На поодинокі випадки коронавірусу у Тальнівській райлікарні забезпечені засобами захисту

► Інтерв’ю з головним лікарем Тальнівської ЦРЛ Олегом Солодьком

За даними Центру громадського здоров’я, станом на ранок 6 квітня на Черкащині лабораторно підтверджено 62 випадки COVID-19. У Тальнівському районі на цей момент коронавірусної хвороби не виявлено. Хоча чутки про таких хворих час від часу поширюються районом. За роз’ясненням наше видання звернулося до головного лікаря Тальнівської ЦРЛ Олега Солодька. Додам, що раніше інтерв’ю з головним лікарем не могли записати, бо Олег Володимирович перебував на 14-денній обсервації після повернення з Німеччини, де стажувався за програмою підготовки менеджерів у сфері охорони здоров’я..

-Яка кількість нині у Тальнівській ЦРЛ хворих на ГРВІ чи пневмонію? Хто оплачує лікування?

-На 5 квітня у Тальнівській ЦРЛ маємо хворих із пневмонією – 3, з ГРВІ – 8 чоловік.

З 1 квітня хворі, які направлені сімейним лікарем, отримують безкоштовно ті ліки, які містяться в Національному переліку основних лікарських засобів, затвердженого постановою КМУ. Проте, на жаль, не всі ліки є в цьому Національному переліку, тому частину життєво необхідних ліків потрібно докупляти пацієнтам. Для лікування пневмонії наш лікувальний заклад забезпечений всіма необхідними антибіотиками, які надаються хворим безкоштовно.

Відповідно до наказу УОЗ від 1 квітня 2020 р. № 406 «Про організацію надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою (СOVID-19) в закладах охорони здоров’я Черкаської області», швидка допомога зобов’язана забезпечити транспортування хворих на грип та ГРВІ, в тому числі ускладнених пневмоніями, контактних та підозрілих осіб з СОVID-19 до закладів охорони здоров’я першої лінії.

У нас закладом охорони здоров’я першої лінії є Уманська інфекційна лікарня. Це зроблено для уникнення розповсюдження коронавірусу. У цій лікарні буде відбуватися «сортування» хворих. Якщо діагноз не підтвердиться, хворий повертається на подальше лікування у наш лікувальний заклад. Прошу тальнівчан з розумінням поставитися до даної схеми госпіталізації. Це робиться з метою, щоб вірус не розповсюдився межами Тальнівщини, і для того, щоб максимально зберегти медичний штат для надання ургентної госпіталізації, не пов’язаної з СОVID-19 в цілодобовому режимі жителям Тальнівщини та інших районів.

-Скільком хворим робили експрес-тести? Взагалі чи є вони на даний момент у лікарні? Це лише ті тести, які надійшли від депутата Ничипоренка?

-У лікувальному закладі є 74 експрес-тести. 30 з них надійшли від Валентина Ничипоренка і 50 було отримано шляхом централізованих поставок. Використано – 6шт. Позитивних не було.

-Скільком хворим за весь період робили ПЛР-дослідження? Де їх роблять? Чи маєте якийсь ліміт( визначена кількість на кожен район, область)?

-Увесь світ користується методом полімеразної ланцюгової реакції для ідентифікації COVID-19. ПЛР-тести робляться в Черкаському лабораторному центрі. Ми обстежуємо тільки хворих, які знаходяться на стаціонарному лікуванні. Було направлено 4 тести. На первинній ланці створена мобільна бригада, яка обстежує амбулаторно.

-У якому випадку робите такі тести? Чим керуєтесь, крім анамнезу? Зараз багато людей хворіють на грип, застуду, як не припуститися помилки?

-Ми обов’язково робимо тести всім хворим із пневмонією та ГРВІ, які могли контактувати із людьми, що повернулися з-за кордону.

Мобільні бригади медиків здійснюватимуть збір зразків в осіб з підозрою на інфікування COVID-19 задля проведення лабораторних досліджень методом ПЛР. Для цього потрібно звернутися до свого сімейного лікаря в телефонному режимі. Це зменшить мобільність людей, які мають симптоми гострого вірусного захворювання.

