На Покрову першачки на Тальнівщині вступили до лав шкільного козацтва

13 жовтня, напередодні триєдиного свята: Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисника України, у стінах Кривоколінського Центру освіти, культури, духовності та дозвілля, що на Черкащині, відбулися святкові заходи.

Учні та вчителі Кривоколінського НВК підтримали добрі традиції та організували незабутній козацький концерт та квест.

Після внесення Державного прапору, виконання гімну України та хвилини мовчання, під час якої вшанували полеглих українських воїнів, до присутніх звернувся новообраний отаман шкільної організації «Молода Січ» Назар Поліщук.

– Вітаю всю козацьку громаду з прийдешнім славним святом. Дякую за честь представляти нашу козацьку організацію. Обіцяю гідно нести звання отамана «Молодої Січі», – сказав хлопець.

Директорка НВК, берегиня шкільної організації Тетяна Поправка вручила новообраному отаману символ козацької влади – булаву, та привітала всю козацьку спільноту зі святом.

Потім пролунали традиційні козацькі переклички від кожного загону (класу) названі іменами українських гетьманів, полководців, військових і державних діячів.

Для маленьких першачків цей день став великим святом, адже тепер вони стали юними козачками своєї школи та її майбутньою гордістю. Вступаючи до лав шкільного козацтва, перед обличчям своїх друзів, перед рідною землею та пам’яттю звитяг козаків, школярі урочисто поклялись, що вивчатимуть історію і традиції українського народу, щоб в майбутньому стати гідними громадянами своєї Батьківщини.

За традицією, діти, які з початкової ланки перейшли в середню, були посвячені в джури. Юні козаки взяли участь в урочистій посвяті, під час якої давали обіцянки бути гідними спадкоємцями славетних гетьманів, чесно і віддано служити українському народу, козацтву в ім’я становлення незалежності і розвитку України.

Родзинкою святкування стали танцювальні номери і жартівлива театралізована постановка «Як козаки писали лист до турецького готелю» від студії «L-POZITIVE», що займається на базі Центру освіти, культури, духовності та дозвілля під керівництвом Людмили Якименко.

Наприкінці учні старших класів підготували козацькі забави – «Козацький гарт», в яких школярі повинні були показати свої знання, винахідливість, таланти та волю до перемоги. Діти поділилися на козацькі ватаги та проходили квест з 15 локацій – це і уроки мужності, і вікторини на знання козацьких традицій, і жартівливі змагання. До прикладу, на локації «Бойовий гопак» учні повинні були показати елементи козацького гопака; в локації «Гарматні ядра» діти тренувалися в пострілах, а в локації «Звари куліш» козак-кашовар ніби випадково перевернув горщики з крупою і треба було відділити всі крупи, аби зварити нормальний куліш.

Так активно, цікаво і пізнавально пройшов, останній перед канікулами, святковий день для учнів Кривоколінського НВК.

– Для наших школярів це не просто чергове свято, а значна подія у їх житті, яка дозволить виховати в них яскравих особистостей та гідних патріотів нашої Батьківщини! – сказала директорка Кривоколінського НВК Тетяна Поправка.

Катерина КІХТЕНКО

19.10.2021 10:01
Переглядів: 375
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.