капремонт водопроводу в Романівці. Вдалося зв’язатись із сільським головою Галиною Полійчук, яка запевнила: «За кошти із сільського бюджету провели обстеження. ПП «Центр-Монтаж-Енерго» зробив нам проєктно-кошторисну документацію і ремонтні роботи. Це було співфінансування: з обласного та сільського бюджетів». До речі, дитячий майданчик в Романівці, який також вказують у бюлетені «Черкащани», приписуючи його собі, встановлювався за кошти облради, тобто державні.
Крім того, що кандидати в депутати від ВО «Черкащани» привласнюють собі чужі досягнення, вони затверджують собі непогані заробітні плати. Так, наприклад, у кандидата на посаду міського голови Тальнівської ОТГ від партії ВО «Черкащани» та нинішнього виконуючого обов’язки Василя Сідька зарплата досягає до 22 тис. грн., в його заступника Олександра Маринченка – більше 24 тис. грн., кандидата в депутати від ВО «Черкащани» та по сумісництву керуючої справами виконкому міської ради Ольги Котенко – майже 25 тис. грн. Крім того, відповідно до законодавства вони мають право на дві матеріальні допомоги в розмірі середньомісячного посадового окладу. У червні, до Дня Конституції, вони отримали ще по одному посадовому окладу. В останній місяць літа посадовці отримали до 73 тис. грн. Для порівняння, коли на посаді міського голови був Олексій Юрченко, заробітна плата у працівників на таких самих посадах була аж у 2 рази нижчою від теперішніх окладів – 11 тис. грн..
А де ж реальні виконані обіцянки? Де квіти в центрі міста, які обіцяв в.о. міського голови Василь Сідько? Крім того, що в центрі сухий гербарій на клумбах, то все ще й заросло бур’янами. Начебто і дороги робили, але ж після першого дощу їх просто змило. Вбиральні в місті роками були в занедбаному стані. Прибрали та навіть відбудували один в центрі та в районі автостанції, за ініціативи членів партії «Європейська Солідарність». Відповідь на це у них одна: немає грошей. Звісно, немає, а де ж їм взятись, якщо все йде на зарплати, премії і додаткові виплати?


На сайті «Слово і діло», де чітко і ясно описані виконані обіцянки будь-якого депутата, Анатолій Підгорний має нульовий рівень відповідальності та жодної виконаної обіцянки.
Але не всі кандидати у депутати від ВО «Черкащани» сидять на місці і нічого не роблять, є й активісти. Наприклад, Олександр Соколюк, заступник директора ПП «Автосерсіс-2020», який відомий тим, що вирізав Майданецький цукровий завод на метал та розікравши «зароблені» гроші, наразі має ще більший клопіт – займається підкупом громадян. За цим фактом днями порушили кримінальне провадження.
Для пересічного тальнівця або ж для гостя міста, чи навіть високопосадовця, які прочитають інформаційний агітаційний бюлетень ВО «Черкащани», все це – заслуга голови Черкаської облради, в.о. міського голови та кандидатів у депутати від цієї партії. Однак, якщо копнути глибше, виявиться, що до багатьох інфраструктурних об’єктів, благоустрою Тальнівської громади та іншого вони не мають ніякого стосунку.

Посилання на сайт “Слово і діло”: https://www.slovoidilo.ua/persony/pidhornyi-anatolii-viktorovych

Олександра КОВАЛЬ

01.11.2020 09:40
Переглядів: 3340
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.