На Тальнівщині атовці будуть у пріоритеті при наділенні земельними ділянками - Вісті Черкащини

На Тальнівщині атовці будуть у пріоритеті при наділенні земельними ділянками

Фото тематичне

Гарячим виявилося обговорення земельних питань на 7-ій черговій сесії Тальнівської міської ради. Анатолій Сокирко, головний спеціаліст відділу земельних ресурсів, повідомив, що на цю сесію надійшло 257 заяв на затвердження документації землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Після обговорення профільними комісіями було прийнято позитивне рішення. 322 заяви надійшло також на надання дозволу на розроблення землевпорядної документації. Після детального аналізу кожної заяви і у відповідності до вимог чинного законодавства члени земельної комісії на чолі з головою Миколою Гурбичем надали 151 відмову. 171 заява затверджена. Як повідомив Сокирко, серед затверджених заяв 95 % – заяви атовців.
Присутній на сесії голова ГО «Спілка ветеранів та учасників бойових дій» Василь Данилюк звернувся до депутатів та Анатолія Сокирка, який доповідав біля трибуни:
– Ми вам дякуємо, що виділяєте атовцям землю, але хотілося б зрозуміти сам механізм. Раніше ми напряму зверталися у земельний відділ, зараз направляють у ЦНАП, а далі ми не знаємо, як рухаються наші заяви. У мене є атовець, який з 15 року добивається земельну ділянку в Тальянках. Йому дають одні відписки. Він не один такий. Хлопцям-селянам без юридичної освіти важко воювати з земельними монстрами. Це просто крик душі!
На що голова земельної комісії відповів, що перевагу завжди надавали учасникам АТО. З Василем Данилюком він тісно співпрацював. Про ситуацію у Тальянках, де проекти землеустрою були затверджені не на атовців, йому відомо. Та діюче законодавство не дозволяє відібрати в інших землю і віддати атовцям. Сьогодні на Тальнівщині 450 учасників АТО. Є серед них ті, хто не отримав землю. Для цього, на думку голови земельної комісії, необхідно створити їх перелік і тримати питання на контролі.
Таку ж позицію має член земельної комісії Сергій Рейнюк:
– Я маю пряме відношення до аграрної сфери. Це перша сесія, на яку виноситься питання надання дозволів на розроблення землевпорядної документації. Це перша сесія, де ми затверджуємо таку кількість дозволів, це перша сесія в нашій історії, коли у списку – 95% ваших побратимів. Як аграрій, я знаю про бюрократичну тяганину, з якою ви стикаєтеся. Ви зверталися до Держгеокадастру і отримували купу відписок. Я вас розумію, вони дійсно розшатують нерви. З чиновниками-бюрократами боротися дуже важко. Тому на земельній комісії з ініціативи пана Гурбича, голови комісії, було прийнято рішення в першу чергу виділяти земельні ділянки вам, атовцям. На підтвердження цих слів і нашого рішення от на цю сесію винесли дані питання. Я вас запевняю: і в подальшому ви будете в пріоритеті. Щодо черги, я погоджуюся з паном Солошенком, у законодавстві такого немає, але є людяність. Ви, як представник спілки атовців, складіть список ваших побратимів, які не скористувалися правом приватизації, і надайте його голові комісії. І коли до нас заходять земельні ділянки, ми опрацьовуємо заяви людей. Так було і цього разу: на одну ділянку подало заяву відразу четверо людей. Серед них – один атовець. Він і пройшов.
На дану сесію виносилося більше тисячі звернень громадян із земельних питань.

Марина КАМІНСЬКА

04.03.2021 09:00
Переглядів: 576
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.