”На сесії нас обізвали ”тітушками”

15 лютого у Тальному відбулося відразу дві виборчих конференції афганців. Організатором обох був Олексій Неділько. Він був проти участі атовців у їхній роботі, але під тиском афганців, змушений був погодитись на їхню присутність.

“У мене було дуже багато питань щодо нас, афганців. Атовці не будуть брати участь у голосуванні. Вони хочуть бути присутніми. Тому я їх запросив. Думаю вони нам не заважатимуть”, – каже Павло Мироненко.

Зала загуділа.

“Хай заходять! Думаю скоро це буде одна спілка”.

“Всім вистачить місця”.

“Передзвоніть хлопцям!”

За декілька хвилин до зали заходить півтора десятка атовців. Вітаються “Слава Україні!”. Сідають ззаду.

Конференцію веде Олексій Неділько. Він каже, що сьогодні треба буде обрати голову правління тальнівської міськрайонної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та голову районної організації партії ветеранів Афганістану.

Неділько каже, що попередній партійний керівник Микола Кіфоренко вирішив скласти повноваження. На його місце Неділько запропонував Олександра Маринченка, з яким разом у міській раді голосують проти кадрових пропозицій міського голови. Себе ж він подав на голову спілки.

Звіту за попередній рік ні голова громадської організації Олексій Неділько, ні голова партії ветеранів Афганістану Микола Кіфоренко не роблять.

Альтернативи Маринченку не було. А ось опонентом Олексію Недільку став Олег Сноз.

“Тут у нас зараз є 40 заяв, із усіх наших 120 осіб. Але я хочу внести пропозицію – всі афганці які є за списком, яким ми користуємося, усі мають право голосу, – каже Неділько. – Я вважаю, що це буде правильно коли ті, хто не написав заяв, пізніше напишуть, але будуть брати участь у голосуванні”.

Обирають лічильну комісію. Поки та займається організаційними питаннями, атовці просять, щоб дозволили виступити їхньому представнику.

Неділько каже, що спочатку виступить кандидати на посаду. Тобто він, потім Олег Сноз, потім хто захоче із членів організації задасть питання. А ось щоб надати слово атовцям просить проголосувати. Афганці голосують одноголосно.

У виступі Олексій Неділько робить наголос на отриманні земельних ділянок для афганців. Каже, що керівництво обласного держкомзему змінилося, і його просять подати туди списки афганців, вказати номери їхніх посвідчень учасників бойових дій та адреси.

“Ця інформація буде у керівника держкомзему. Ще до того, як ми визначимося, де нам брати землю і вже досягнемо згоди із агровиробниками, Держкомзем пропонуватиме нам земельну ділянку, де закінчується договір оренди. Оскільки це було ще до виборів голови нашої спілки, то я цим питанням ще не займався. Просто зібрав усю цю інформацію”, – недвозначно каже Олексій Неділько.

“Я вже казав і на минулому засіданні, що у 2016 році було 10 тисяч гривень. То ті кошти освоєні. Ми їх перерахували. Кожен може ознайомитися.

Далі своїми планами поділився Олег Сноз. Потім Павло Миронеко поцікавився у Олексія Неділька, чому після сесії міської ради він чує негативні відгуки про афганців.

“Два чоловіки не можуть рішати нашу судьбу, щоб за нас всіх так говорили”, – підсумував Мироненко.

“Ми перед сесією зустрічалися і пропонували, щоб Саша Маринченко десь був в штаті, на роботі був. Перше, що ми пропонували, щоб Саша Маринченко був секретарем. Але поскільки нас два тільки афганці, ми не могли там нічого вирішувати і пропонувати, запропонували Дімітрову секретарем. Нам просто довелося погодитися. Але погодили, щоб Саша Маринченко йшов першим заступником міського голови”.

“Яка причина всього цього, що ми чуємо?” – наполягає Мироненко.

“Причина – ми просто проголосували проти Лєонова, якого міський голова висував своїм першим заступником. Ми просто проголосували проти нього, бо в нас було своє бачення”.

“Дозвольте виступити!” -у центр залу виходить атовець Павло Кваша.

“Пан Олексій не зміг дати відповідь. Я дам. Було так – на сесії нас обізвали “тітушками”. Казали, що ми продалися за 300 гривень. Що ми тільки із-за землі прийшли підтримати свого побратима, який став головою громади. Якби вас, коли ви прийшли із Афганістану, хтось обізвав душманами, що б ви сказали? Це було від вашого голови спілки. Це перше. Друге. Зараз два ваших чоловіки пішли під ту владу, проти якої стояли на Майдані. Вони пішли під того самого (добирає слово)…регіонала, проти якого боролися”.

“Ніхто афганців там не ображав”, – підтримав доповідача Олег Сноз. Він єдиний депутат-афганець, який співпрацює із міським головою.

На конференції виступив і голова районної спілки прикордонників Микола Мельник. Він повідомив, що не ставив підпис під озвученим депутатми-афганцями зверненням. Микола Якович зазначив, що депутатська більшість не може вирішувати за всю громаду.

Олексій Неділько не заперечує, що вживав слово “тітушки”. Він попросив пробачення в атовців.

Після цього приступили до обрання керівників афганських організацій.

Голосування проходило таємно. Присутні афганці отримували два бюлетені, ішли до трибуни. Вона була замість виборчої кабінки. Ставили там відмітку у бюлетенях і вкидали їх у коробки від ласощів з написом “спілка” та “партія”. Це були виборчі урни. Всього виготовили 70 бюлетенів.

За годину оголосили результати. За Олексія Неділька проголосувало 36 афганців, а за Олега Сноза – 25.

Незважаючи на критику, Олексій Неділько залишився керівником Тальнівської міськрайонної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), а його колега-депутат Олександр Маринченко очолив районну організацію партії ветеранів Афганістану.

Олег ШАТАЙЛО

17.02.2017 10:09
Переглядів: 1694
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.