Доки на одному з дитмайданчиків Тального пануватиме безлад?

До редакції звернулися обурені жителі району автовокзалу Тального, що на Черкащині, та повідомили про те, що на дитячому майданчику нема порядку, поруч з ним – ненакритий люк та похилена електроопора. Ми побували на місці. Чорний поліетиленовий роздертий мішок зі сміттям під парканом – такою картиною зустрічає дітей та батьків дитячий майданчик, що неподалік автовокзалу. У пісочниці – теж купа мішків для сміття, скуйовджених і дірявих. Папірці і інший мотлох якісь «виховані» добродії понапихали прямо у сітку загорожі. Вимощені новенькою плиткою доріжки біля майданчика та на ньому густо поросли споришем – подекуди плитка ледь показується на світ Божий. А присядеш на лавку (а тут є поламана), то у цих джунглях під ногами неозброєним оком видно купу недопалків, пачок з-під цигарок. Кругом валяються пластикові пляшки, паперові стаканчики з-під кави. Якраз під час нашого візиту на майданчик прийшла молода мама з коляскою. Побула тут хвилин 5, не більше. а де тут відпочити? У цьому безладі?


Місцеві кажуть, раніше і гойдалка була поламана, без жодної дощечки, і плитку хтось біля колектору почав потроху розбирати, але це виправили. То, виходить, можуть же, якщо захочуть, закотити рукава і відремонтувати. Але ніхто ж не казав, що хотітимуть підтримувати порядок постійно, правда ж? Тож такому сучасному майданчику, порівняно новенькому, доводиться залишатися «безпритульним». Невже на ньому нема кому позагрібати листя чи забрати сміття? Чи, може, у Тальнівській громаді нема працівників, які б забили того нещасного цвяха, й дошки теж не знайдеться? Так, не будемо розглядати питання однобоко, адже до культури деяких жителів міста та сіл, як до зірок у небі. Сміття, кинуте ними під ноги, чи видерта з м’ясом дошка з лавки нехай залишаються на їхній совісті, якщо вона в них взагалі є.
Але сміття і листя – це не всі наявні тут біди. Бо прямо за парканом, і туди є абсолютно вільний доступ, красується на пагорбку паршиво прикритий люк з дірою, в яку спокійно, не приведи, Боже, може провалитися дитина. Але не розслабляйтесь. Якщо підійти ближче до станції техобслуговування авто і подивитися на майданчик звідси, похилена діюча електроопора виглядає моторошно.


Телефонуємо до заступника міського голови з питань ЖКГ Олександра Маринченка, аби дізнатися, чи буде наведено лад на майданчику, чи накриють щільно люк та чи будуть вирішувати питання з електроопорою. Однак він сказав, що спілкуватися не хоче: «Де написано, що я повинен вам щось пояснювати?» – запитав він та порадив звертатися за коментарями до міського голови Василя Сідька. Виглядає абсурдно, чи не так? Профільний заступник відмовляється виконувати посадові обов’язки і співпрацювати зі ЗМІ. Але усі питання, з яких редакція звертається до посадовця за роз’ясненнями, хвилюють жителів громади. Отже, шановні жителі громади, якщо у вас є запитання до заступника міського голови з питань ЖКГ, ви можете зателефонувати до нього особисто (тел.: 3-09-32, 0964594534) чи завітати на прийом (друга та четверта п’ятниця місяця з 9-ї до 12-ї години).
За коментарями щодо ситуації на дитячому майданчику біля автовокзалу ми звернулися і до міського голови. «Приберемо, розберемося. Дякуємо за сигнал», – сказав він. Посадовець припустив, що на майданчику, видно, рідко є відві­дувачі, якщо плитка заросла бур’яном – мовляв, якби ходили, то витоптали б. Цікава думка.
Наталія Красновська, начальник відділу ЖКГ міськради каже, що питання електроопор – в компетенції РЕМу, а люки на пагорбі, що біля майданчика, – це пожежні гідранти, які, запевнила, накриють, чиїми б вони не виявилися. Ми озвучили і про те, що на майданчику потрібно навести лад, поремонтувати лавку, поставити сміттєві урни, на що Наталія Вікторівна відповіла: «Візьмемо до реагування».
Далі буде…

Олександра КОВАЛЬ

19.11.2021 11:33
Переглядів: 567
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.