Інша школа та колектив: директор однієї із шкіл Тальнівщини про роботу на новому місці

Початок цього навчального року виявився дуже складним для директора Тальянківської ЗОШ І-ІІ ступенів на Тальнівщині Олександра Польового. Освоїти роботу нового для нього освітнього закладу виявилося справою не з легких. Хоча, як зауважує чоловік, справитися з цим завданням йому допомогли одинадцятирічний досвід роботи у попередній школі, де він працював директором, та новоспечений педагогічний колектив у цьому навчальному закладі. Адже разом з Олександром Дмитровичем до Тальянківської школи прийшли працювати багато нових вчителів. Тому довелося пліч-о-пліч з колегами ознайомлюватися з роботою школи та з’ясовувати, що насамперед варто робити.
– Зі мною до цього навчального закладу прийшла більша частина нових вчителів. Це чимось полегшило мені роботу, бо ми разом із педагогічним колективом знайомилися з новим для нас освітнім закладом, – каже Польовий.
Олександр Дмитрович родом із села Колодисте. Там навчався у школі, потім вступив до Уманського педагогічного університету. Після його закінчення став вчителювати у Тальнівській школі № 1, викладав трудове навчання. Потім йому запропонували займатися позашкіллям, тож він став керівником «Станції юних техніків». З часом очолив Піщанський НВК І-ІІ ступенів, де пропрацював директором 11 років. Із вересня цього року Олександр Дмитрович став керівником Тальянківської школи.
Каже, що за три місяці роботи встиг налагодити співпрацю з новим колективом та познайомитися з учнями. Наголошує, що колеги досвідчені, дуже дружні, завжди намагаються підтримувати один одного. Крім обов’язків директора, Олександр Дмитрович викладає фізичну культуру в 5-9 класах. Має свій підхід до дітей, враховує інтереси кожного учня. Наприклад, якщо на фізкультурі хлопці порушують дисципліну, то переконує їх заспокоїтися тим, що не візьме їх на змагання з футболу, а це для них дуже важливо, тому починають слухати.


Польовий із сім’єю проживає у Тальному. Кожного ранку поспішає на роботу у село Тальянки. Зазвичай їздить автобусом. Першим, чим займається по прибуттю на робоче місце, – це з’ясовує, чи присутні всі вчителі, щоб знати, в якому класі потрібно зробити заміну. Потім перевіряє все інше. Каже, що вільного часу у школі немає, постійно займається контролюючими справами, проводить власні уроки та відвідує уроки інших вчителів.
У Тальянківській школі навчається 71 дитина. Крім уроків, діти також відвідують гуртки з інформатики та декоративно-прикладного мистецтва. Кожного тижня по класах проводять тематичні заходи або свята.
Також Олександр Дмитрович намагається знаходити час для власного розвитку, що необхідно йому, як керівнику та як вчителю. Зауважує, нині якщо людина бажає, то може розвиватися у всіх напрямках за допомогою різноманітних онлайн курсів. Називає самоосвіту одним із важливих занять. Останньою темою, з якою він ознайомлювався онлайн, була кібербезпека.
Олександр Дмитрович разом з дружиною виховують двох дівчаток 9-ти і 5-ти років. Кожен його день не проходить, а пролітає у постійному русі, каже чоловік. Адже після закінчення робочого дня мчить додому, аби ще й дружині допомогти забрати меншу доньку із садочка або підвезти старшу на танцювальний гурток. Тож зауважує, що часу, як завжди, на все бажане не вистачає.

Ольга МОСКАЛЕНКО

Читайте також: Директорка однієї із шкіл на Тальнівщині називає свій колектив другою родиною

04.12.2021 09:00
Переглядів: 2231
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.