Допомагає і дітям, і військовим: масажистка з Тального більше 20 років працює у медицині

У Тальнівській багатопрофільній лікарні на Черкащині працює масажистка Любов Черепенко, яка цій праці присвятила більше 20-ти років. У розмові із журналістами вона розповіла яка користь від лікувальної фізкультури і лікувального масажу.

Лікувальна фізична культура (ЛФК) – метод лікування захворювань і ушкоджень, попередження їх загострень і ускладнень, відновлення здоров’я і працездатності хворих та інвалідів за допомогою фізичної культури. Головним її засобом є фізичні вправи.

– Вона виконує ЛФК, гарна працівниця, дисциплінована, багато вміє, знає. Займається реабілітацією хворих, з бойовими травмами теж,– так охарактеризував її директор багатопрофільної лікарні Олег Солодько.

Любов Миколаївна народилася на Кіровоградщині. За порадою батьків закінчила Олександрійське медучилище, де давали глибокі знання, тому навчатися в інститут не пішла, бо вважала, що теорією підкована добре, а ще мала багато практичних навиків. Спочатку працювала в неврології, згодом в палаті новонароджених, потім переїхала у Тальне в 1987 році, була на санпропускнику, пройшла курси по масажу та лікувальній фізкультурі і вже більше 20-ти років працює медсестрою ЛФК і масажисткою. Вона робить лікувальний масаж усім хворим, які цього потребують, – від малесеньких новонароджених дітей до дорослих та військових. До неї приходять діти, які мають захворювання дисплазії, кривошиї, атонію м`язів та будь-які інші м`язові проблеми, сколіози, плексити та дорослі і діти після переломів, післяопераційні. Операції роблять не тільки в Тальному, але й у Києві, Черкасах, Звенигородці, а на реабілітацію приходять до Любові Черепенко. Хірургічним хворим, із бронхітами, після інсульту, після інфаркту, гінекологічним хворим (при андекситах, післяопераційних спайках), з переломами рук, ніг, з травмами – всім, хто звертається, надає кваліфіковану медичну допомогу, виходячи з тих можливостей, які є на даний час. Своїх пацієнтів вона бачить здалеку, впізнає за рухами людини.

– Маємо досвід у лікуванні цих хвороб, хоча вони оновлюються. До кожного знаходжу свій підхід та лікування. За допомогою фізіотерапії стараємося ставити людей на ноги, – пояснює Любов Черепенко. – Спочатку машинально робиш всі процеси один за одним. А пізніше, коли маєш досвід і навики, то розумієш, як потрібно зробити краще для людини, а що зовсім не робити. Все індивідуальне пізнається з досвідом у процесі праці. У кожного пацієнта одна й та ж хвороба протікає по-різному і больовий поріг неоднаковий. Тому заняття для кожного різні. При розробці перелому, наприклад, відбувається одночасно лікувальна фізкультура і масаж.

Любов Черепенко працює також із воїнами. З ними працювати найскладніше. Не всі зразу ідуть на контакт.

– Потихеньку відбувається спілкування, потрібно спочатку завоювати прихильність, щоб тобі довіряли, а потім уже лікування. Як правило, хлопці самостійно приходять на реабілітацію, без направлення лікаря, бо не хочуть цього афішувати. Дзвонять до мене по телефону, домовляються без запису у чергу, у лікувальній фізкультурі нікому не відмовлено. В основному це лікування захворювань на розслаблення м`язів, бо захисники носять бронежилети, які дуже тяжкі, тому заціплюються м`язи, – з хвилюванням розповідає Любов Черепенко. – Багато воїнів приходять на лікування вдруге чи третє під час відпустки. Вони поза чергою.

Приходять до неї також пацієнти, які раніше лікувались. Лікувальна фізкультура проводиться безкоштовно. Людина ходить на процедури не лише 10 днів, які призначає лікар, а доти, поки відчує, що може обходитись без сторонньої допомоги. Вправи, які пропонує медсестра ЛФК, можна робити і вдома, але не лінуватись і зусиллям волі змушувати себе «перебороти» неприємні відчуття, що можуть виникнути в процесі виконання вправ.

– Радію, коли допомагаю дітям з травмами рук, ніг. Коли руки починають підніматися, коли болі у суглобах зникають або мінімальні. Радію, коли моя робота приводить людей у той стан, коли вони були до проблемної ситуації, – так ділиться Любов Черепенко своїми враженнями від праці, яка має успіх.– А ще зазначає, що у кого великі проблеми із здоров`ям, то вони більш наполегливі у тренуваннях.

Кабінет ЛФК знаходиться у дитячому відділенні лікарні, недавно зробили косметичний ремонт. Це кабінет від фізіотерапевтичного відділення. У ньому є шведська стінка, стінка здоров`я з пружинками для розробки рук, плечові еспандери, маленький велотренажер гарний для розробки суглобів та сухожилля, ще є велотренажер із збільшенням навантаження.

На запитання: «Де берете сили, енергію?» відповідає: «Якщо ви свою роботу любите, бачите результат, то робити хочеться».

Марія БІРЧЕНКО

Читайте також: Школярі Звенигородщини збирають гроші для ЗСУ, а влада не бажає економити для війська

Читайте нас також в Telegram!

17.06.2024 14:16
Переглядів: 1675
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.