Депутат обласної ради Ігор Новицький: про умови співфінансування та реалізацію програм розвитку на Тальнівщин

Вчора, 25 лютого, на сесії Тальнівської міськради Ігор Новицький, депутат Черкаської обласної ради, прозвітував про свою роботу та окреслив вектор роботи депутатського корпусу облради. З його доповіді стало відомо, що на останній сесії в області йшлося про залучення додаткових коштів на розвиток та реалізацію програм розвитку. У цьому році з бюджетів вищих рівнів, держбюджету будуть залучені кошти на реалізацію кількох проєктів у Тальнівській ОТГ. Деякі питання, що їх озвучив Ігор Валерійович, стали предметом розгляду 7-ї сесії Тальнівської міськради.

За словами Новицького, облрада прийняла рішення про розподіл автобусів за програмою «Шкільний автобус». Тальнівська ОТГ мала би сплатити 50% вартості автобуса, проте співфінансуватиме придбання транспортного засобу з місцевого бюджету у розмірі 10% від загальної вартості, решта 90% буде профінансовано з обласного бюджету. Таких автобусів було всього 8 на область.

– Завдячуючи голові Черкаської ОДА Олександру Скічку і депутатам обласної ради, нам вдалося вийти на те, щоб у нас було співфінансування 90 на 10. Прошу на цій сесії закласти на це співфінансування 10%, тому що це нам дуже необхідно, – звернувся до депутатів міськради Ігор Валерійович.

Також він зазначив, що 300 тисяч гривень – саме стільки коштів необхідно виділити з бюджету Тальнівської громади (50% від загальної вартості), аби вже в цьому році закупити обладнання для 2-х лінгафонних кабінетів – комп’ютерних класів для вивчення іноземних мов.

– Вчора був останній день подачі документів і конкурсу Державного Фонду Регіонального Розвитку. У нас є 5 проєктів по освіті, що ми подавали. Маю надію, що пройде проєкт по будівництву стадіону коло школи №1. Це буде дуже гарний, сучасний, великий стадіон, побудований за останніми технологіями будівництва. Його зможуть відвідувати всі жителі Тальнівщини – і діти, і дорослі, які бажають займатися спортом, – сказав депутат. – Якщо пройде, то кошти на цей проєкт на умовах співфінансування виділять разом обласна державна адміністрація в особі голови Скічка О. О. та пан Нагорняк зі свого соцеконому (80%). До народного депутата я звертався неодноразово, є гарна співпраця. Дуже велика вдячність Олександру Скічку та Сергію Нагорняку за те, що опікуються проблемами Тальнівщини. 20%, а це 1 млн. 600 тис. грн. – кошти Тальнівської ОТГ. Вартість проєкту – 8 млн. 600 тисяч гривень.

Ігор Новицький повідомив присутніх, що має надію щодо ремонту доріг (а саме – Н16 «Умань – Черкаси») в межах програми «Велике будівництво»: «Сподіваюсь, що цього року буде продовжено ремонт дороги Н16 «Умань – Черкаси» (Тальнівської окружної).

Понад 20 мільйонів гривень виділить Служба автомобільних доріг області на капітальний ремонт 4-х км доріг на Тальнівщині за трьома напрямами: «Тальне – Кам’янече – Нерубайка – Голованівськ – Ульянівка», «Майданецьке – Вишнопіль» та «Тальне – Лісове – Чижівка». Загалом в області виділять на дороги 479 мільйонів гривень. Вартість одного кілометра капітального ремонту складає від 8,5 до 9-ти млн. грн..

– Голова ОДА буде працювати над додатковим залученням коштів. Повідомив, що вже провів ряд зустрічей. Думаю, область матиме додаткове фінансування. В обласній раді Тальнівщина має дуже гарне лобі. Сподіваюсь, ми зможемо залучити додаткові кошти, – зазначив депутат.

Ігор Валерійович вів мову і про мисливський палац Шувалова, що в Тальному.

– На сесії облради палац був внесений до стратегії розвитку Черкащини на майбутні 3 роки, – сказав Новицький. – Це пріоритетні галузі, на які, за наявності, будуть закладатися фінанси. Наступне питання: де брати кошти, скільки їх потрібно і що там має бути? Однозначності поки немає. Комісії, які вивчали питання щодо палацу, зокрема ОДА, більше сходяться на тому, що це має бути музей – культурна окраса не тільки Тальнівщини, а й Черкащини. Як виглядатиме цей музей, яким буде його наповнення – до цього треба залучати істориків. Моя мета як депутата – зробити все можливе, щоб якнайшвидше реконструювати палац.

Єдиний можливий і дієвий спосіб це зробити – внести його до переліку об’єктів «Великого будівництва», програми Президента України. Як ми бачимо, ця програма працює. Минулого року було зроблено дуже багато і я маю надію, що програма буде діяти й надалі.

Новицький розповів, що днями мав зустріч із Олександром Скічком, на якій, власне, відбулося обговорення подальшої долі палацу, його реконструкції. Попередньо, за домовленістю, 10 мільйонів гривень, які виділить Міністерство культури України, можуть стати першим траншем на реконструкцію.

– Якщо цей палац буде на балансі Тальнівської ОТГ і він буде комунальним майном, звичайно, в нього державні кошти вкладатися не будуть. Ми маємо відверто про це говорити і маємо це розуміти. Він має бути в державній власності, у Міністерстві культури, – сказав Новицький. – Зараз постало питання: передавати його на область для залучення цих коштів на реконструкцію, чи передавати на Міністерство культури. Якщо припустити, що це буде Міністерство культури, і ми погодимо такий варіант, то вже цього року зможемо залучити ці 10 мільйонів і далі у «Великому будівництві» зможемо закласти, згідно стратегії області, кошти на подальше його фінансування на майбутні 3 роки. Механізм, як залучити ці 10 мільйонів, зараз відпрацьовується заступником голови ОДА паном Карманніком.

Ольга ОСІЯНЕНКО

26.02.2021 09:48
Переглядів: 1126
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.