Фермери Маленки одні із перших на Тальнівщині почали вирощувати лохину, ожину і яблука

Сім’я Маленків проживали у Шаулисі ще з діда-прадіда, працювали біля землі. Віктор Маленко господарює у Шаулисі вже понад 23 роки разом зі своїм братом Андрієм. Вони активні члени Асоціації фермерів та приватних землевласників Тальнівського району. Фермерське господарство «Фенікс» спеціалізується на рослинництві, але має також свинарні у селі Романівка, якими займається близько 12 років. Ідея розвивати фермерство – від батька (нині покійного Бориса Маленка.

-Колгосп розвалювався і треба було щось робити. Сам за освітою – механік-електрик, а мій брат – інженер, – розповідає фермер.

Розвиток фермерського господарства почався з обробітку власних земельних паїв, переконавшись, що при належному догляді, земля дає непогані прибутки, Маленки почали укладати договори оренди на земельні паї односельців.

– Ми починали все з невеликого тракторця Т-25, яким ми обробляли людям землю по селі, орали та сіяли. Потім вже Т-40, який самі склали і власним коштом придбали комбайна – говорить Віктор. – А першу техніку збирали власноруч практично з брухту, згодом за власний кошт почали купувати більш кращу та якісну техніку.

Сьогодні у господарстві Маленків працює найновіша імпортна техніка, на території ферми у приміщенні знаходиться кормоекструдер.

– Для виготовлення спеціального корму, потрібно правильно дотримуватись пропорцій зерна із суміші кукурудзи, ячменю, пшениці, макухи, соняшника, сої та 2% спеціальних добавок, який потім перевозимо у Романівку на свиноферму.

-Вирощуємо в основному зернові культури такі як соняшник, кукурудзу, ріпак, пшениць, ячмінь та інше.

Його підприємство забезпечує робочими місцями не лише односельців, а й людей з сусідніх сіл, тож люди не змушені шукати заробітку будь-де. На території фермерства є чималий садок, де вирощують не тільки різні сорти яблук, а й горіхи, малину, смородину, ожину, лохину.

– Це в основному ті види, які добре пристосовані до нашого клімату і ґрунту, – каже Маленко.

За словами фермера, на прибуткове ведення сільського господарства у першу чергу впливають погодні умови, адже багато дерев потерпає від сильних заморозків, а частина просто гине. На період цвітіння та врожаю, дуже проблемними є сильні дощі і град, які збивають цвіт, ламають гілля кущів і дерев. Загроза для врожаю й шкідники.

Віктор Маленко одним із перших у районі зайнявся садівництвом. Постачає яблука як для Тальнівського району так і для інших.

Фермер ніколи не відмовляє односельцям, сприяє поточним ремонтам сільських установ – допоміг пофарбувати водонапірну башту, побілив місцеву школу – пам’ятку архітектури. Коли потрібно щось полагодити чи розчистити проїжджу частину села, прибрати наслідки негоди – не відмовляє. Щорічно передає продуктові набори хлопцям на передову.

-Гарний господар. Наш, сільський. Знає, що найбільше людям болить!, – характеризує Маленка, односельчанка.

Юлія МАЦОЛА

20.06.2019 03:50
Переглядів: 2861
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.