Голова Черкаської ОВА оглянув умови проживання пункту для переселенців у селі на Тальнівщині
Вчора, 16 лютого пункт компактного довгострокового проживання для внутрішньо переміщених осіб у селі Онопріївка на Тальнівщині відвідав голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.
Кілька днів тому, сюди прибули евакуйовані жителі Донеччини: 28 дорослих і 15 діток різного віку, які відразу ж були розселені у переобладнане приміщення колишньої місцевої школи.
Ігор Табурець разом із міським головою Василем Сідьком та головою Звенигородської РВА Юрієм Піковським оглянули умови та місце проживання внутрішньо переміщених осіб. Також обговорили фінансування та потреби облаштованих пунктів на Звенигородщині.
Зі слів голови Черкаської ОВА, загалом спочатку активної фази війни на Черкащину евакуювались понад 146 тисяч переселенців. За даними реєстрів громад, у області знайшли прихисток і залишились жити близько 103 тисяч внутрішньо переміщених осіб.
– Сьогодні мали змогу проїхати і побачити в яких умовах проживають внутрішньо переміщенні особи на Звенегородщині. Відвідали три локації, подивились на умови проживання, поспілкувались з людьми. Можна з упевненістю говорити, що вони перебувають як вдома, адже місцеве населення та влада намагаються допомагати у всьому. Саме сьогодні, в цей день, можемо говорити про єдність України, адже цим, підкреслюємо, що разом ми – єдині. Ми виконуємо велику роботу щодо підготовки непридатних приміщень на Черкащині, аби адаптувати їх для розміщення внутрішньо переміщених осіб. Маємо ще близько 5 тисяч місць де можемо розмістити евакуйованих. По всіх громадах проводиться робота з підготовки пунктів розміщення. Бюджети передбачені, місця намагаємось шукати з усіма зручностями та бомбосховищами. Велику допомогу надають також і міжнародні організації ООН та Червоний Хрест. Надалі будемо планувати в обласному та місцевих бюджетах відповідні заходи і фінанси, щоб ця підтримка для внутрішньо переміщених осіб була постійна і відчувалась, – зазначив Ігор Табурець.
У пункті компактного довгострокового проживання для внутрішньо переміщених осіб в Онопріївці створені комфортні умови. Попередньо місцевим бюджетом були виділені кошти на облаштування душових та вбиралень, придбана побутова техніка. Масштабну роботу з ремонту проводили працівники Тальнівського терцентру: це і водовідведення, і усі роботи з підключенням техніки. Колишні кімнати школи відтепер слугують спальнями у яких розміщуються по 6-8 осіб.
–Тут люди забезпечені і продуктами, і засобами гігієни, мають нові ліжка, ковдри та постільну білизну. На першому поверсі душові та вбиральні, є пральні машини. У їдальні та на кухні є плити, мікрохвильовки, холодильник та морозильна камера, електрочайники. Опалюємо приміщення цілодобово, за цим слідкують кочегари, – говорить Людмила Приліпко, працівниця пункту.
Жителі Онопріївки теж не стоять осторонь, приносять до центру і продукти, і одяг. Засоби гігієни та білизну, посуд та побутові речі до центру передали міжнародні організації ООН та Червоний Хрест. Продукти харчування постійно привозять директор Терцентру Сергій Шпичак та міський голова Василь Сідько.
–Найнеобхіднішим пункт компактного проживання забезпечений. Інші питання будуть вирішуватися у робочому порядку. За потреби відповідальними працівниками, фахівцями служб громади будуть надаватися необхідні консультації та роз’яснення у галузях соціального захисту, медицини, освіти, – розповів міський голова Василь Сідько.
Староста Павло Козаченко допомагає людям потрапити до Тального: своєю автівкою підвозить їх до міста і назад.
У пункті днями була виїзна медична допомога з Тальнівського ЦПМСД, внутрішньо переміщених осіб оглядав сімейний лікар. Також у селі є амбулаторія, туди можна звертатись у будь-який час.
Вирішенням усіх господарських питань займається директор Тальнівського терцентру Сергій Шпичак, а також працівниці закладу Людмила Приліпко та Лариса Сивак.
Зараз на Тальнівщині знайшли прихисток більше 2000 тисяч внутрішньо переміщених осіб.
Анна ДРАГУН