''Дитина просить справжню ялинку, не можу відмовити''

– Живу ялинку 3 роки як не купуємо, шкода, щоб постояла пару тижнів і всохла. В горщиках купувати дорого і не наш квартирний варіант – не буде де висадити. Разом з чоловіком вішаємо новорічну гірлянду на стіні, оформлюємо за контурами ялинки, виглядає стильно. А як будуть діти, тоді придбаємо штучну, – розглядає цінники на 1,5 метрові штучні сосни 22-річна Ольга Мазур.

У середині грудня в Тальному відкрили три ялинкові точки продажу: на базарі, в центрі міста та біля магазину «Цукерочка». Продають сосни та ялинки з Пехівського, Поташського, Уманського та Маньківського лісництв. Усі вічнозелені мають свій номер, адже марковані жовтими, пластмасовими бирками-стяжками. Такі маркування мають індивідуальний номер та штрих-код, він є в Системі електронного обліку деревини. Туди вносять дані щодо постачальника, його підпорядкованості та форми власності. Бирки розриваються при спробі зняття, тому повторно етикетки використати не можна.

Ціни на метрові ялинки коливаються від 150 гривень і до 200. Двометрову з шишками продадуть за 400 гривень. Пучок обрізаних ялинкових гілочок віддають за 20 гривень. За невелику сосну хочуть 120, двометрова коштуватиме 400 гривень.

– Великі ялинки купують на школи, ресторани. Одну з таких сьогодні придбали у кафе «Маєток», прикрасять до Нового року. Маленькі та середні купують для дому. Беруть активно, незважаючи на ціну. На днях була в Черкасах, там метрову сосонку продавали за 400, а в Києві за 1,5 метрову ялинку хочуть близько 1000 гривень, – розповідає продавець вічнозелених, Альона Ніцель.

Серед тальнівчан користуються попитом ялинки та сосни з ПВХ-матеріалу. Можна обрати пухнасте чи засніжене новорічне деревце. Різне за кольором, висотою та видом. Ціни на штучні ялинки та сосни не з дешевих – від 750 до 2000 гривень. Такі вічнозелені слугуватимуть вам не один рік. Якщо їх замовити в інтернеті, можна зекономити від 200 гривень.

– Дитина просить справжню ялинку, не можу відмовити. Ставимо у відро з піском і в прохолодну кімнату, подалі від батареї, так може стояти до місяця і колючки не осипатимуться. Колись посадили мої батьки в дворі біля хати ялинку, так виростала багато років, аж поки якісь молодики в Новорічну ніч не зрізали верхівку. Пропонувала чоловіку купити смереку в горщику так ціна кусається від 3000 гривень. А шкода, як виросте і знову хтось виріже, – прицінюється до ялин на місцевому ринку, Наталія Рябошапко.

Ялинки в горщиках – новорічний тренд останніх років. Їх продають в лісництвах, на ялинкових ринках, торгових-центрах в інтернет-магазинах рослин. Продавці пропонують маленькі ялинки від 15 см і аж до 1,5 метра. Таку ялинку після свят можна висадити у дворі, й вона тішитиме око ще багато років. Одне таке деревце коштує від 150 гривень до декількох тисяч – все залежить від його висоти і виду – ялина, смерека, ялиця.

У більших містах з ялинових гілок формують міні-деревце, основу кріплять до зрізаного дерев’яного кільця і продають перехожим від 40 і до 70 гривень. Ціна залежить від висоти та кількості гілочок.

– Я взагалі замість новорічного дерева прикрашаю метрову фінікову пальму, досить ці ялинки рубати, заради однієї ночі. Треба змінювати стереотипи людей, хай або купують штучні і не кричать, що дорого, або прикрашають вазони на вікнах, – говорить біля «Цукерочки» молода білявка, називається Аліною.

Торгові точки з ялинками та соснами працюватимуть в Тальному до 30 грудня.

Анна ДРАГУН

28.12.2018 11:14
Переглядів: 1715
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.