Демобілізованим військовим виділять землю в Зеленькові

Два дні у Зеленькові тривала інвентаризація земель. Ділянки мають виділити учасникам АТО.

Спочатку Зеленьківська сільська рада сприйняла пропозицію «Об’єднаної сільськогосподарської компанії» про інвентаризацію земель як несерйозну. Позиція сільської ради була приблизно такою – у нас вільних земель немає. Керівника ПСП «Зеленьківське» Руслана Лисенка зачіпати не можна, бо у нього тваринництво, тому землю атовцям має надати виключно «Об’єднана сільськогосподарська компанія».

Лисенко не приховує, що хоче бути єдиним землевласником у селі.

– Я до Вас у Криві Коліна не лізу, – звернувся він до представників «Об’єднаної», – не лізьте у Зеленьків. Ви там хазяйнуйте, а я тут буду.

Хоча ніхто на його землю не зазіхає. Ділитися землею із атовцями Руслан Миколайович не поспішає. На зібранні в сільській раді він підбурював родичів військових до захоплення силою землі в «Об’єднаної сільськогосподарської компанії».

1 березня на черговій нараді у голови райдержадміністрації розглянули поведінку Лисенка та дійшли згоди щодо інвентаризації земель. Розпорядженням голови райдержадміністрації утворили тимчасову комісію. До неї ввійшли перші особи райдержадміністрації, начальник Держгеокадастру, начальник управління агропромислового розвитку, сільська голова, землеупорядник сільської ради, керівники «Об’єднаної сільськогосподарської компанії» та ПСП «Зеленьківське» із спеціалістами. Очолив комісію голова Тальнівської РДА Василь Клименко. Забігаючи наперед скажемо, що пан Василь до Зеленькова так і не доїхав. Натомість послав свого заступника Володимира Гречку.

У селі комісія працювала 12 і 14 березня. Звірялися по картах, виїжджали на місця. Поверталися і знову напружено працювали. У результаті виявили в полі №1 над ставком, що межує із тальянківськими землями, три засіяні озиминою «вільні» ділянки загальною площею 2,7 га. Ближче до Майданецького є ще 13,18 га землі, яка числиться як рілля, але за призначенням не використовується. Складається враження, що сільській голові Валентині Деркач до цієї землі ніякого діла нема. Орендна плата сільраді не сплачується вже рік.

Звичайно, цьому можна найти виправдання, але ж це міг би бути резерв у 32,5 га. Він збільшився б, якби сільська рада виконала рішення суду 2011 року і нарешті прийняла в комунальну власність 13,7 га від умерлої спадщини, яка незаконно використовуються кимсь із господарників. Ким – невідомо.

Комісія не має повноважень наводити лад у земельних питаннях, а сільській раді і керівнику ПСП «Зеленьківське» це не цікаво. Вони хочуть вижити «Об’єднану сільськогосподарську компанію» із Зеленькова.

– Рано, чи пізно землю прийдеться віддати, – каже Руслан Лисенко їхнім представникам.

Перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Гречка каже, що землю потрібно надавати в першу чергу атовцям, які призивалися із Тальнівщини. Натомість Лисенко пропонує надати землю воякам з інших районів і навіть областей. Частина з них є уродженцями Зеленькова, а частина взагалі не мають до нього ніякого відношення.

Зрештою позицію Гречки поділяє і керівник «Об’єднаної сільськогосподарської компанії» Ігор Новицький.

– Якщо райдержадміністрація дає погодження атовцям, ми згодні надавати їм землю. Але й інші не повинні стояти осторонь. Готовий до подальшої співпраці. Я за мир і злагоду. Щодо робочих місць – запрошуємо усіх бажаючих зеленьківців на роботу. У нас сьогодні працюють жителі Майданецького, Вишнополя. Працівників возимо двома автобусами. Для бажаючих є гуртожиток.

Результати роботи комісії були задокументовані у протоколі. Можна сподіватися, що сільська рада нарешті наведе в себе лад, а захисники України отримають землю.

Олександр ГРИГОРУК

20.03.2016 17:51
Переглядів: 867
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.