Хто на Тальнівщині забирає землю в селян? - Вісті Черкащини

Хто на Тальнівщині забирає землю в селян?

–У червні ми в чотирьох, як учасники АТО, прийшли до Зеленьківської сільської ради для отримання землі. Сільський голова сказав, що зараз землі немає, але порадив прийти у жовтні, бо у місцевого підприємця Руслана Лисенка закінчується договір оренди на дві ділянки державної землі, – скаржиться на сесії Тальнівської міської ради Станіслав Волощук, учасник АТО, голова ГО «Військово-патріотичний клуб «Гайдамаки», член виконкому Тальнівської міської ради. Чоловік народився і виріс у Зеленькові. Продовжує на загал:

Це на 21 га і 19 га. Потім на сесії сільської ради голова нам видала пакет документів на ці земельні ділянки, але Лисенко подав на суд – і нам відмовили. Він міг віддати хоча б 19 га тим людям, які цього потребують. Лисенко з нами зустрівся. Ми запропонували, щоб він переговорив з одним із батьків учасника АТО, але він легенько послав їх. Ми подумали з хлопцями, що Лисенко за ту землю буде судитися ще 10 років, і потім може й виграє, бо знаємо які у нас суди. Тому погодилися отримати землю у Веселому Куті, але хотілося б отримати землю у своєму селі, де народилися, – говорить Волощук.

Словам атовця, який не витримав несправедливості, передувало ось що: вранці, 23 квітня, перед будівлею Тальнівської міської ради, було близько 10 людей з транспорантами, на яких написано: «Вето на сесію», «Колодисте за справедливість», «За справедливість розподілу землі». На чолі цього зібрання – підприємець із Зеленькова Руслан Лисенко, який зухвало фільмував все і всіх на телефон. Подейкують, що за кілька днів до сесії Тальнівської міської ради вищевказаний підприємець домовився з залежними від нього людьми із Зеленькова та Колодистого для того, аби пролобіювати власні земельні інтереси та спробувати зірвати сесію. Адже серед людей з транспорантами були працівники господарства (вся бухгалтерія) самого ж Лисенка, їхні родичі, свекри та батьки. Були помічені також кілька осіб із Колодистого на чолі і з колишнім сільським головою Олексієм Сараною.

Міський голова Василь Сідько, попередив Лисенка та людей з транспорантами, що вони можуть виступити згідно регламенту сесії, після розгляду планових сесійних питань. Проте Лисенко на це не зважав. Він без відповідного погодження міського голови та депутатів намагався завадити роботі засідання, на якому згодом і виступив атовець Станіслав Волощук. Перед своїм виступом зеленьківець майже тиждень поширював інформацію у соцмережах стосовно земельної несправедливості з боку Лисенка. Аргументував свої дописи офіційними документами та рішеннями сесії сільської ради:

«Руслан Лисенко відібрав у зеленьківського фермера Андрія Ягича 16 га землі, яка належала СФГ «Вікторія». Ягич користувався цією землею близько 18 років. Корпоративні права на неї Андрій отримав від дочки покійного Олега Щербини, тому все було законно. Далі були суди між Лисенком та Ягичем. Андрія, як відомого волонтера, приїжджали підтримувати учасники АТО та волонтери з усієї Черкаської області. Але гроші Лисенка зробили своє…», – йшлося у дописі Станіслава Волощука.

–Тому ці хороводи, які зараз водить Лисенко, не мають ніякого сенсу. Серед людей, яких привіз на сесію Лисенко, лише його працівники та їхні родичі, тобто зацікавлені особи, – зазначив Волощук.

Також атовець підтримав ревізію земель громади, яку зараз проводить земельна комісія спільно з працівниками Тальнівської міськради. Волощук наголосив на тому, аби перевірили Зеленьків, адже впевнений, що у Руслана Лисенка не все в порядку з обліками землі, за які той не сплачує податків до бюджету.

На сесії прозвучало, що фермер із Зеленькова Руслан Лисенко більше 20 років не сплачує податків за користуванням господарським двором площею 29 га взагалі не платить. От вам і відповідь хто дерибанить землю у Зеленькові?

Марина КАМІНСЬКА

27.04.2021 10:19
Переглядів: 2566
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.