Хворих з підозрою на коронавірус транспортуватимуть з Тальнівщини до Уманської міської лікарні

12 березня відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому говорили про шляхи запобігання поширенню коронавірусу в районі. Провели засідання голова Тальнівської РДА Олександр Цимбал та завідувач сектору з питань цивільного захисту та оборонної роботи райдержадміністрації Сергій Копернак. Згідно ухваленого Кабміном рішення від 11 березня щодо запровадження карантину для усіх типів закладів освіти, «карантин передбачає заборону відвідування усіх закладів освіти та проведення масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб, окрім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та місцевого самоврядування», – зазначив Сергій Копернак.
Як повідомив начальник Тальнівського районного сектору У ДСНС у Черкаській області Олег Слизький, на селекторній нараді 12 березня він отримав вказівку визначити 3 особи, які мають найкращу підготовку та за необхідності зможуть взяти участь у заходах у разі спалаху вірусу. Діятимуть згідно інструкцій. Наголосив на тому, що засобів захисту (одноразових біологічних костюмів) вони наразі не мають. Натомість Держпродспоживслужба повідомляє про наявність дезінфекційної установки, якою в разі спалаху оброблятимуть домоволодіння та інші приміщення. На засіданні про готовність і алгоритм дії (згідно наказу МОЗ України) у разі виявлення хворого на коронавірус окреслила Валентина Калініченко, заступник головного лікаря Тальнівської ЦРЛ:
– У разі появи симптомів у людини, вона повинна звернутися до сімейного лікаря, з яким уклала договір, або на швидку медичну допомогу, – сказала лікарка. – Якщо сімейний лікар запідозрив у цієї людини коронавірус, то він телефонує на швидку, де є спеціальна медична бригада, яка їде на виклик і проводить госпіталізацію в Уманську міську лікарню. У Черкаській області таких лікарень, де буде проводитися лікування коронавірусу, дві: Уманська міська та Черкаська міська інфекційна лікарні. Якщо стан хворого буде тяжкий, і він не підлягає транспортуванню в Уманську міську лікарню, ми надаємо йому допомогу тут, у боксі, але все одно викликаємо бригаду швидкої медичної допомоги для транспортування в Умань. Якщо хворого на коронавірус виявляє лікар, він в лікарню людину не направляє, а викликає швидку.
У лікарні створили запас одягу для бригади (лікар, санітарка та медсестра): маски, респіратори, одноразові халати, бахіли. Також виділили бокс із деззасобами та кисневою установкою. Засоби захисту після використання будуть дезінфікувати та спалювати. Захисні костюми замовили ще півмісяця тому, проте і досі не отримали. Двічі до лікарні надходили листи про розподіл масок, проте їх ніхто так і не дав:
– Поїхали забирати, – каже Валентина Калініченко, – кажуть, що термін придатності їх закінчився у 2015 році: «Чекайте, ми скажемо, коли будуть».
Та як би там не було, кожен може захистити себе сам: ретельно мити руки, часто провітрювати приміщення, обробляти деззасобами перила та дверні ручки, а в транспорті – поручні, уникати скупчення людей (черги, заходи).

Ольга ОСІЯНЕНКО

18.03.2020 20:02
Переглядів: 7579
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.