Інтерв’ю з начальником Тальнівського відділку поліції про роботу під час війни

Начальником Тальнівського відділення поліцейської діяльності №1 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області Максим Анатолійович Донець працює трохи більше року, від 24 лютого – в умовах повномасштабної війни. Про специфіку роботи у такий непростий час з ним спілкувався журналіст нашого видання.
– Максиме Анатолійовичу, розкажіть, будь ласка, як вплинула війна на роботу відділку?
– Під час воєнного стану, згідно з наказом Міністра внутрішніх справ, ми перейшли на посилений варіант несення служби. Як і вказано у Законі «Про нацполіцію», ми працюємо в режимі 24/7, без вихідних і свят. Ми постійно на роботі, вдома тільки ті, хто після добового наряду. У нас наряди посилені, їх кількість зросла. Стало більше нічних патрулів, патрулюємо, як і раніше, вдень. Наша робота – забезпечувати правопорядок в місті. Ми патрулюємо, зупиняємо порушників комендантської години – громадян перевіряємо по наявних базах, чи не є вони колаборантами, чи не перебувають у розшуку за скоєння якихось правопорушень на їхніх територіях, якщо йдеться про переселенців.
За 6 місяців нами зареєстровано 1700 заяв і звернень громадян. Це в середньому по 10-12 реєстрацій на добу. Зокрема, 82 кримінальні справи, з яких 58 розкрито (22 крадіжки, 2 грабежі, 2 факти незаконного зберігання наркотичних засобів, 2 факти незаконного зберігання зброї, розкрили усі справи щодо нанесення важких та середньої тяжкості тілесних ушкоджень). Якщо говорити про адміністративно-штрафну санкцію, за цей період складено 1250 адміністративних матеріалів, з яких по лінії безпеки дорожнього руху – 570, з них 59 – за кермування в стані алкогольного сп’яніння. Щомісяця виявляємо 10-15 таких порушників. Окрім того, складена велика кількість протоколів про скоєння домашнього насильства.
– Чи часто жителі громади порушують комендантську годину, зокрема, й переселенці?
– Таких випадків небагато. Але тут є 2 сторони медалі. Є правопорушники, які це роблять вимушено: їдуть по роботі, чи когось завозили, а є несовісні громадяни. Зараз розглядається клопотання Міністра внутрішніх справ щодо притягнення цих осіб до відповідальності. На сьогоднішній день ми їх перевіряємо, попереджаємо. Якщо порушники – чоловіки та ще й призовного віку, ми залучаємо працівників військового комісаріату, щоб вручити їм повістки.
– Яка динаміка скоєння правопорушень на Тальнівщині в умовах воєнного стану?
– Перші 2-3 місяці громадяни були налякані, ніхто не знав, що буде далі. Звичайно, кількість правопорушень в ті дні зменшилася. Зараз люди вже трохи розслабилися, то з кожним днем кількість випадків збільшується. Якщо попередньо було до 10-ти реєстрацій на добу, то зараз 15-20. Все, знову ж таки, на тлі вживання алкоголю. Як би у нас була заборона на продаж алкоголю, як це було у перші місяці війни, було би менше порушень. Також хочу наголосити, що зараз активно працюють інтернет-шахраї: пропонують товари зі знижкою чи грошову допомогу. Кожного дня у нас 2-3, а той 4 заяви від громадян. Закликаю перевіряти інформацію та продавців, у яких хочеться щось замовити в інтернеті.
– Чи є серед працівників відділку ті, хто прибув з окупованих територій?
– Так, з Херсонщини. Поки визначаються, чи будуть служити в нас, чи десь далі підуть. Зараз залучаємо їх до поверхневої роботи, поки вони не будуть призначені начальником Головного управління нацполіції в Черкаській області. Користуючись нагодою, запрошуємо у поліцію на службу випускників шкіл, вищих навчальних закладів. Нам потрібно щонайменше 10 осіб. Усім бажаючим надамо всю інформацію щодо працевлаштування. Обов’язкова вимога – відсутність судимостей та досягнення повноліття.
– Кілька слів щодо фінансування відділку?
– Нас фінансує Міністерство внутрішніх справ в тих речах, які є життєво необхідними для роботи відділення. На останній сесії Тальнівської міської ради з бюджету громади виділили 170 тисяч гривень на речі, які будуть полегшувати роботу поліцейського. Квадрокоптер, наприклад, допомагатиме у пошуку людей, якихось речей, відкриватиме доступ до якоїсь закритої території чи, припустимо, десь упав снаряд: підійти небезпечно, а підлетіти можна. Також можна виявляти правопорушників. А камери спостереження допоможуть убезпечити приміщення відділення, здійснювати контроль за майном. Черговий буде бачити, що і де відбувається, адже буде доступ до кожного закутка.
– Дякую за розмову.

Ольга ОСІЯНЕНКО

Читайте також: Власниця магазину з Тального частину свого прибутку постійно віддає на ЗСУ

Читайте нас також в Telegram!

13.08.2022 09:00
Переглядів: 1845
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.