Cвоїми мріями, переконаннями та планами поділилась молодь з Тальнівщини
З нагоди свята Дня молоді, яке щорічно відзначаємо в останню неділю червня, журналісти нашого видання поспілкувались із сміливими, розумними, амбітними, сильними, творчими та запальними молодими людьми, з тими, які вміють чесно та впевнено відстоювати свої права та бажають змінити життя в Тальнівській громаді на краще.
Завжди усміхнена, надзвичайно позитивна та енергійна. Такою знають у Тальному молоду, креативну, відкриту до спілкування 25-річну Юлію Рихву. Свого часу вона закінчила Тальнівську ЗОШ І-ІІ ступенів №3. Потім стала студенткою Тальнівського будівельно-економічного коледжу. Обрала для себе професію бухгалтера, однак згодом зрозуміла, що ця професія – не її покликання. Дівчина завжди мріяла працювати з дітьми. Тож невдовзі вступила до одного з вишів у Кропивницькому, закінчила магістратуру. Відколи почала відвідувати осередок християнської церкви «Перемога» у Тальному (у підлітковому віці), відтоді, можна сказати, почалася її активна громадська діяльність, адже неодноразово вона разом з іншими представниками церкви брала участь у євангелізації, у реалізації різноманітних проєктів. Займалася цим і коли здобувала вищу освіту.
– Найбільше я ціную в людях чесність, – каже Юлія. – Ще подобається ініціативність.
Понад рік, як Юлія Рихва відкрила у місті Центр розвитку для дітей «UA Kids», тож мрії та плани, які вона традиційно ретельно записує до блокнота, впевнено втілює в життя. Вона прагне до самореалізації та прагне розкрити усі свої таланти. Головне – це знайти своє призвання у житті. Каже, з Божою допомогою усе можливо. Дівчина постійно працює над самовдосконаленням, читає багато літератури з психології, продовжує навчатися та проходить курси. Улюблена книга – «Сім звичок високоефективних людей» Стівена Кові. На критику Юлія реагує спокійно, каже: «Єдине, що мене засмучує, – це невдячність, напевно, коли ти викладаєшся для людини чи дитини, а вона тобі не вдячна». Юлія неодноразово брала участь у благодійний проєктах, за таким вектором має бажання організувати роботу Молодіжної ради громади, яку нещодавно очолила за результатами голосування.
32-річна тальнівчанка Оксана Дедкова вже 10 років працює викладачкою бухгалтерського обліку, фінансів, банківської справи у Тальнівському будівельно-економічному коледжі. Крім того, вона голова циклової комісії на економічному факультеті і програмуванні; відповідальний секретар приймальної комісії.
Навчалась у Тальнівському будівельно-економічному коледжі на бухгалтера. Освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста здобула в Львівському національному лісотехнічному університеті, магістра – в Уманському НУС. Має життєве кредо: «Роби добро і воно повернеться тобі сторицею». Заміжня, має 7-річного сина.
Обрана заступником голови Молодіжної ради Тальнівської громади.
– Мені надзвичайно подобається моя професія. Економіка – складна, але дуже цікава наука. А ще – спілкування зі студентами. Вони заряджають мене енергією, позитивними емоціями. Саме тому, я вирішила стати членом Молодіжної ради. Робота з молоддю – це одне задоволення, нові цікаві ідеї та активне життя, – каже Дедкова. – Мене хвилює дуже багато питань у нашій громаді, які потребують уваги і негайного вирішення. Наше місто поки стоїть на місці, не розвивається. Треба придумувати щось нове, цікаві ідеї втілювати в життя, щоб наші діти розвивались, рухались у вірному напрямку і реалізувались у цьому житті. На даний момент в мене є дуже багато ідей. Головне – починати щось робити, поступово, не одразу, бо по-іншому не буває, а також важливо – отримати підтримку від місцевої влади. Я б ніколи не хотіла жити в іншому місті. В мене були можливості залишитись у Львові, в Умані, навіть за кордоном, але я повернулась в рідне Тальне, на рідну землю. Тут моя сім’я, мої батьки, моя улюблена робота, тут поховані мої діди.
