Для голови Тальнівської райради не важливо, куди приєднають Тальнівський район - Вісті Черкащини

Для голови Тальнівської райради не важливо, куди приєднають Тальнівський район

Кількома тижнями раніше ми писали про ситуацію із приєднанням Тальнівського району до Звенигородського згідно з постановою Кабміну. Цій гучній справі передували два зібрання сільських голів, на яких очільники сіл Тальнівського району скаржились на те, що їхню думку щодо адмінрозподілу не врахували і вирішили приєднати район не до Уманського, а до Звенигородського. Місцевий підприємець Володимир Мовчан звертався до нардепів Антона Яценка, Сергія Нагорняка та Андрія Стріхарського з відкритими листами-зверненнями, у яких йшлося про те, що жителі Тальнівського району висловлюють свою думку: включити новоутворену Тальнівську ОТГ в цілому до Уманського району. Ігор Новицький, депутат Тальнівської райради, відправив запит до районної ради, щоб зʼясувати, чи була врахована позиція сільрад при розподілі районів, та отримати копії відповідних документів, листів із відповідями та зверненнями, про які говорила на зборах Валентина Любомська, голова Тальнівської райради.

Відповідь з райради не затрималася. Прямо-таки одночасно із випуском районної газети «Колос», у якій була надрукована стаття без підпису, але з явним виправдувальним текстом, що Любомська не винна у тому, що Тальнівський район приєднали до Звенигородського. На завершення віртуальний автор зазначив, що нардепи Андрій Стріхарський та Сергій Нагорняк підтримали такий розподіл.

Любомська завжди заявляє та відписується, що це не її повноваження. Так і цього разу, винуваті усі – і нардепи, до яких голова райради мала б найперше звернутися з проханнями, але ж вибачте, співпраця з ними у Любомської не налагоджена. Також винуваті і депутати райради, і сільські голови, і міське керівництво, яке «пізно спохватилося». Голову райради так турбувало питання приєднання району, що вона навіть не знала, як працювала міжвідомча робоча група стосовно формування адмінтериторіального устрою при ОДА і чи залучались до неї представники від Тальнівського району.

Минулого тижня на засіданні ради чиновниця відкрито заявила перед присутніми, мовляв, яка вже різниця, до якого ми району приєднаємось. Для тальнівців абсолютно все одно, куди їздити.

Хоча місцеві жителі зовсім іншої думки про це. Вони обурюються, адже весь час їм говорили, що Тальнівщина стане частинкою Уманщини. Роками від підприємців, сільських голів та з місцевого бюджету вкладалися кошти на медобладнання для Уманської лікарні.

Повернемося на кілька років назад, аби показати приклад того, коли голова райради Любомська може терміново зібрати президію чи сесію із «надто важливого» питання. У 2017 році соратника Любомської, колишнього голову Тальнівської РДА Василя Клименка, хотіло звільнити обласне керівництво. Любомська у вихідний негайно скликала президію. Вирішили навіть написати листа Президенту з проханням залишити Клименка на посаді. Наступного дня був спланований мітинг на підтримку очільника району. Це яскравий приклад того, коли заради особистих інтересів та вигоди голова райради негайно збирає сесію, пише листи до Глави держави. А якесь там «нещасне» питання про приєднання Тальнівського району – не настільки важливе. Адже йому не присвячувалась президія з листами у область чи столицю, не збирались на мітинги, не надавали публічного розголосу.

Не рахуватись з думкою громади – то вже занадто! Голова райради мала б сповістити населення та повідати йому, що чекає на Тальнівщину, коли її приєднають до Звенигородки. Голова мала б клопотати перед вищими органами, донести їм думку сільського населення, яке тепер бідкається з надією, що можна ще щось змінити.

За словами народного депутата Антона Яценка, який був присутнім на одному із зібрань сільських голів, питання із приєднанням до Звенигородського району ще можна буде вирішити. Нардеп клопотатиме за приєднання Тальнівського району до Уманського у парламенті.

Анна ДРАГУН

04.09.2020 12:24
Переглядів: 4646
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.