Чи надбавлять депутати голові Тальнівської райради Валентині Любомській премію до зарплатні більше ніж 70%?

Перед сесією Тальнівської райради, як і годиться, засідала бюджетна комісія. На якій проговорили про проблеми, що під кінець року має район. А це недостатнє фінансування освітянської галузі, заборгованість із виплати зарплати техперсоналу шкіл, які за листопад лише отримали частину авансу.

– Їм треба 950 тисяч гривень, які ми маємо сьогодні виплатити. Бо вже перші числа грудня. Тому, планується за рахунок перерозподілу у освітянській галузі, знайти кошти. На рахунку маємо 200 тисяч гривень, а ще ж потрібно виділити 117 тисяч гривень на новорічні подарунки для дітей. Зарплату освітянам та техперсоналу потрібно виплатити обов’язково. Кредити під 0% в кінці року вже ніхто не дасть, – пояснює Наталія Шпичак, начальниця фінансового управління.

До цієї проблеми приєднується ще одна – райлікарня, яка конче потребує новий рентген апарат вартістю 3,5 мільйона гривень.

-Можливо наш госпітальний округ буде входити до Звенигородки. То на її рівні ми не дуже погано виглядаємо. Але у нашу лікарню треба новий цифровий рентген апарат. Той, який купували ще 1992 році вийшов з ладу. Інший, яким користуємось з 2007 року – застарілий, там сіла трубка. Тому людям, які мають зайву вагу, важко провести обстеження. Флюорографічний апарат теж періодично виходить із ладу. Один виклик майстра обходиться нам у 10 тисяч гривень, а ламається апарат близько 3-х разів на рік. Зрозумійте, це необхідна апаратура, це база, без якої лікарня не може обійтися!- звернувся до депутатів Олег Солодько, головний лікар КНП «Тальнівської ЦРЛ».

Без такого обладнання у Тальнівській лікарні буде нереально працювати. Аби згідно нової медичної реформи, заклад заробляв кошти і мав прибутки, вчасно діагностував захворювання у пересічних громадян – новий рентген, флюорограф, ендоскопічне обладнання потрібно придбати вже зараз.

-Коли в районі немає рентген апарату, це просто кінець для населення! Адже це базове обстеження, яке в першу чергу необхідно усім людям! – зазначив Ігор Новицький, депутат Тальнівської райради.

Але, незважаючи на проблеми, які прозвучали і описані вище, не забули за «найважливіший» проєкт рішення райради «Про встановлення щомісячної надбавки за вислугу років голові райради Валентині Любомській». У ньому йдеться про щомісячну надбавку голові, у розмірі 20% до посадового окладу. Про те, щоб додати до зарплатні Любомській ще 50% за інтенсивність праці прозвучало на бюджетній комісії та президії, але у проєкті рішень цього не було!

За словами Олександра Дімітрова, голови бюджетної комісії, Любомська працює в органах місцевого самоврядування 10 років, тому за законом має отримувати надбавку +20% до окладу і їй потрібно надбавити 50% за інтенсивність праці.

-Адже у голови немає заступників, крісло голови РДА на сьогодні також пустує, Любомська ж представляє наш район скрізь. Такого ніде немає, щоб голова була без премій і надбавок, – сказав Дімітров.

Якщо ж депутати проголосують за щомісячну надбавку Валентині Любомській, та отримуватиме кругленьку суму щомісяця. Також – премії до державних свят, визначених законом, допомогу на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань. Набігатиме більше 30 тисяч гривень!

– Район зайде у новий рік без перехідного залишку. Ми на сьогодні з боргами, депутати без депутатського фонду, лікарня на межі бідності, на фоні цього всього я, особисто, не буду за це голосувати і підіймати зарплатню голові. Розумію, що тут усі не хочуть сваритися, але якщо порівняти це з бізнесом, то коли на підприємстві немає чим платити зарплату, борги, на рахунках немає грошей, немає розвитку і подальшої перспективи та економічного зростання, то піднімати директору зарплату це абсурд! – наголосив Ігор Новицький.

На президії Сергій Мельниченко, депутат Тальнівської райради, теж висловив свою думку стосовно премії Любомській.

– Якщо закривається питання по зарплаті медичним працівникам, учителям, бо по телебаченню говорять про цю проблему й в інших районах. Якщо ми надамо цю премію голові райради, люди можуть неправильно зрозуміти нас, депутатів!

Це питання пройшло бюджетну комісію, президію районної ради, тепер виноситиметься на сесію райради, яка відбудеться 6 грудня. Сама ж Любомська на президії, за включення проєкту рішення про встановлення собі премії не голосувала, адже поспішила повідомити усіх присутніх про конфлікт інтересів.

Анна ДРАГУН

02.12.2019 21:30
Переглядів: 1897
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.