У вільний час жінка захоплюється музикою: «Люблю співати, грати на фортепіано, пишу музику і пісні, спілкуюсь зі своїми однодумцями. Це частина мого життя. Саме через музику я можу виразити свої емоції. Активно користуюсь музичною інтернет-програмою «Smule», – каже.
Побачити творчість Оксани Дєдкової можна в соціальній мережі «Фейсбук» на її сторінці.
23-річна Яна Херманюк з Тального – професійна спортсменка, співзасновниця ГО «Giga Sport Line», тренерка, контент-менеджер в рекламній агенції «Giga Style» та сувенірної продукції «Just Print». Навчалась в Тальнівському будівельно-економічному коледжі за спеціальністю «Фінанси та банківська справа». Закінчила магістратуру в Ірпінському університеті державної фіскальної служби, має багато наукових праць у фінансовій справі, досвід написання наукових статей. Крім того, вона – віце чемпіонка з карате. Зараз Яна впевнена в собі, цілеспрямована та активна дівчина. Її життя – це постійний рух. Відтак, коли у неї з’явилася можливість долучитися до новоствореної Молодіжної ради у Тальнівській громаді, вона зовсім не вагалася. За результатами голосування, її обрали секретарем.
– Найбільше, що мене турбує – це відсутність здорового дозвілля в Тальному та безпека на вулицях. Справа не в тому, що немає де з користю провести час, а люди просто не хочуть нічим займатись. Якщо людина не знає нічого, окрім як попити пива в парку, то на вулицях уже стає небезпечно для дитини, яка просто пройде повз. Таких людей треба якось заохочувати до здорового дозвілля, придумувати щось нове, цікаве, – каже Яна. – Хотілося б, щоб жителі пишалися своїм містом, своєю громадою. Мрію, щоб люди, які виїхали зі своєї маленької Батьківщини, хотіли повертатися назад. Колись я сама задумувалась виїхати з Тального, через низку причин. Проте все можна змінювати самотужки, аби тільки було бажання. Я в цьому переконалась. В мене не було роботи – ми самі її створили, не було нормального спортзалу – ми його зробили. Своє хобі я перетворила в заробіток. Зараз я обожнюю справу, якою займаюсь. Люблю приносити людям радість, втілювати нові ідеї та дарувати приємні емоції. На початку липня буду вести діток, яких треную, у Київ на змагання по кросфіту. Будемо обмінюватися досвідом і професіоналізмом з іншими. І взагалі, це таке випробовування для тренера – хочу побачити, що діти досягли завдяки мені. Я дуже люблю займатися відеомонтажем, фотокорекцією. Зараз ми активно розвиваємо дилерську мережу, є виробниками та постачальниками. І я рада, що наша справа успішно функціонує, а ми є серйозним конкурентом для інших.
Молодий та завзятий 18-річний Леонід Якименко має багато планів та цілей у житті. Вступаючи на спеціальність агронома до Уманського НУС, мав намір після закінчення навчання, їхати працювати закордон, проте наразі плани змінилися.
Взагалі Леонід різнобічна особистість. Він займається спортом, грає на двох музичних інструментах (на баяні та гітарі), а також бере участь у концертах.
– Займаюся боксом зараз більше для себе, на змагання не їжджу. Хоча ще в школі офіційно виконав норматив. Маю перший розряд по боксу. Був Чемпіоном області, чемпіоном Всеукраїнських турнірів. Бажання було продовжувати розвиватися у цьому напрямку та не знайшов спонсора, який би допоміг рухатися далі, – розповідає Леонід.
Каже, що на Тальнівщині його все влаштовує, проте щоб покращувати нашу місцевість та розвивати жителів громади, Леонід вступив до Молодіжної ради. Хлопець розповідає, що вперше бере активну участь у громадському житті. Для нього це нове та цікаве заняття. Єдине, чим переймається Леонід – аби ця взаємна співпраця молоді була продуктивною та дала якийсь результат.
