На Тальнівщині чоловік з дружиною роблять село красивим

Подружжя Новаковичів із села Колодистого, що на Черкащині, з кінця весни цього року займаються благоустроєм у селі. Олександр Новакович розповідає, що став працівником по благоустрою ще два роки тому, а з часом з ним почала працювати і його дружина Тетяна. На запитання, що входить у ваші обов’язки, подружжя відповідає в один голос «робити село красивим».
Тетяна Миколаївна каже, що дуже любить квіти, а от її чоловік жартує, що, напевно, таку любов до квітів вона перейняла від своєї свекрухи. Адже не буває такого, щоб його мама кожного року не засаджувала ці барвисті рослини і біля хати, і на городі, а потім аж до перших заморозків просто любувалася ними. Тож цьогоріч у Колодистому Тетяна Миколаївна скрізь, звичайно, де тільки можна було, насіяла своїх домашніх квітів. І ціле літо та осінь все село цвіло, а потім, як розповідає жінка, навіть односельці просили насіння. Тож на наступний рік планують зробити ще більше клумб у селі.
– Нам потрібно дбати про красу і чистоту у селі. А це прибирання всієї території: попід тротуари, біля адмінбудинку, біля памʼятників, на кладовищах, у парках, наведення ладу на автобусних зупинках, засадження квітників та догляд за ними, побілка дерев та бордюр. Косимо, загрібаємо, замітаємо, обрізаємо дерева і зразу ж вивозимо сміття власним транспортом, – каже Тетяна Новакович.


Що ж то за транспорт такий, яким Олександр Васильович може вивозити сміття, прогортати сніг. А це маленький тракторець, який Новакович зробив власними руками. Тепер він є незамінним його помічником. Чоловік наголошує, що саме з ним він може виконувати багато справ і не потрібно чекати, щоб хтось, колись надав транспорт і чимось допоміг. Територія села велика, тому тяжко було б без тракторця, самому носити листя, возити обрізане гілля. Тож пан Олександр використовує свій транспорт за власною ініціативою. Також ще має мотоблок, яким обкошує у селі територію. Каже, що таким чином трішки зберігає своє здоровя, бо все ж менша навантаженість під час роботи на ноги та спину. Запитуємо, чи компенсують щось чоловікові із місцевого бюджету за використане паливо, чи за інше обслуговування тракторця і мотоблока. Чоловік посміхається і каже, поки що нічого не отримував, але в майбутньому щось обіцяють.
Взагалі сімʼя Новаковичів дуже трудолюбива. Олександр Васильович та Тетяна Миколаївна мають троє синів. Старший уже одружений, середній – студент, а менший ще ходить до школи. Розповідають, що все життя трудилися та й зараз мають двох корів й інше господарство. Подружжя переконане, що крім себе їм більше немає на кого надіятися, тому постійно працюють, аби мати можливість забезпечити себе і дітей. Натомість хлопці теж не ліниві. Знають самі, що треба робити вдома, не чекають, коли мама чи тато скажуть, самі можуть посапати щось на городі та поробити інші справи по господарству.


Кожного дня чоловік і жінка встають о 5-тій годині ранку. Справляються вдома по хазяйству і мчать на роботу. Розповідають, що вже 28 років разом. Завжди підтримують один одного і поважають. Переконують, у їхній сім’ї не буває такого, що нічого не хочеться робити. Вони привикли до праці і знають, що окрім них того ніхто не зробить. Пригадують, що весною адміністраторка села Тамара Кириленко запрошували односельців на суботник, однак бажаючих виявилося не багато.
Тамара Іванівна дуже вдячна колодистенським працівникам по благоустрою. Можна сказати, що вони разом з нею працюють у тандемі. Кириленко допомагала їм гребти листя, білити бордюри. Натомість Новаковичі, як розповідає нам адміністраторка, знають свою роботу самі, не потрібно їх підганяти, або показувати що робити. Вони самі планують свій графік роботи. Немає чого казати, ми на власні очі переконалися, що у селі чисто та красиво. Виметено та вигребено, дуже приємно та затишно. Видно, що справді люди на своєму місці.
На привеликий жаль, це, мабуть, єдині люди у Колодистому, які не лінуються дійсно працювати на благо свого села.

Ольга МОСКАЛЕНКО

22.11.2021 09:00
Переглядів: 2853
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.