«Ми всі працюємо задля однієї мети: щоб Тальнівщина була передовою, розвиненою громадою» - Вісті Черкащини

«Ми всі працюємо задля однієї мети: щоб Тальнівщина була передовою, розвиненою громадою»

Депутат громади

Наступною співрозмовницею нашої постійної рубрики «Депутат громади» стала Анна Дмитрівна Новицька.
Довідка: народилася за межами України, з 2001 року проживала в Києві, де закінчила ліцей, потім – Києво-Могилянську академію, здобула диплом бакалавра з економічної теорії, навчалася в магістратурі. Пізніше з родиною переїхала до Кривих Колін. Навчалася в Уманському національному університеті садівництва. Нині – фінансовий директор успішного ТОВ «Урочище Журавське» (с. Криві Коліна), депутат Тальнівської міськради 8 скликання, голова постійної комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку. Заміжня, разом з чоловіком Ігорем Новицьким, депутатом Черкаської облради, виховують трьох діток. Електронна адреса: novytska2020@gmail.com, тел.: 0989304890.
– Анно Дмитрівно, депутат громади – яким він має бути у Вашому розумінні?
– На мою думку, депутат громади має бути, і це найголовніше, людяним та доброзичливим, з повагою ставитися до людей. По-друге, справедливим. По-третє – ерудованим. Четверте – активним. І наостанок, відкритим.
– Скажіть, будь ласка, чи вдалося Вам знайти спільну мову з депутатським корпусом?
– Я завжди націлена на конструктивну співпрацю. Рада, що з багатьма колегами ми знаходимо спільну мову, і найголовніше, що нас об’єднує кінцева мета – розвиток громади.
– З якими питаннями до Вас вже зверталися жителі громади та чи вдалося їх вирішити?
– Зверталися працівники колишніх сільських рад з питаннями про затримку заробітної плати; спеціалісти, які зараз працюють в селах, щодо оформлення допомоги населенню, телефонували також з приводу затримки соціальних виплат, в усіх таких питаннях намагалася допомогти одразу. Із важчих питань – до мене зверталася адміністратор Лоташевого Євдокія Ковбасенко щодо проведення Інтернету. Наразі це питання на виконанні, спеціалісти компанії «ТІМ» прорахували орієнтовну вартість робіт, готові їх починати, але для здешевлення вартості для кожного окремого абонента бажано, щоб підключили послугу якомога більше людей. Так, за підрахунками, якщо буде 50 осіб, вартість підключення становитиме 1600 грн..
– Кілька слів про фінансове життя громади.
– На мою думку, ми взяли непоганий темп розвитку, за цей рік планується багато зробити – будівництво стадіону біля 1 школи в Тальному у співфінансуванні з ЧОДА, підтримано також інші освітні проєкти. Також закладено кошти для купівлі вишки та екскаватора, у співпраці з вторинною ланкою лікарні запланована купівля рентген-апарату та іншого обладнання, квартири для лікаря.
Проте з’явилися і непередбачувані витрати, такі як створення відділу соціального захисту, служби захисту дітей, розширення існуючої структури через збільшення об’єму роботи. Загалом, значна частина коштів громади іде на заробітні плати апарату, освіти, культури, ЖКГ. Проте немає браку коштів для оперативного вирішення проблем.
– Чи може, на Вашу думку, Тальнівська громада стати успішною та що для цього необхідно (враховуючи нинішній стан справ)?
– Я вірю, що може! Але враховуючи вищевикладене, оптимізації нам, на жаль, не уникнути. Але я за те, щоб така оптимізація не впливала негативно на життя громади, тому до всього потрібно підходити дуже зважено. І тоді, я впевнена, нам вдасться зробити нашу Тальнівщину комфортнішою.
Потрібна соціальна відповідальність, окрім загальної зваженої економії – щоб люди, які ведуть підприємницьку діяльність, не ухилялися від сплати податків, адже ми всі працюємо задля однієї мети: щоб Тальнівщина була передовою, розвиненою громадою, де хочеться, щоб жили наші діти, де комфортно, цікаво і безпечно! Наше завдання як депутатів – максимально сприяти цьому, і перші результати нашої діяльності будуть найкращим стимулом для платників податків.
– І наостанок, якою Ви бачите Тальнівську громаду через 5 років?
– Я оптимістка, тому я бачу її чистою, квітучою, в процесі розвитку, з дещо щасливішими і більш задоволеними людьми, доброзичливу і туристичну.
– Дякуємо за розмову. Сподіваємося, що Ваше бачення неодмінно справдиться.

Ольга ОСІЯНЕНКО

29.03.2021 10:00
Переглядів: 1241
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.