Ефективність сільгоспвиробників та розвиток громади: як аграрії Тальнівщини наповнюють бюджет

Міський голова Василь Сідько, зустрівся з представниками трьох найефективніших підприємств Тальнівської громади на Черкащині. Ними виявилися ТОВ «Урочище Журавське», ПСП «Лідер» та ТОВ «Надія». Критерій оцінки простий та зрозумілий: скільки податків у місцевий бюджет заплатило підприємство з 1 га землі, що воно обробляє.

Нижче наводимо таблицю*:

  1. Група компаній «Урочище Журавське» (Засновник Володимир Петрович Мовчан): площа 3540 га, сплата податків на 1 га – 3834 грн;
  2. ПСП «Лідер» (Засновник Олександр Васильович Мегей): площа 831 га, сплата податків на 1 га 3791 грн;
  3. ТОВ «Надія» (Засновник Віра Олексіївна Кіфу): площа 883 га, сплата податків на 1 га – 3255 грн;
  4. СТОВ «Колос», СФГ «Перлина» (Засновник Людмила Денисівна Кутова): площа 1489 га, сплата податків на 1 га 2960 грн;
  5. ПСП «Зеленківське» (Засновник Руслан Миколайович Лисенко): площа 805 га, сплата податків на 1 га – 2839 грн;
  6. СФК «Веселий Кут», ФГ «Хутір – М», ФГ «с. Веселий Кут» (Засновник Ігор Володимирович Стеценко): площа 770 га, сплата податків на 1 га – 2650 грн;
  7. ТОВ «Промінь АА» (Засновник Анатолій Петрович Скіченко): площа 4948 га, сплата податків на 1 га 2287грн;
  8. Тальнівська філія, Заліська, Здобутківська, Кобринівська, СТОВ «Агрофірма Корсунь» (Засновник Генадій Борисович Бобов): площа 7885 га, сплата податків на 1 га – 2261 грн;
  9. ПСП «Привітне», СФГ «Рось» (Засновник Валерій Дмитрович Коваль): площа 894 га, сплата податків на 1 га – 2237 грн;
  10. ФГ «Джерело» (Засновник Михайло Степанович Глийовий): площа 1214 га, сплата податків на 1 га – 2068 грн;
  11. ПСП «Сяйво», ПСП «Україна» (Засновник Леонід Петрович Швець): площа 1628 га; сплата податків на 1 га – 2055 грн;
  12. ПП БМ «Благодатне», ТОВ «Благодатне» (Засновник Микола Прокопович Бевзенко): площа 971 га, сплата податків на 1 га 2055 грн;
  13. ТОВ «Агросвітекспрес», ФГ «Палман Агро», ПП «Тальне Агрохім» (Засновник Анатолій Вікторович Підгірний): площа 3549 га, сплата податків на 1 га – 1682 грн;
  14. ТОВ «Поташ Агро», Слинковенко Віктор Дмитрович (Засновник Віктор Дмитрович Слинковенко): площа 879 га, сплата податків на 1 га – 1613 грн;
  15. А/Ф «Легедзине», ДП А/Ф Байсагро (Засновник Анатолій Іванович Кисіль): площа 2882 га, сплата податків на 1 га – 1457 грн;

*перелічені лише основні та найбільші підприємства громади, інформація надана ТМР.

Згідно таблиці бачимо, наскільки ефективно підприємства використовують землю, а отже, хто є найбільш корисними для громади в розрізі сплати податку на 1 гектар землі.

З огляду на це, Василь Сідько запросив представників підприємств-лідерів. Заступника директора ТОВ «Урочище Журавське» і депутата Черкаської обласної ради Ігоря Новицького, керівника підприємства ПСП «Лідер» Олександра Мегея та керівницю ТОВ «Надія» Віру Кіфу. З ними він обговорив економічну ситуацію у Тальнівській громаді та подякував за плідну працю.

Я дуже вдячний вам, вашим підприємствам та трудовим колективам, адже саме вони є основою для наповнення бюджету нашої громади. Саме ви найефективніше використовуєте землю, платите податки, створюєте умови для розвитку нашої громади та робочі місця для наших жителів. Також я вдячний абсолютно усім орендарям та фермерам, які працюють у кожному селі, сплачують податки та допомагають ЗСУ, ведуть волонтерську діяльність, надають поміч пенсіонерам, інвалідам та іншим категоріям, – сказав він.

Василь Петрович зазначив, що вбачає тенденцію у тому, що саме ці підприємства тримають лідерство по ефективності та додав, що інші сільгоспвиробники мають на них рівнятися.

– Мені цікаво дізнатися Ваше бачення – як Вам вдається ефективно господарювати та мати можливість сплачувати такий обсяг податків? Якби всі були наскільки ефективні, як ви – бюджет громади був би набагато більшим. Орієнтовно надходження зросли б на 100 мільйонів гривень на рік. Зараз ми змушені боротися за кожну школу в громаді, ми постійно виборюємо право на існування нашої лікарні, не можемо проводити ремонти доріг в тих масштабах, яких хотіли б. Все це через недофінансування бюджету. Якби всі фермери використовували землю так ефективно, як це робите ви, якби усі сплачували податки в такому обсязі, як ви – наша громада була б однією із найуспішніших на Черкащині, – додав міський голова.

