Депутат облради Ігор Новицький привітав зі святом матерів атовців

«Дякуємо, що пам’ятаєте про нас»

Чи є що в світі дорожче за матір. Мудру, сильну, Берегиню роду. У другу неділю травня ми відзначали свято – День матері. До матусь звідусіль линуть теплі привітання, приїжджають діти та внуки з квітами та подарунками.
Проте до декого з них уже ніколи не ступить син на поріг, не притисне міцно до грудей, не запитає, як здоров’я. Бо син загинув, поліг за Україну! Таких матерів у Тальнівській громаді 7-ро. Депутат Черкаської обласної ради Ігор Новицький разом з ТМ «Перший Млин» вирішив привітати їх зі святом. Напередодні свята представники депутата навідали кожну з них, вручили квіти і подарунки, подякували за те, що жінки виховали справжніх патріотів.
День видався сонячний, хоча зрідка накрапав весняний дощ, ніби відчуваючи настрій.


Першою вітали Марію Дмитрівну Безуглу, маму атовця Дмитра Безуглого, який загинув на Сході. Жінка щиро дякувала за подарунки, за те, що пам’ятаємо і вітаємо. Згадуючи сина, на її очах з’являються сльози. Так, ми розуміємо, що сина не повернеш, але він назавжди залишається у материнському серці. І в її пам’яті спливатиме таке рідне і миле для неї обличчя дитини. Цих спогадів ніхто не відбере, вони будуть вічними для мами. Від душі бажаємо мужності, благополуччя пані Марії.
На своєму затишному подвір’ї серед доглянутих клумб, під квітучою черешнею зустрічає нас Віра Петрівна Лущевська з Тального, мама покійного атовця Сергія Ярошенка.
– Ось 10 травня вже сім років, як сина немає, – втирає сльози жінка. – Це таке горе, що не переказати нікому. Синові було 36 років. Він сказав: «Піду в АТО, щоб моїм дітям краще жилося, не так, як нам». Пішов та й не повернувся. Залишилося двоє діток. Уже скільки років пройшло, а війна не закінчується і краще не стає. Після смерті сина життя змінилося, ніби обірвалося. Наче все є, але нічого не хочеться і нічого не миле, – із сумом розповідає жінка. Навзаєм вітає нас зі святом: «Бережіть себе, своє здоров’я, щоб в старості легше було». З побажаннями Вірі Петрівні міцного здоров’я і терпіння залишаємо її обійстя.


Наступною нашою зупинкою стало село Папужинці. Ірина Леонідівна Івченко, мама атовця Василя Івченка, саме порається на городі. Зустрічає нас з усмішкою. Каже, що поспішає засадити городину, бо дощик накрапає. Щиро вітаємо її з Днем матері. Бажаємо достатку, спокою та мирного неба над головою. Жінка згадує свого єдиного сина. На очах виступають сльози, але вона тримається мужньо.
– Синові було лише 20 років, загинув у 2016 році. Встиг розписатися з дівчиною і не повернувся. Залишилися ми з чоловіком самі. Проте стараємося триматися, – говорить нам Ірина Леонідівна. Витримка і сильна воля матері вражають.
Далі від Папужинець прямуємо до Веселого Кута. Тут у своїй охайній хатині мешкає 80-річна Галина Афанасіївна Мельниченко. Її син Віктор Мельниченко загинув в зоні АТО 6 років тому. Старенька жіночка жаліється, що має слабке здоров’я. Бабця зігнута і ходить, опираючись на палиці. Проте каже, що все одно працює на городі й курей тримає. Допомагає їй невістка, дружина покійного сина. Радіє бабуся онукам та правнукам. Галина Афанасіївна, привітна та гостинна жіночка, запрошує і нас до столу, пропонує крашанки та пасочку. Жінка з радістю і подякою приймає подарунки від депутата.


А ми вирушаємо до селища Степне. Тут мешкає мама атовця Євгена Геша, Олена Іванівна. На відміну від попередніх мам, жінка ще плекає надію на повернення свого сина з війни. Адже тіла Євгена Геша досі не знайшли. Єдиною розрадою Олени Іванівни є її внук Максим, якого вони разом з чоловіком виховують. Жінка щиро дякувала Ігорю Валерійовичу за привітання та подарунки: «Дуже приємно, коли про тебе пам’ятають та ще й дякують за виховання дитини. Хоча сина немає, але є гордість за його вчинки», – каже мама. Побажавши мамі Олені позитивних емоцій та сонячних днів, ми поїхали далі.
У селі Криві Коліна завітали до Галини Станіславівни Жовтобрюх. Жінка ввічливо зустріла нас, хотіла пригостити чаєм. Вона досі не може змиритися із загибеллю свого сина, плаче. Кажуть, що час лікує рани, але така втрата завжди ятритиметься в серці.
Ганна Василівна Гапочкіна, мама атовця Віталія Малиша, була дуже рада подарункам і квітам. Дякувала за те, що пам’ятаємо про хлопців, які загинули, і про їхніх мам. Такі моменти розраджують материнське серце.


З нагоди свята Дня матері Ігор Новицький також привітав Ганну Феодосіївну Ступак із Тального, матір-героїню, яка виростила 5-х дітей. Зараз вона прикута до ліжка. Рік тому отримала дуже тяжку травму, зламала ногу.
Мішок борошна від ТМ «Перший млин» та 9 коробок із солодощами від депутата облради Ігоря Новицького завезли до Тальнівського територіального центру. Так привітали мешканців центру зі святом та побажали їм міцного здоров’я, тільки приємних і позитивних емоцій.

Ольга МОСКАЛЕНКО

12.05.2021 14:36
Переглядів: 483
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.