«Мені Юрка дуже не вистачає»

6 років після смерті Юрія Паращука, Героя Небесної Сотні

20 лютого минає 6 років, як під час Революції Гідності від снайперською кулі загинув наш земляк Юрій Паращук. Сталося це у Києві на Майдані Незалежності, коли беззбройні повстанці, серед яких був Юрій, рятували поранених побратимів. З даху на Інститутській снайпер підло в потилицю вистрелив у 47-річного Паращука.
Він народився 1 липня 1966 року у місті Тальне. Закінчив Тальнівську середню школу №1, де зараз на його честь встановлено меморіальну дошку. А потім був Київ, Харків, заробітки в Москві. Працював столяром. Вірив у Бога та любив Україну. Дізнавшись, що на Майдані побили студентів, він відразу з Харкова приїхав у Київ. У «чорний вівторок» 18 лютого, коли розпочалися масові розстріли учасників Майдану, він був у епіцентрі подій.
– У Різдві Юра приїхав додому навідати хвору маму (це був його останній приїзд), – пригадує сестра Інна. Здавався не таким, як завжди: дуже задуманий і весь в собі. Тоді я його запитала: «Чого ти йдеш на той Майдан? Вони не можуть поділитися грішми, а ти йдеш?» На що він відповів: «Ти не розумієш, який там піднесений дух, люди зібралися щирі й добрі, які хочуть змінити Україну». Саме таким і був мій брат. Людини такої доброти, сили волі й щирості я більше у своєму житті не зустрічала. Він був менший за мене, але я завжди відчувала величезну його підтримку. Мені Юрка дуже не вистачає, – каже жінка, ледь стримуючи сльози.
Юрію Паращуку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» – за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності. Посмертно нагороджено медаллю від Православної церкви України «За жертовність і любов до України».
Син Юрія Паращука Ярослав нині працює сімейним лікарем у місцевій лікарні.

Ліна ЯЛОВСЬКА

20.02.2020 09:10
Переглядів: 427
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.