Інклюзивний центр у Тальнівській громаді мріє про сенсорну підлогу

Раніше на Тальнівщині працювали 2 заклади для дітей з особливими освітніми потребами (районний – по вул. Соборній, міський – у дитсадку «Струмочок»). Процес об’єднання громад їх не оминув – об’єднали в один. Тепер сюди можна без проблем дістатися на автобусі (неподалік зупинка міського та приміського транспорту, аптека, продуктовий магазин, перукарня та стадіон), до центру міста – якихось 15 хвилин пішки чи 5 хв. – на таксі. Це якщо порівнювати з міським інклюзивно-ресурсним центром, куди ходить чи не єдиний маршрут – «3-ка».

 


Отже, про те, що змінилося, про роботу і плани поспілкувалися ми з керівником інклюзивно-ресурсного центру громади Інною Турурою. Офіційно жінка очолила його з 1 січня. До того очолювала міський центр. Каже, що за такий невеликий проміжок часу новостворений колектив вже встиг порозумітися, а співпрацю налагоджують тут у демократичному стилі, допомагають порадами.
На обліку у центрі – майже 500 діток з усієї Тальнівщини (від найменших і до 16-18 років), 50-60 з них систематично приїжджають до центру на заняття. Після комплексної оцінки кожен з них має свій перелік спеціалістів та графік відвідування. Кожен з фахівців має власний сучасний кабінет. У них можна побачити інтерактивні дошки, комп’ютерну техніку, м’які «груші», конструктори, пазли, бізі-борди, комплекси для занять за методикою Марії Монтессорі, нові різнобарвні меблі, тренажери. Щоправда, ще не все розмістили – на все елементарно не вистачає площі. Поки ще вирішують, де краще буде закріпити проектор, ту ж сенсорну дошку. У кабінеті реабілітолога планують почепити гойдалку та сподіваються, що це тільки тимчасово – у надії за літній період зробити ремонт у ще одному кабінеті та хоча б розпочати – у іншій частині приміщення, де, власне, можна було б організувати добротний спортивний зал. Ремонти планують починати за рахунок субвенційного освітнього залишку та сподіваються на допомогу спонсорів, меценатів та благодійників. Як зізнається Інна Турура, матеріально-технічна база закладу – на досить пристойному рівні. Проте на цьому, що вже мають, не зупинятимуться. Сенсорна підлога, що реагує на дотик, поки у мріях. Ціна її стартує від 170-ти тисяч гривень. І хто знає, можливо, ця мрія матеріалізується?


Та повернемося до реалій. Заняття у закладі, згідно положення, триває всього 25 хв., але у центрі батькам, які привозять дитинку здалеку, можуть запропонувати вихід: з їхнім чадом можуть попрацювати різні фахівці аж цілу годину. Тим паче, база тут хороша: «Якщо основне заняття дитина має з логопедом, після цього вона може піти до психолога – помалювати, погратись, можемо провести корекційну роботу, або ж до реабілітолога – походити, попідтягуватися. Це злагоджена робота спеціалістів», – каже Турура.
Працюють і по селах. Виїжджають переважно логопеди-дефектологи. За потреби до сільських діток може поїхати психолог. Наразі вже працюють з такими селами: Тальянки, Легедзине, Білашки, Криві Коліна, Корсунка та Соколівочка.


– Надалі плануємо їздити і по інших селах, – каже Інна Турура. – Розуміємо, що не всі мають можливість привезти дитину сюди. Дякуючи Богу, вже вирішили питання з автомобілем. Машина вже оформлена, поставлена на баланс. Залишається тільки дочекатись завершення карантину – і в дорогу.
Після реформи децентралізації центр тримає зв’язок з навчальними закладами. Переважно через директорів шкіл, рідше – керівників дитсадків. Так тепер дізнаються про діток, які потребують підтримки центру. Налагоджують контакт і з батьками: «З ними працювати легко, – пояснює Інна Володимирівна. – Вони йдуть нам назустріч, розуміють, що це ж для їхніх дітей. Тим паче, це безкоштовно. На жаль, є й такі, яким байдуже, вони ніяк не реагують. Діти у них запущені. Але є така фраза: час ніколи не повернеш. Тому сьогодні хочу звернутися до батьків: чим раніше ви звернете увагу на свою дитину, тим краще, легше цю проблему буде виправити у майбутньому».

 

Марина КАМІНСЬКА

12.04.2021 12:20
Переглядів: 1015
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.