«Гижко та Підгірний під час війни займаються кулуарними інтригами та розколюють Тальнівську громаду»: депутатка Тальнівської міськради заявляє, що її незаконно позбавляють мандату
Дайджест статті:
Голова фракції «Черкащан» у Тальнівській міськраді Олександр Гижко та його работодавець Анатолій Підгірний запровадили у своїй партії подвійні стандарти за принципом: «Друзям – все, ворогам – закон». Також, вони під час війни займаються кулуарними інтригами та розколюють Тальнівську громаду. Ставлять особисті та партійні інтереси вище за інтереси громади та її мешканців.
Минулого тижня відбулася обласна конференція партії «Черкащан» під головуванням Анатолія Підгірного. 51 делегат зібрався для того, щоб відкликати свою однопартійку, депутатку Тальнівської міськради Тетяну Карачун.
Виступаючи по цьому питанню, Анатолій Підгірний озвучив, через що саме хоче позбавити Карачун мандату: не ввійшла до фракції, підтримувала рішення про реорганізацію шкіл, не звітувала як депутат.
Проте, за словами самої Тетяни Карачун все відбулося у дуже підозрілий спосіб: спочатку голова фракції тальнівських «Черкащан» Олександр Гижко писав їй повідомлення, щоб вона відмовилась від депутатського мандату, а потім голова політсили Підгірний особисто заявив їй, що вона має скласти мандат через те, що пішла працювати у міську раду
–Я взагалі вважаю цю ситуацію підлою та низькою, про конференцію і те, що мене відкликали дізналась з інтернету! Громада голосувала за людину, а не за партію! Про те, що я не була членом фракції взагалі навіть і не підозрювала, Гижко не повідомляв, що потрібно писати заяву на вступ. А коли запитала чому не повідомив про це, він мені відповів, що треба знати закони…Це зовсім не партнерські відносини! Відколи я почала працювати у міській раді, начальницею відділу ЖКГ, на мене з політсили «Черкащани» почали тиснути, мовляв, якщо пішла сюди на роботу, то їм зі мною не по дорозі. Дуже дивна позиція, адже міський голова Василь Сідько, теж від даної політсили. І взагалі, не зрозуміло, чому хтось має обмежувати мене у виборі професії? Всі партії боряться за владу, змагаються у кількості отриманих мандатів, міських голів, посад у виконавчій владі і місцевому самоврядуванні. Складається враження, що «Черкащани» бояться брати на себе відповідальність за життя Тальнівської громади і хочуть будувати політику лише на негативі та критиці влади – говорить Тетяна Карачун.
Наша співрозмовниця акцентує увагу на тому, що під час війни навпаки треба об’єднуватись і працювати на благо громади, а не займатись інтригами та популізмом.
– Під час війни всі мають об’єднуватися навколо влади. А ті, хто не об’єднується – підтримують ворога. Тільки об’єднавшись можна перемогти. Гарний приклад – робота Верховної Ради. Більшість депутатів від різних партій об’єдналися і підтримують Президента. А цей розкол в партії Черкащан – це політичні інтриги, націлені на послаблення громади. На дискредитацію влади, Василя Петровича, міської ради. І замість того, щоб об’єднуватися, Гижко – керівник фракції та Підгірний – голова облради, розколюють громаду, адже усі задачі в партії ставлять саме вони і керують усім процесом теж вони, – стверджує Тетяна В’ячеславівна, – От ви прийшли до мене взяти інтерв’ю, щоб висвітлити цей конфлікт. А ось, наприклад, місцевій газеті «Колос» це нецікаво. Навіть скажу чому, бо вони тільки хороше пишуть про деяких політиків, а я в їх перелік не потрапила. Але не повинно так бути у преси. Має бути неупереджений підхід, – додає Карачун.
Чи приймали ви участь у роботі фракції? Адже політсила заявляє, що ви не були навіть її членом?
–Ми з однопартійцями постійно збиралися на обговорення сесійних питань. Проводили засідання фракції, членом якої, як виявилось я не була… А як так виходить? На засіданні фракції я присутня, виступаю по питанням порядку денного, голосую, а потім виявляється, що я у фракцію навіть не вступала? Гижко і ще один мій однопартієць – члени комісії ЖКГ. Вони жодного разу не зайшли до мене в кабінет обговорити якісь профільні питання. Про що це каже? До того ж Гижко, який очолює фракцію «Черкащани» у Тальнівській міській раді, є керівником підприємства Анатолія Підгірного. Тобто, його найманим працівником. Виходить, Підгірний повністю контролює фракцію і рішення приймає одноосібно. При особистій розмові з ним, мені просто в обличчя сказали, виключаємо через, те що я пішла працювати у відділ ЖКГ до голови громади Сідька. А у протоколі партійної конференції про це ні слова. Там Підгірний вже каже, що виключають через те, що я у фракцію не вступила і не звітувалася перед виборцями, – пояснює Карачун.
За словами пані Тетяни, ще одним пунктом протоколу конференції була позиція, що вона підтримувала рішення міської ради про ліквідацію чи зміну типу освітніх закладів.