– Мені запропонували взяти участь у молодіжній раді. Я погодився, бо розумію, що потрібно розвивати наше місто. Слухаю, що пропонують інші та можу вносити свої пропозиції. Маю надію, що може щось вийде, якщо діяти спільними силами. Я наголошував, що в нас немає зараз спортивного майданчика у вільному доступі, де б молодь могла займатися собою. Хоча сказали, що така пропозиція вже є у проєкті, але чомусь поки що ніхто не робить. Я звертаю увагу більше на спорт, бо на цьому знаюся, – каже Леонід.
Нині хлопець насолоджується своєю молодістю. Розповідає, що все літо відпочиватиме. Час летить швидко, тож щасливі моменти своєї юності треба цінувати. Йому подобається активний відпочинок. Планував їхати в Карпати на 4 дні, подорожувати гірськими маршрутами, проте поки що поїздку відмінили. Та літо ж тільки починається, тож хлопець ще надіється і не тільки на цю подорож.
Леонід щиро вітає молодь Тальнівщини з Днем молоді та звертає увагу на те, що нині мало хто займається саморозвитком, адже це є найтяжчим для людини, хоча й найпродуктивнішим для її життя.
– Бажаю теперішній молоді серйозніше ставитися до життя, бути поміркованими, дбати про власне здоров’я. Можна хоча б найелементарніше – 15 хвилин в день займатися спортом. Зараз дуже багато інформації у вільному доступі, тож було б добре, якби молодь використовувала її з користю.
28-річна Юлія Рак вже має досвід членства у Молодіжній раді. У 2018 році вона входила до молодіжної організації, яку очолював Віталій Шуляк. Пригадує, що члени ради з великим ентузіазмом тоді взялися розробляти емблему та лозунг організації, з головою занурилися в роботу над проєктами, навіть кошториси складали. Та зі зміною міського голови робота вся заблокувалася. Тепер знову зібралася Молодіжна рада, на думку дівчини, вона з самого початку набирає більших обертів і подає надії. Її члени працюватимуть над втіленням проєктів, які хоч трохи змінять на краще наше місто та села. Наприклад, Юлія та її однодумці бачать багато чудових місць, які варто прибрати і зробити місця відпочинку. Одне з них, наприклад, недіючий басейн під меліорацію в Соколівочці. Непогано було б його розчисти і наповнити водою! От вам і зона відпочинку, – каже Юлія.
На ім’я дівчину називають рідко, в основному – Юлія Сергіївна, адже працює вчителем хімії у Тальнівському НВК «ЗОШ №1-гімназія». Сама випускниця цієї школи, Юля закінчила Львівський національний університет імені Івана Франка за спеціальністю «Хімік, викладач хімії». Уже 7 років займається улюбленою справою – навчає дітей.
– Хімія – важкий предмет. Мені завжди хотілося більше зацікавити дітей, можливо, експериментами, навіть такими, що не ввійшли у шкільну програму – простенькими, що діти можуть вдома спробувати. У нас дуже багато розумних дітей, є можливості та досягнення, але чомусь наші науковці виїжджають за кордон. Нічого доброго для України в цьому немає, – каже Юлія.
За свою педагогічну діяльність вона має грамоти, дипломи та подяки. В минулому році здобула ІІІ місце в зональному турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020» у номінації «Хімія», розробила у співавторстві з іншими вчителями методичний посібник «Рослинний світ планети Земля. Кизил». Також Юлія Сергіївна є активним членом Ради школи та її Профспілкового комітету.
На досягнутому дівчина не зупинятиметься – попереду багато звершень і перемог. А нещодавно Юлія вийшла заміж, з чим ми її сердечно вітаємо.
Ольга ОСІЯНЕНКО, Катерина КІХТЕНКО, Ольга МОСКАЛЕНКО, Ліна ЯЛОВСЬКА