Коли звучить «Многая літа» – звучить надія: як духовенство Тальнівщини молилося за Україну, за перемогу і за рідний край у серці Києва

15 липня Православна Церква України вшановує день хрещення Київської Русі та святого рівноапостольного князя Володимира. Цьогоріч участь у святковій літургії в Успенському соборі Києво-Печерської лаври взяло лише духовенство з Тальнівщини.

– Це щорічна подія, під час якої ми вшановуємо пам’ять рівнопоставного князя Володимира – нашого духовного хрестителя, – розповів протоієрей Андрій Гаргат, настоятель Петропавлівського храму. – Ми молимося за нього і припадаємо під його духовну опіку. Раніше ці святкування відбувалися біля Володимирського або Михайлівського соборів, а зараз ми збираємося в деокупованій нашій святині – Києво-Печерській лаврі. – Чому деокупованій? – пояснює священник. – Тому що донедавна ця святиня, як сьогодні зазначив Блаженніший митрополит Епіфаній, була окупована так званим «русскім міром», московським патріархатом. Сьогодні ж практично визволена з його лап, і нам, Православній Церкві України, надана можливість молитися в цьому святому храмі. І я маю надію, що так буде й надалі.

Літургія в серці святині: молитва за перемогу і злагоду

Божественна літургія в Успенському соборі зібрала єпископат та духовенство з усієї України. Очолив її Предстоятель ПЦУ – Блаженнійший Митрополит Епіфаній. Звучала молитва за Україну, за мир, за Збройні Сили, за перемогу, за єдність народу.

– Ми приїхали, щоби також взяти участь у цьому великому святкуванні, – говорить отець Андрій Гаргат. – Під час цієї великої літургії ми просили в Господа те, що нам найбільше зараз потрібно – перемоги, миру, любові, злагоди. І в тому числі – просили за всю нашу Тальнівщину, щоб вона розвивалася в мирі, у єдності, щоб Господь єднав у нас Церкву, людей, щоб усе велося в добрі та Божій ласці.

Служба пройшла урочисто й піднесено. Велич храму, спів хору, слова архієреїв – усе це створювало атмосферу духовного піднесення та єдності. Учасники мали можливість посповідатися, причаститися, отримати благословення.

Враження з поїздки – щира атмосфера і турбота про паломників

Мені випала нагода побувати на святкуванні у Києво-Печерській лаврі. Атмосфера на території святині була надзвичайно теплою і щирою. Організатори подбали про комфорт кожного, особливо в умовах спекотної погоди. Працювали системи поливу, які освіжали повітря та допомагали пережити спеку. Для всіх вірян безкоштовно роздавали воду – це було особливо важливо для дітей, яких було багато. Всі були об’єднані спільною молитвою, надією і підтримкою одне одного. Відчувалася щира радість і єдність – атмосфера, яка наповнювала душу спокоєм і натхненням. Ця поїздка залишила в мені глибокі враження. У такі моменти розумієш справжню силу духовності, єдності та віри нашого народу.

У соборі – спів, надія і квіти від митрополита

Наприкінці літургії храм наповнився звуками молитви за Україну: лунало «Многая літа» для воїнів-захисників, духовенства та всіх присутніх. Особливою була присутність військових капеланів, які також долучилися до служби. Це підкреслювало нерозривний духовний зв’язок між Церквою і тими, хто нині боронить країну. Блаженнійший митрополит Епіфаній благословив усіх, хто до нього підходив, зокрема й військових. А хвилюючим і світлим моментом стало те, що квіти, подаровані Предстоятелю, він передав паломникам – як духовний дар і знак вдячності за молитву.

– Від імені духовенства сердечно вітаю Всіх, хто носить святе ім’я Володимир, зі святом небесного покровителя, з Днем ангела. Нехай святий рівноапостольний князь Володимир завжди буде вашим захисником і наставником на життєвому шляху, даруючи міцну віру, духовну силу та Божу благодать. Молімося, щоб благословення святого Володимира супроводжувало вас у всіх добрих починаннях і вберігало від усякого зла, – завершив розповідь Андрій Гаргат, благочинний Тальнівської громади.

Аріана НЕСТЕРЕНКО

Читайте також: Від Зеленькова до Парижа: як учителька з Тальнівщини впроваджує українську мову у Франції

Читайте нас також в Telegram!

16.07.2025 14:27
Переглядів: 570
Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.