Члени партії «Європейська Солідарність» та місцеві активісти розпочали розчищати від чагарників старе кладовище у Тальному - Вісті Черкащини

Члени партії «Європейська Солідарність» та місцеві активісти розпочали розчищати від чагарників старе кладовище у Тальному

У Всесвітній день прибирання, що припав на суботу, члени партії Тальнівського осередку «Європейська Солідарність», місцеві активісти та дирекція коледжу разом із студентами, вийшли на толоку, аби впорядкувати та розчистити територію старого кладовища, що знаходиться біля ПРаТ «Комунальник». Зібралося зо два десятки небайдужих. За словами організаторів акції, місце, де прибиратимуть, обрали не випадково.

– Жителі району місцевого цукрозаводу звертались до нас неодноразово. Їх турбує, те, що старе кладовище, де були поховані їхні пращури, поросло деревами та непрохідними хащами. Місцеві говорять, що у тих чагарях скоро витимуть вовки, якщо його негайно не розчистити. Та й проблема у тому, що кладовище з роками перетворюється на стихійне звалище, куди люди скидають пакети зі сміттям. Тому ми з однодумцями вирішили прибрати і розчистити цю територію у три га. Сьогодні розпочали толоку, але її не закінчуємо, а продовжуватимемо робити це надалі, – розповідає Ростислав Безталанний, керівник Тальнівського осередку «Європейської Солідарності».

Серед учасників толоки директор коледжу Андрій Андрущенко з дружиною Людмилою Якименко та студентами навчального закладу.

– Виникла хороша ідея: не спалювати зрізані кленки та дерева, а переробити їх на щепу. Потім, взимку вона чудово знадобиться для опалювання приміщення будівельно-економічного коледжу. І дітям буде тепло, і довкіллю не зашкодимо, – ділиться Андрущенко.

Приєднався до толоки тальнівець Євгеній Безталанний, який привіз із собою бензопилу. Чоловік відразу узявся за роботу. Зрізати дерева у непрохідних хащах – справа не з легких.

– Я вважаю своїм обов’язком допомогти у місті навести лад. Такі акції дуже потрібні нашій громаді. Якщо кожен вийде і допоможе прибрати місцеві занедбані ділянки, Тальне стане набагато чистішим та доглянутим. Особисто я, залюбки братиму участь у подібних заходах, – каже Євген Безталанний.

Біля кладовища кипить робота і у жінок. Альона Габієва та Тетяна Геращенкова допомагають хлопцям складати зрізані гілки на купу. Охоче прибирають сміття, яке знаходять на розчищеній ділянці.

Микола Гурбич та Віталій Накопюк трудяться біля зрізаних дерев. Прибирати територію старого кладовища прийшли ще зранку.

– Якщо кожен приходитиме на подібні акції із благоустрою міста, повірте, Тальне виглядатиме охайнішим, вулиці, якими ми ходимо чи їздимо будуть чистішими та доглянутими, – каже Гурбич.

Після кілька годинної праці, учасники толоки зморені та задоволені виконаною роботою, пообіцяли найближчим часом довести почату справу до кінця. Також запрошують приєднатися до прибирання усіх жителів міста. Про наступну дату та час стане відома на офіційній сторінці місцевого осередку «Європейської солідарності» у фейсбуці: https://www.facebook.com/evropeiska.solidarnist.Talnivshchyna/

Анна ДРАГУН

19.09.2020 15:20
Переглядів: 1514
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.