Від редакції:

Минулорічний бюджет Тальнівської громади становить 317, 1 млн грн. Уявіть, якби всі аграрії платили б податки на рівні, бюджет громади становив би орієнтовно 417 мільйонів. Скільки б фінансових витрат змогли б покрити додаткові понад 100 млн гривень? І це лише за один рік, а скільки б мільйонів назбиралося за кілька років? А це кілометри відремонтованих доріг, повна заміна старих водогонів по території Тальнівської громади, це фінансування дитячих садочків, шкіл, лікарні, без покладання надій на державні субвенції та страху, що ці заклади закриють. А найголовніше – за ці кошти громада могла б повністю забезпечити військових із Тальнівщини, які пішли боронити рідну землю від окупантів.

Олександр Мегей поділився, як його підприємству вдається бути ефективним:

«Фактично все, що вирощує наше підприємство, йде на корм для 400 корів дійного стада, яке ми утримуємо. В подальшому – молоко екстракласу продаємо у французькі фірми. Крім того, ПСП «Лідер» співпрацює із багатьма австрійськими та німецькими компаніями. Також із допомогою моєї доньки Галини, яка нині вивчає закордоном новітні технології для господарства, ми плануємо їх впроваджувати в нас, що, знову ж таки, збільшить продуктивність підприємства і, в свою чергу, це позитивно вплине на розвиток громади».

«У нас в планах побудова молокозаводу для переробки молока.

Це дозволить створити замкнутий цикл виробництва – вирощувати корм, ним годувати тварин, які даватимуть молоко та робити із нього продукцію. Це дає змогу збільшити прибуток, розвивати підприємство, сплачувати ще більше податків, інвестувати в громаду та створювати нові робочі місця. Ми вже почали проектування цього заводу та розробку відповідної документації.

Я прошу вашої підтримки та підтримки депутатського корпусу, щоб дозволили нам розвиватися у цьому напрямку і тоді щороку наша ефективність буде зростати», – розповів про плани на майбутнє свого підприємства Олександр Мегей.

Ігор Новицький також розповів про шлях розвитку групи компаній ТОВ «Урочище Журавське»:

«Ми завжди розмірковували над тим, як зробити підприємство більш ефективним, тому протягом десяти років створені логістичне, торгівельне підприємство на базі сільськогосподарської компанії ТОВ «Урочище Журавське». Ефективне управління вже дало нам змогу створити замкнений цикл «від лану до столу». Наразі ми на фінальному етапі проектування та оформлення документації перед початком будівельних робіт макаронної фабрики, фабрики із виготовлення печива, круп та інших виробів. На меті також – майже вдвічі розширити елеваторні потужності підприємства, що дасть змогу зберігати, доочищати й приймати для подальшої переробки більше сировини. Це означає, що аграрії Тальнівщини і сусідніх громад зможуть отримати вищі ціни за їхні збіжжя, в результаті співпраці із групою компаній ТОВ «Урочище Журавське». Як підприємство, ми будемо робити все необхідне, щоб збільшити ефективність використання кожного гектару землі. В нас є багато планів по переробці всього того, що ми вирощуємо, що вирощується у нашому регіоні. Ми не маємо торгувати лише сировиною. Підприємства, які інвестують, займаються переробкою, дають робочі місця, створюють своєю продукцією бренд, який завойовує іноземні ринки і в результаті дають найбільший приріст податків до місцевого бюджету», – поділився власним баченням Ігор Новицький.

Віра Кіфу також розповіла про те, як її підприємству вдається бути ефективним та як вона бачить розвиток аграріїв нашої громади:

«Аграріям необхідно займатися тваринництвом, адже це перспективніше, аніж просто засівати поля та збирати урожай. Це сезонна робота: посіяли, зібрали продали, а потрібно, щоб були робочі місця, сплачувати податки, розвиватися. Так працює моє підприємство. На сьогодні у мене 620 голів ВРХ. Те, що ми вирощуємо, йде також на корм тваринам. Крім того, ми дотримуємось стандартів: робимо сівозміну, вносимо органіку – тому і є результат. Коли ми розробляємо стратегію посівної, завжди думаємо, чи не виснажить це землю, бо для нас важливо, щоб було що передати майбутнім поколінням. Дякую міському голові, що проаналізували ефективність використання землі, я давно чекала на це», – зазначила вона.

Між лідерами по ефективності навіть виникло жваве обговорення, хто ж у 2023 році очолить топ-підприємств та сплатить найбільше податків з огляду на один га землі.

Також, як депутат Черкаської обласної ради, Ігор Новицький пообіцяв сприяти всім ефективним підприємствам, і тим, які хочуть розвиватися, адже це буде позитивно впливати на місцевий бюджет. І тим самим робити добрі справи для людей.

Наша редакція писала раніше про те, що сплата податків – це основа бюджету. І у нашій громаді, хоч і сформувалася трійка лідерів, які найефективніше використовують орендовані землі, але є ще багато інших підприємств, які постійно допомагають військовим, внутрішньо переміщеним особам та людям, які опинилися у складних життєвих ситуаціях. Вони – тримають свій продовольчий фронт 24/7, тож ми хочемо подякувати їм за плідну працю.

Тая АГАВЕРДІЄВА

Читайте також: «Спортивно-бальні танці – це мистецтво та пластика»: тальнівчанка про своє захоплення

Читайте нас також в Telegram!

30.03.2023 09:41
Переглядів: 1611
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.