На Тальнівщині активно працює центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю - Вісті Черкащини

На Тальнівщині активно працює центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю

У Центрі реабілітації навчають дітей та осіб з інвалідністю самостійному життю, як розповідає Людмила Павлова, керівниця закладу. Наприклад, щоб вони самі могли посмажити яйце або щось інше приготувати, щоб обходилися без допомоги батьків. Людмила Миколаївна зауважує, що потрібно розуміти – це наші діти, а не чиїсь, бо ніхто не застрахований у житті, тоді і ставлення до таких діток буде змінюватися.
– Наш заклад відвідують діти з аутизмом та синдромом Дауна. Вік вихованців – до 35 років, але для нас вони всі – діти. Найулюбленіші заняття у центрі реабілітації – кулінарія. Найбільше дітям подобається ліпити з тіста. Взагалі робота з тістом – це сенсорика. Також з нетерпінням чекають, щоб потім покуштувати свій виріб. На днях ліпили булочки з вишнями, то всі були дуже щасливі. Перший раз кулінарити починали з дуже простого. Ми готували вінегрет, то діти їли з неймовірним апетитом, хоча, як ми потім дізналися від батьків, вдома такий салатик вони взагалі не їдять. А тут самі нарізали овочі, самі готували, тому їм було дуже смачно.
Взагалі у центрі реабілітації за списком – 22 особи. Керівниця закладу каже, що зараз відвідують центр 10 осіб. Дітям дуже подобається сюди ходити. Тут вони почуваються, як вдома, навіть ходять у шкарпетках, не хочуть користуватися змінним взуттям, як зауважує Людмила Павлова.


– Ми дуже багато вивчаємо літератури, щоб спеціалізовано займатися з нашими дітками. Адже конкретно розробленої програми, як у садочках і школах, у нас немає і не може бути, бо кожна дитина індивідуальна. На сьогоднішній день наш центр реабілітації є повноцінним закладом, який зможе прийняти дитину і надати їй допомогу. Не лише соціальну, а й педагогічну і психологічну. Також у нас працює логопед. Проводяться заняття, фізична зарядка. Наші дітки – дуже вдячні вихованці, – запевняє пані Людмила.
У Центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю намагаються різними способами зацікавлювати дітей до спілкування та розвитку. Допомагають у цьому навіть соціальні мережі, як розповідає керівниця закладу. Мають активну сторінку у Фейсбук. Там публікують, як вихованці центру готують, ліплять булочки, вареники.
– Таким чином, ми радіємо їхнім здобуткам. До того ж, можемо привертати увагу небайдужих, – із задоволенням розповідає пані Людмила. – Так, Ігор Новицький, депутат Черкаської облради, побачив наші фото, як діти працюють з тістом і запропонував свою допомогу. Написав мені, якщо нам потрібно борошно, то він має змогу нам допомогти. Я була двома руками «за», бо ми носили борошно з дому. Діти перебувають у нас на безоплатній основі. Намагаємося самі придбати все, що їм необхідно для навчання. Батьки нічого не оплачують, – пояснює Людмила Миколаївна.
Заклад фінансується із місцевого бюджету. Однак пані Людмила розповідає, що сама намагається шукати додаткову матеріальну допомогу для центру реабілітації. У її планах покращити умови перебування дітей у закладі. Потрібно також полагодити дах, бо протікає. До того ж, за словами Людмили Миколаївни, варто облагородити територію біля центру, адже асфальт має пошкодження, тому незручно ходити дітям.

Ольга МОСКАЛЕНКО

01.05.2021 09:00
Переглядів: 355
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.