«Лише у співпраці – влади, бізнесу і людей – можливо досягнути таких результатів» - Вісті Черкащини

«Лише у співпраці – влади, бізнесу і людей – можливо досягнути таких результатів»

Інтерв’ю з Аллою Півторак, в.о. сільського голови с. Криві Коліна

У понеділок по обіді їдемо в село Криві Коліна поспілкуватися з виконуючою обов’язки сільського голови Аллою Півторак. Вона зізнається, що за розвитком громади стоять роки тяжкої праці та чималих зусиль.


У Кривих Колінах нас зустрічає Алла Василівна. Вітаємось та одразу задаємо питання:
– Алло Василівно, у рейтингу, яке опублікувало всеукраїнське видання «Сучасне українське село», чи не найголовнішим був критерій розвиненої інфраструктури. Адже освіта та дозвілля є найважливішими у розвитку села.
– Справді, наше село має добре розвинену інфраструктуру: сучасна школа з повністю комп’ютеризованими класами, спортивні майданчики, дитячий садочок, у якому малюки вивчають англійську мову. На сьогодні будинок культури оснащений новою та якісною апаратурою. Всі три приміщення – під одним дахом Центру освіти, духовності та дозвілля. На площі перед ним – окраса нашого села, гранітний пам’ятник Т.Г. Шевченку.

 

– А як щодо первинної медичної допомоги?
– Так. Діє в селі медична амбулаторія, є аптека. Приміщення медзакладу впорядковане, зроблений ремонт, куплено кардіограф та інше необхідне медичне обладнання. Сучасний стоматологічний кабінет, лабораторія, маніпуляційна та оглядовий кабінет – все це для якісного медичного обслуговування не лише кривоколінців, а й жителів сусідніх сіл.

– Мені подобається! А ще що покажете?

– До послуг селян – сільська бібліотека з багатим книжковим фондом, періодикою та Інтернетом, поштове відділення. Усе це в приміщенні сільської ради у центрі села. Зручно й компактно. Недалеко – сільський магазин та кафе.
– Про духовний розвиток (а велич храму Воскресіння Хрестового вражає!) годі і питати.
– Авжеж, церква збудоана на протилежному березі Гірського Тікича, – показує рукою. – Можна піти в храм, до Причастя чи Сповіді.

Гуляємо по Кривих Колінах. Алла Василівна продовжує:
– Село, що розкинулося по обидва боки річки, з’єднане добротними містками, асфальтоване, газифіковане. Кожна вулиця освітлюється у темну пору доби. У сільській раді працює електрик та 2 працівники з благоустрою. Будь-якої пори року наше село чисте, ошатне, привабливе.

Серед нововведень – побудований місцевим підприємством будинок дільничного поліцейського, розділений на дві половини: робочий кабінет і житло одночасно. Ми називали його «будинок шерифа». Там жив дільничний поліцейський, він відповідав за правопорядок. Було дуже добре: злочинності та правопорушень у селі практично не було. На жаль, після реформи це стало неможливим. Дуже хотілося б знову повернутися до такої практики.

– Я так розумію, що й дістатися до райцентру чи сусідньої Умані з Кривих Колін можна без проблем?
– Так. Варто зазначити, що від Тального до села веде хороша асфальтована дорога. Для зручності подорожуючих – 4 комфортних зупинки на виїздах з села. А доїхати у Тальне чи навіть Умань, з усіма зручностями та за пів ціни, можна рейсовим автобусом «Криві Коліна – Тальне – Умань», що курсує 4 рази на день. Таких привілеїв немає в жодному селі району! А наші люди вже звикли до цього і приймають як належне.

– Основним показником розвитку села та добробуту людей є робочі місця. Напевне, з таким потужним агропідприємством, яке розташоване на території села, проблеми з працевлаштуванням у вас немає?
– Дійсно, на підприємстві ТОВ «Урочище Журавське», на якому працює до 200 чоловік, кривоколінці мають можливість заробляти гроші і годувати сім’ю, не їдучи закордон. Це дуже важливо. Працювати на млин приїжджають навіть з навколишніх сіл та міст. Щоранку їх підвозять до виробництва двома автобусами, а ввечері, після роботи, відвозять назад. Керівництво підприємства та й ми, звісно, зацікавлені, щоб молоді люди оселялися у нашому селі. Для цього у нас є всі умови, яких у місті варто пошукати. Підприємство побудувало та відремонтувало чимало житлових будинків зі зручностями для молодих спеціалістів, працівників заводу.


– Я так розумію, що розвиток села зараз напряму залежить від відповідального бізнесу. Це так?
– Зрозуміло, що без бізнесу, який бере на себе відповідальність за людей, їхній добробут, нічого з цього ми б не мали. Я вважаю, що лише у співпраці – влади, бізнесу і людей – можливо досягнути таких результатів.
– Дякую вам, Алло Василівно, що виділили час для спілкування та бажаємо і надалі бути прикладом успішного розвитку громади!

Ліна ЯЛОВСЬКА

08.08.2020 08:00
Переглядів: 459
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.