Молодий атовець з Тальнівщини здійснив свою мрію – став військовим

► На рубежі

Війна – то справа тяжка. І спокійно розповідати про те, що бачив, інколи дуже хвилююче, навіть настільки, що й говорити, і переживати всі ті емоції та спогади знову не має бажання.
Цього разу нам розповів свою життєву історію 24-річний житель села Білашки, що на Тальнівщині, Віталій Каракай. Після закінчення школи він поїхав навчатися на вчителя історії у Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького. Разом з тим, як зауважує хлопець, завжди мріяв стати військовослужбовцем, тож на третьому курсі вступив на кафедру військової підготовки. Після навчання Віталій пішов в армію, адже наголошує, що, в принципі, ніщо інше його не цікавило. Спілкувалися ми по телефону, тому що зараз хлопець перебуває в пункті постійної дислокації у м. Маріуполь.


Уже більше 3 років Каракай служить в ОЗСП «Азов». Каже, що брав участь у бойових діях два рази.
– Я був у двох порівняно коротких ротаціях. Одна була у складі танкової роти ОЗСП «Азов» із середини січня до кінця лютого 2019 року, а наступна – через три місяці, з червня до початку вересня у складі третьої роти першого батальйону. У нас було дуже багато роботи часом не простої, а іноді й цікавої.
А зараз я сержант-інструктор. Викладаю тактичну медицину для певних підрозділів і для новоприбулих бійців, – каже Віталій.
Хлопець не дуже голослівний, словом, як справжній військовий, багато не розказував, відповідав коротко та виважено. Розповідав, що війна для нього має дві складові. Перша – це «позитивні моменти – знайомство з новими людьми, відчуття нових емоцій, дружня обстановка», а друга – дуже сумна та болюча, коли втрачаєш своїх побратимів.
– З однієї сторони війна – це дуже важка справа, а з іншої – надає наснаги до розвитку, до боротьби з противником і боротьба тоді стає більш запеклішою. А коли помирають твої близькі друзі, тоді ти розумієш, що війна – це уже твоя кровна помста. І залишається чи не найважливішим у житті – помститися за своїх друзів, – розповів військовий.

Ольга МОСКАЛЕНКО

14.10.2021 10:40
Переглядів: 502
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.