«Люблю дітей, які хочуть знати, радію їхнім злетам»: вчителька іноземної мови з Тальнівщини про роботу з учнями
Інна Лимоненко – талановита вчителька англійської мови Майданецької школи І-ІІІ ступенів, тренер Тальнівського центру «SMARTUM», чарівна жінка й щира людина.
Народилася та виросла вона в Майданецькому, селі з давньою й славною історією, яке вільготно розкинулося на берегах мальовничої Тальянки.
«Обожнюю його! Тут промайнули безтурботні роки мого дитинства та юності. Тут спізнала щастя й невимовне горе. Майданецьке – моя вічна любов, яке додає сил, наснаги, бадьорості працювати, творити, любити!» – говорить Інна Валеріївна.
Про вчительську професію не мріяла, хоча дитиною, бувало, разом з молодшою сестричкою та її друзями гралася «в школу». Діти уважно прислухалися до Інних слів, старанно виконували в зошитах завдання, підносили вгору руку, коли хотіли відповісти. Батьки, спостерігаючи за цим, уже тоді вбачали у своїй старшій доні вчительку. Англійська мова давалася їй легко. Тексти переказувала не завчаючи. Слухала аудіозаписи й розуміла, про що в них ідеться. Використовуючи словники, годинами перекладала на українську мову англійські слова, запам’ятовувала їх. Закінчивши школу, Інна вступила до Черкаського педагогічного університету імені Богдана Хмельницького на факультет романо-германської філології. Студенткою була старанною, бо ж знала, для чого вчиться: хотіла стати не шкільним учителем, а викладачем.
Однак доля розпорядилася інакше. Спочатку шкільний дзвінок покликав юну вчительку до Білашківської школи, де вона здобула перший педагогічний досвід. Чотири роки вчительський шлях продовжувала в Тальнівській ЗОШ №2. Й ось уже 14 літ навчає англійської мови юних майданчан. Про свою роботу філологиня може говорити годинами.
«Знаєте, за весь час жодного разу не засумнівалася, не пошкодувала про свій вибір, – каже. – Люблю дітей, які хочуть знати, радію їх злетам і здобуткам. Вважаю, що під час навчання та спілкування з учителями для учнів дуже важливий зворотний зв’язок (фідбек). Він передає не лише фактичну інформацію про те, що школяр зробив добре чи не дуже, а й емоційну підтримку, що надихає на позитивні зміни: «Ти чудово попрацював сьогодні на уроці», «Мені подобається, як старанно ти працюєш над цим завданням», «Я бачу, що ти допоміг однокласникам, і мені це приємно». На рефлексії учні по колу висловлюються одним реченням: «Сьогодні я дізнався…», «Було цікаво…», «Я виконував завдання…», «Було складно…», «Тепер я зможу…», «Я зрозумів…». Для мене це дуже важливо. Судження учнів обов’язково враховую в подальшій роботі. Щоуроку намагаюся їм донести думку, чому в сучасному світі важливо знати англійську мову. На жаль, до мене дослухаються далеко не всі».
На думку пані Інни, успішний учитель у будь-якому столітті – дослідник, який сміливо дивиться в прийдешнє, любить життя, свою справу, поважає особистість та особливість кожної дитини, знаходить з нею спільну мову. Якщо учні бачать у його очах і чують у його голосі любов, чуйність, одержимість, то відповідають взаємністю. Сучасний учитель – хороший психолог, різнобічно розвинена людина, що тримає руку на пульсі інновацій, і, дотримуючись вимог часу, рухається вперед. Інна впевнена: дітей треба вчити якісно.
«Найбільше в собі ціную витримку й прагнення пізнавати нове. Ці якості й привели мене до Академії розвитку інтелекту «SMARTUM», філія якої знаходиться в Тальному, – говорить педагогиня. – Для мене це нове. Коли запропонували стати тренером з англійської мови, погодилася без вагань. Щоб отримати сертифікат, пройшла навчання й здала екзамени на звання тренера. Працюю з грудня 2023 року, викладаю в кількох групах. У «SMARTUM» навчаю тих дітей і дорослих, які прагнуть нових знань, цікавляться англійською мовою. Коли готуюся до занять, обов’язково підбираю додаткові завдання. Наш курс спрямований на те, щоб діти в найкоротші терміни починали не лише правильно читати, писати, говорити, але й навіть думати англійською мовою».
Попри неймовірну зайнятість, Інна Валеріївна завжди знаходить час для захоплень та відпочинку: «Люблю жарти, гумор. Я – активний користувач соціальних мереж. Іноді знімаю різні цікаві відеоконтенти про школу. Люблю музику, адже вона торкає найцінніше – струни людської душі. У вільну хвилинку займаюся йогою, бо вона дарує людині час для себе. Приємно провести годинку-дві в самоспостереженні й саморефлексії. У вихідні весь вільний час залюбки проводжу з донечкою. Мій життєвий девіз: «Ніколи не здавайся!»
З 1 квітня розпочалися весняні канікули. Інна Лимоненко колегам та учням зичить миру й спокою, зарядитися хорошим настроєм, гарно відпочити й з вірою в краще повернутися до навчання.
Наталія ГОЛОВЕЦЬКА
Читайте також: «Це обладнання поліпшить якість медичних послуг»: Ігор Новицький передав лікарні гумдопомогу