–Мої однопартійці теж голосували за ці рішення, але ніхто їх з партії не виганяє. І їх теж треба відкликати з депутатів? Хочу наголосити на тому, що передвиборча програма не закривати шкіл, це популізм, адже зараз реорганізовують школи не тому, що їх хоче закрити депутат, піднімаючи руку за таке рішення, а тому що зараз така ситуація що у селах немає дітей. Якби подібні рішення приймались ще раніше, то зараз школи були б набагато кращі, оснащені та укомплектовані. Це освітня реформа на рівні держави, її ініціював президент, а ми як місцеві органи маємо приймати рішення. Я родом з Лащової, там школа закрита вже більше 5 років. Дітей було мало, і щороку директор з батьками просились, що дайте нам ще рік і дофінансуйте за рахунок місцевих фермерів. Ми, як підприємці, тягнули заклад дуже довго, але дійшли висновку, що потрібно возити дітей в кращу школу, де є спеціалісти, обладнання, де наповнені класи. І все вийшло, адже зараз дітки з Лащової їздять у Веселий Кут і в Тальне, і люди з часом сказали, а чого ми раніше це не зробили. Діти їздять шкільним автобусом, усі задоволені, там вони навчаються повноцінно.
Позитивний приклад с. Папужинці та с. Веселий Кут, там школи об’єднались і вже відчувається результат. Школа розвивається, зробили якісне укриття.
З реформою шкіл, за рахунок зекономлених коштів, ми розглядаємо питання, щоб діток безоплатно харчувати, хочемо зробити додаткове харчування. Над цим працює міська рада. Я, як працівник міської ради, беру участь в цій роботі. А те, що йде в програмі партії, то це популізм.
Пан Гижко сам голосував за реорганізацію шкіл, а потім мене звинуватив в тому, що я як і він не виконую програму партії, тільки мене відкликають, а його ні, – каже Тетяна В’ячеславівна.
Одним із пунктів у протоколі зазначалась позиція про відсутність депутатського звіту:
–Жодного звіту своїх колег я не бачила в очі, голова фракції не казав, що треба це зробити. Складається враження, що він мене взагалі не хотів бачити як члена фракції чи депутата. Тому, цю інформацію, що надаю, прошу вважати моїм звітом перед виборцями:
Звіт
Основна робота депутата брати участь у роботі комісії, та сесії. Я член постійної комісії з питань прав людини, законності, правопорядку, депутатської діяльності та етики, регламенту та регуляторної діяльності.
На цій комісії, ми розглядаємо статути, вивчаємо питання і доцільність тих чи інших рішень, регуляторну діяльність. Це важливі питання, у яких треба розумітись та заглиблюватись. Я відвідувала майже усі засідання сесії та комісії, лише два пропустила за станом здоров’я. Вважаю себе активною депутаткою, виступала із місця і біля трибуни, відстоювала позицію і пояснювала присутнім по питаннях, які обговорювали.
Волонтерська діяльність:
З початку повномасштабного вторгнення, я була підприємницею, власницею кафе «Маєток», наш заклад тоді став пунктом волонтерського осередку. Коли люди були у паніці, у нас вже відкрився штаб допомоги, ми збирали харчі, ліки, одяг, ковдри. У перший тиждень війни ми почали відправляти фури з продуктами. Колишній депутат райради, підприємець з Веселого Кута Сергій Мельниченко разом з нами завантажував фури і возив на Київщину, яка тоді постраждала від окупантів. Я зі своїми працівниками готували їсти для блокпостів, роти охорони, переселенців, людей, які колонами евакуювались через наше місто. Моя родина, працівники, повністю віддано працювали, годували переселенців, військових і просто тих, хто цього потребував. У кафе влаштувала жінку-переселенку на роботу. Також віддала батьківський будинок у Лащовій для родини переселенців. Військових підтримую і буду підтримувати, постійно донатю на збори або передаю кошти особисто.
Для громади:
–Зробила 10 актів обстеження депутата жителям громади, які потрапили в складні життєві ситуації.
–Провела 45 особистих прийомів громадян, які приходили із різними питаннями, посприяла їх вирішенню.
-Близько 15 разів організовувала зустрічі з виборцями.
-Допомогла жителям вулиці Паркової у Тальному оформити звернення стосовно ремонту вулиці, та посприяла тому, аби вулицю включили у перелік на наступний рік.
-Допомогла із проведенням світла по вулиці Замковій.
-За мого сприяння у Лащовій провели воду по одній із вулиць.
-Займалася питанням із виділення земельної ділянки учаснику бойвих дій.
-Допомогала створити жителям вулиці Чкалова городній кооператив.
-Брала участь у новорічних благодійних акціях для діток громади.
-Благодійно допомагала друкувати книги місцевих авторів.
Довідково: Тетяна Карачун, раніше працювала у банку, потім довгий час обіймала посаду у начальницею місцевої податкової. Займалась підприємницькою діяльністю, зараз працює начальником відділу ЖКГ Тальнівської міської ради за сумісництвом депутатка.
Анна ДРАГУН
Читайте також: Як чиновник Звенигородської військової адміністрації править службу у московській церкві