Хто з місцевих виробників забезпечує Тальнівську громаду продовольством

Аби не допустити гуманітарної кризи в громаді під час війни, один із напрямків роботи Тальнівської міської ради – вивчення продовольчого ринку та його контроль, організація забезпечення продуктами харчування жителів.
Керівництво Тальнівської міської ради, Управління фінансів, економічного розвитку та інвестицій міської ради проводять моніторинг ринку продуктів харчування та було вжито ряд заходів із попередження харчового колапсу.
Отже, не враховуючи виробників продуктів харчування, що розташовані поза межами Тальнівської міської територіальної громади, зупинимось на базових продуктах харчування, які виробляють місцеві виробники.
1.Борошно.
Виробником борошна вищого ґатунку є ТОВ «МОВЕР МІЛ» (с.Криві Коліна), борошно під торговою маркою «Перший млин» є у вільному продажу у магазинах населених пунктів громади.
2.Хліб.
Три виробники хлібобулочних виробів забезпечують і забезпечуватимуть населення хлібом, постачаючи його по торгових точках громади: ТАЛЬНІВСЬКИЙ ХЛІБОКОМБІНАТ ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОННОГО СПОЖИВЧОГО ТОВАРИСТВА (м.Тальне), ФОП Лавріненко Руслан Григорович (м.Тальне), ФОП Пономаренко Лариса Олександрівна (с.Мошурів). Окрім того, продажем власних хлібобулочних виробів займається директор ПП “НОВА УКРАЇНА” Володимир Безрідний – їх придбати можна в тальнівському магазині «Україна».
3.Крупи.
Виробництвом круп (ячмінної, пшеничної) у громаді займатимуться 3 виробники: ФОП Цвіліховський Володимир Леонідович (м.Тальне), СФГ «Світлана» (с.Вишнопіль), КОБРИНІВСЬКА ФІЛІЯ СТОВ “АГРОФІРМА КОРСУНЬ”. За домовленістю, сільськогосподарські товаровиробники будуть безкоштовно надавати ячмінь, пшеницю, готові крупи розвозитимуть по місцевих магазинах, договірна ціна – 15грн./кг.
Ціна на горох та гречку відповідно складатиме 20 грн./кг та 30 грн./кг.
Перша партія круп місцевого виробництва надійшла на базу «Стимул» вчора.
4.Молочна продукція.
В умовах війни працює наразі ТОВ “МОШУРІВСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД”, за зниженими цінами молоко для виробництва кисломолочної продукції постачає ПСП «Лідер» (с-ще Новомайданецьке).
Власною кисломолочною продукцією жителів громади забезпечує також СЕЛЯНСЬКЕ (ФЕРМЕРСЬКЕ) ГОСПОДАРСТВО “ДРУЖБА”.
5.Свіже м’ясо, птиця.
Така продукція є також у вільному доступі у супермаркеті «Дружба» (постачальник – СЕЛЯНСЬКЕ (ФЕРМЕРСЬКЕ) ГОСПОДАРСТВО “ДРУЖБА”), супермаркеті «Україна» та ще декількох торгових точках місцевих підприємців.
6.Олія.
Виробництвом олії у громаді займається ФОП НАЗАРЕНКО ОЛЕГ ВІКТОРОВИЧ. Соняшникове насіння є в достатній кількості для подальшого безперебійного виробництва.
Окрім того, у громаді ще працюють ринки, де можна придбати власну вирощену продукцію жителів громади, а також пропоновану підприємцями.
«Ми живемо в аграрному регіоні, тому жителі Тальнівської міської територіальної громади не мають залишитись без харчів – відзначає міський голова Василь Сідько. – Просити Бога, аби пошвидше чобіт окупанта забрався з української землі. Ми маємо вистояти – іншого шляху немає. А щоб не залишити жителів громади у біді – сьогодні допомагають усі: сільськогосподарські товаровиробники, волонтери, підприємці, і я всім щиро вдячний.
Що стосується продуктів харчування, то особисто мною були проведені зустрічі з власниками магазинів, із місцевими підприємцями, однією з умов провадження діяльності із забезпечення населення продовольчими товарами у воєнний час є зниження торгової націнки, а також відпуск товарів шляхом оплати через платіжні термінали.
Із Уманським тепличним комбінатом є домовленість про продаж вирощеної продукції через роздрібну мережу, а вирученими коштами укріплювати Збройні Сили України. Це ми і робимо.
Так спільними зусиллями ми вистоїмо і маємо відвернути біду».
06.03.2022 22:32
Переглядів: 731
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.