-Крім людей похилого віку, хто в групі ризику?

-В групі ризику всі вікові групи, які не дотримуються карантину. Але, особливо, люди, які мають супутні хронічні захворювання.

-Нам відомо про випадки вірусної пневмонії (деякі навіть смертельні), що були зафіксовані у січні – лютому в Україні. Наприклад, Тарас Масляк, головний лікар ЦМКЛ Івано-Франківська припускає, що коронавірусна інфекція була вже тоді в Україні. Яка ваша думка? Читала багато таких самих суджень на медичних блогах (ділився син, лікар за освітою)

-Стверджувати чи заперечувати дану інформацію я не можу.

-Розкажіть про захист ваших лікарів на даному етапі? Що маєте і наскільки його вистачить? Звідки отримали (централізовано, від меценатів і т. д.)?

-На даний момент на поодинокі випадки ми забезпечені. Централізовано було поставлено 5 одноразових костюмів і 2500 масок. Все інше закуплено за благодійні кошти і кошти, виділені громадою. Наразі, завдяки благодійникам, ми закупили респіратори, комбінезони, окуляри, щитки, халати одноразові, шапочки, маски, рукавички. Ми вдячні всім нашим благодійникам за надану допомогу. Добру справу завжди легко робити разом.

-Чим оснащені бокси? Чи є в достатній кількості апарати ШВЛ та кисневі балони? Чи є лікарі, які вміють користуватися апаратами?

-У лікувальному закладі є 4 апарати ШВЛ, з яких придатними для ведення хворих з вірусними пневмоніями є лише 2. Наявні 5 кисневих концентраторів, а також 40 балонів, заправлених киснем. За благодійні кошти планується закупити апарат ШВЛ, орієнтовна вартість якого – 600-700 тис. гривень, та 2 кисневих концентратора, орієнтовна вартість яких – 94 тис гривень. Проте, на даний час замовити дане обладнання неможливо, тому що за повідомленням постачальників, поставки можуть бути здійснені лише в травні. Всі лікарі анестезіологи-реаніматологи мають достатню кваліфікацію для роботи з даними апаратами.

-Як працюють інші відділення? У якому режимі (планові операції, пологове відділення, лабораторія)?

-Лікувальний заклад згідно з наказом головного санітарного лікаря працює в цілодобовому режимі тільки для надання екстреної медичної допомоги. Пологове працює в штатному режимі. Лабораторні обстеження проводяться цілодобово.

-Чи є проблеми з призначенням інсулінів?

-Проблем з призначенням інсулінів немає.

-Яка подальша доля медичної реформи? Чи не буде припинено її впровадження у зв’язку з коронавірусом?

-З 1 квітня 2020 року медична реформа вторинної ланки уже розпочалася. Ми підписали контракт з НСЗУ для надання медичної допомоги жителям району за сімома пакетами. Про них я вашим читачам розповідав раніше.

-Вирішення яких питань є нагальним на сьогодні для лікувального закладу, медицини в районі в цілому в розрізі боротьби з коронавірусом?

-Наразі нагальними питаннями є:

1). Поповнення запасів засобів індивідуального захисту медичного персоналу.

2). Придбання медичного обладнання, а саме: ШВЛ, кисневих концентраторів, рентген-апарату.

-Ви погоджуєтеся з думкою, що пік захворювання припаде на Паску? Які поради жителям району дасте?

-Пік захворювання, за даними МОЗ, може розпочатися в Україні вже 14 квітня. Це означає, що в цей період може бути велика кількість тяжких та летальних випадків.

Не піддавайтеся відчуттю оманливої безпеки і на період карантину обмежте свою мобільність, не відвідуйте закладів без нагальної потреби й обов’язково користуйтеся засобами індивідуального захисту. Бережіть себе та своїх рідних!

 

Ліна ЯЛОВСЬКА

06.04.2020 11:04
Переглядів: 2163
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.