Донецькі не сплатили селянам за оренду землі

Нуль гривень і нуль копійок орендної плати отримали в минулому році від Олександра Короткова та його бізнес-структур селяни Кобринового Тальнівського району. Постраждали ті власники паїв, які не продовжили договір оренди з екс-регіоналом і уродженцем Донецька Коротковим, а віддали їх Анатолію Підгорному. Як тільки донецькі довідалися, що з літа 2017 року земля вже не їхня, так і вирішили діяти зухвалими бандитськими методами. Відтак півсотні селян, на землі яких коротковці посіяли і зібрали врожай 2016 року, не отримали нічого.

“Я вперше за своє життя чую, щоби за оренду землі взагалі нічого не заплатили, – каже сільський голова Кобринового Юрій Книш. – Знаю, що окремі структури платять мало й люди на них скаржаться. Але таких зухвальців, які виростили врожай, зібрали його з людської землі й не дали за це ні копійки – таких ще не бачив. У Тальне їздили цілі делегації наших селян, але там відверто сказали, що платити не збираються. Мовляв, хай вам платить той, кому ви землю віддали”.

Селяни до останнього сподівалися, що невдячний орендар розрахується в останній день старого року. Адже законом передбачено, що орендарі мають час на сплату орендної плати аж до 31 грудня. Однак цього не сталося.

Марними виявилися і спроби вирішити питання за допомогою місцевої влади. Голова Тальнівської РДА Василь Клименко, вочевидь, досі вдячний Короткову за організовану кампанію з його захисту. Адже минулого року ходили чутки, що голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко запропонував президенту звільнити Василя Клименка. Натомість місцеві радикали швиденько організували позачергову сесію районної ради на його підтримку. Голова райради Валентина Любомська взагалі висуванка Радикальної партії і проти свого однопартійця Олександра Короткова й слова не скаже.

Тим часом у Кобриновому збираються позиватися до суду. Схоже, це останній аргумент ображених борошномельним олігархом селян.

Середній розмір орендної плати в Тальнівському районі коливається від шести до семи тисяч гривень.

Юрій СТРИГУН

02.01.2017 21:09
Переглядів: 743
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.