Для Лесі Карман із Тального, економіста за освітою, фотографія – не просто захоплення, а улюблена робота

«Мені дуже цікаво працювати з маленькими дітками, по пів року й меншими, спостерігати за ними»

У затишній невеличкій фотостудії тальнівчанки Лесі Карман – справжній рай для поціновувачів друкованих світлин. Є тут чимало рамок, різноманітного декору, який фотограф вправно використовує, організовуючи тематичні зйомки. До речі, працює Леся на якісному обладнанні. У цій справі – майже 15 років.

Змалку вона мріяла стати модельєром, увесь час щось малювала, робила ескізи. І коли закінчила 10 класів Тальнівської ЗОШ №2, сказала про свій вибір мамі.

–Вона сказала: «Леся, який модельєр? Що це за професія?», – розповідає жінка. – Тому вивчилася на економіста в Умані, отримала вищу освіту. Деякий час працювала бухгалтером на Тальнівському КХП. Аж поки не розрахувалася.

У житті Лесі фотографія з’явилася, як сама вона повідала, спонтанно. До цього її певною мірою підштовхнули рідні. Двоюрідний брат, який живе у Криму, на той час мав справу з фототехнікою, ремонтував та обслуговував її. А тому сказав сестрі: «Я все необхідне підберу, привезу комп’ютер, сканер, принтер, налаштую – будеш розбиратися, що й до чого».

Мистецтво фотографії Леся вивчала сама: перечитувала існуючу літературу, а коли з’явився Інтернет – разом з ним і більше можливостей, адже могла дізнаватися щось новеньке, вчилася працювати з фотошопом. З Інтернету і зараз черпає ідеї. Проте щоразу доповнює їх своїми та намагається не повторюватись. Із посмішкою пригадує, як знімала свого першого клієнта. Це було фото на паспорт: «Не знала, як посадити, як світло правильно виставити. Тоді вигадували з тим світлом, щоб тіні правильно впали», – каже.

На чільному місці – вміння фотографа «відчути» людину, що позує перед об’єктивом,  важливо підтримати, розрадити, просто поговорити. Люди приходять до студії зі своїми думками, почуттями, емоціями, зі своїм болем чи радістю, хтось розкривається відразу, а для когось позувати складно.  Кожне фото – це часточка чийогось життя, найяскравіші моменти. Фотографувати Лесі за роки роботи доводилося на різних локаціях, різноманітних заходах – будь то весілля чи дні народження, випускні у садочках чи школах. «Дуже цікаво було працювати з вагітною дівчиною, – розповідає жінка. – Це була ціла серія фотосесій: майже від початку вагітності і до самого піку. Проводили репетиції, знімали в лісі, у приміщенні, в студії перед Новим роком, у ванній кімнаті. Коли народилася дитинка, ми зробили ще кілька фотозйомок. Потім я робила відеоколаж. Мені дуже цікаво працювати з маленькими дітками, по пів року й меншими, спостерігати за ними».

Найкраща пора для фотосесій, як каже Леся Карман, – це весна, коли все розпускається, та осінь, хоч залюбки знімає взимку та влітку: «Коли розцвітають квіти, бузок, пропоную людям їхати на природу. Взимку фотографую переважно у студії», – розповідає фотограф. Каже, що кожна пора має свої принади, милує око різноманіттям кольорів та відтінків.

Високо цінує Леся і чорно-біле фото, адже воно має свою глибину. І коли до жінки приходять люди, аби «перевести» чорно-білі світлини у колір, іноді радить не робити цього: «У кольоровому фото не завжди можна передати те, що насправді передасть чорно-біле».

Для Лесі Карман фотографія – справа до душі. Має вона і ще кілька захоплень: випікає неймовірно смачні торти, печиво, любить працювати з тістом, термостійким кремом, також жінка обожнює шити, має швейну машинку і зізнається, що, якби випала нагода, реалізовувала б себе, швидше за все, як модельєр. А ще Леся  грає на фортепіано, те, що пам’ятає з років навчання у музичній школі, у нотній грамоті допомагає розбиратися своєму синові Олегу. Нині він освоює гітару, а в популярному молодіжному гурті «Неон» (кер. Василь Сапіга, директор МЦКД) грає на клавіші.

– Я можу назвати себе щасливою людиною, – каже жінка. – Щастя для мене – це коли здорові рідні та друзі. Їх у мене багато. А ще – коли отримуєш задоволення від роботи. Карантин вніс свої корективи, але надіюся, що все піде на поправку. Я мрію про велику студію, щоб було де все розмістити, оформити фотозони. Може, вона збудеться.

Ольга ОСІЯНЕНКО

04.07.2020 09:00
Переглядів: 3355
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.